64 Gün, 24.000 Km........ Orta Asya, Moğolistan....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Arif Hüküm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 261
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 95,323
Orta Asyada Moğolistana kadar gittim. Uzak Doğu'yu açıkcası bilmiyorum. Ancak motosikletle gidenler var onun da prosedürü farklıdır herhalde, araçla giden bende duymadım.
Benim geçtiğim Orta Asya ülekelerinde uluslar arası sigorta istemiyor. Ancak gümrük geçişlerinde girişte trafik sigortası yaptırmak zorunda bırakıyorlar çoğunlukla. O da 20~50 $ arasında bir rakam.

Çok teşekkür ederim, yolunuz hep açık olsun :smiley:

Etiketler

Arif hocam gezinizi facebook'tan canlı takip etmiştim ,iki kez de moğolistan gezinizin slayt gösterisine katılıp sizinle sohbet etme şansım oldu, şimdi sıra geldi gezenbilirden sindire sindire izlemeye. Bakalım bizede kısmet olacakmı.paylaşımlarınız için teşekkürler,böyle bir geziyi gerçekleştirdiğiniz
için sizi ve ailenizi tekrar kutlarım

Bu yolu çekme karavan ile alabilme şansımız var mı ? acaba

Bu yolu çekme karavan ile yapabilme şansımız varmı acaba ? yoksa çokmu hayalci olur
çekme karavanla gitmekteki amaç kalacak yer masrafını mı azaltmak yoksa kendi yaşam standardınızdan ödün vermeden, yemeğinizi kendi usulünüzde ve daha sağlıklı/alıştığınız tarzda yapıp yemek mi yoksa zaten seyahatlerde çekme karavan sizin standart yaşam biçiminiz mi ?

ailecek ya da tek başına
8000 km/18 gün, 2 ülke
10 000 km 24 gün 12 ülke
14000 km 32 gün 13 ülke

denemiş birisi olarak doğuya gittikçe yemek, barınma/uyuma ve yakıt masraf olmaktan neredeyse çıkıyor. eğer sizin için yaşam biçimi değilse çekme karavandan kaynaklanan masraf + karavandan dolayı fazladan yakılan yakıt aradaki farkı kapatır diye düşünürüm. ama tabi birisi karavan kullanırken arkada karavanda dinlenmenin keyfini de hiç bir araç veremez o işi tartışmıyorum bile.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri