600 Adet Land Rover Defender Araç Mübadelesi (i̇halesi̇) Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Baba Kaplan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,207
Alan firma araçları yüksek fiyattan satmak için ortaya bir laf salmış olabilirmi acaba ?
ihaleye giren birçok firma yetkilisinden duyduğumuz kadarıyla rakamlar doğru. ihaleye 60 küsür firma girmiş. Alan firma , evrak işleri bitnce satışa çıkartacak. çıkacak rakamlar çok piyasaya hitap etmez çünkü konuşulan rakamlar doğru. 150bin lira üstü ham araç almak isterseniz buyrun :smiley:

Etiketler
Alan firma araçları yüksek fiyattan satmak için ortaya bir laf salmış olabilirmi acaba ?
Benim de ilk aklıma gelen bu olmuştu, fakat kimseyi zan altında bırakmamak için haberin kaynağını sordum. Ayrıca foruma sabah üye olup, ilk mesajı da böyle bir bilgi olması tesadüf olabilir mi? Fakat ihale sonucu yakında ortaya çıkar.

ihaleye giren birçok firma yetkilisinden duyduğumuz kadarıyla rakamlar doğru. ihaleye 60 küsür firma girmiş. Alan firma , evrak işleri bitince satışa çıkartacak ve bunu facebook sayfasından duyurdu.Çıkacak rakamlar çok piyasaya hitap etmez çünkü konuşulan rakamlar doğru. 150bin lira üstü ham araç almak isterseniz buyrun :smiley:

İhale ilanı bilgilerine ulaşamadım.
Ekran görüntüsü almış olan biri var ise paylaşmasını rica ederim.

Teşekkürler.

Şahsen 125k ham araç alacak kişi olduğunu zannetmiyorum nitekim aylardır ilanlarda 125k altında 40 50 tane ilan var ve bu araçların satılmadığını hergün takip ettiğimden biliyorum :smiley: Söylenti her zaman insanların zihnine yerleşiyor bir noktada diye düşünüyorum :smiley: Bu fiyatlar gerçek dışında gibi görünüyor

ANKARA JANDARMA TEDARİK MRKEZ KOMUTANLIĞI, 2'NOLU İHALE KOMİSYON BAŞKANLIĞI Tarafından 15 Aralık 2020 Salı Günü Saat 10:00 da Yapılacak Olan Araç Mübadelesi Kapsamında Tahmini Bedeli 21.580.000 TL (Yirmibir Milyon Beşyüzseksen Bin Türk Lirası) olarak belirlenen 600 Adet Land Rover Defender Satışı Karşılığında, İdareye Tahmini Bedeli 22.015.000 TL (Yirmiiki Milyon Onbeş Bin Türk Lirası) olarak belirlenen 55 Adet RENAULT MEGANE, 10 Adet FORD RANGER VE 10 Adet Track N Go KAR PALETİ Verilecek Olup, Mübadele İçin Sürülecek Pey Miktarı, 60 Adet Lastik Tahmini Bedeli 39.000 TL (Otuzdokuz Bin Türk Lirası) olan 215/65/R16C Kışlık Lastik ile Başlanacaktır.

İhale İle İlgili Detayları Linkten İnceleyebilirsiniz.

İhale Dökümanını 600 ADET LAND ROVER.pdf Olarak İndirebilirsiniz.

Yıllardır MKEK tarafından düzenlenen DEFENDER Araç İhalesi 2018 sonrasında yapılmamıştı.

Piyasada sıfır Araç arzının yetersiz olduğu ve buna bağlı olarak ikinci el piyasasında fiyatların %100 den fazla yükseldiği bu dönemde böyle bir araç arzı doğru bir karardır.

Fakat daha öncesinde olduğu gibi MKEK veya başka kurum tarafından da olsa, bu araçların tek tek açık arttırma usulu ile satılması, devlete daha fazla gelir sağlaması açısından daha doğru olmaz mıydı?

Tek bir şahıs veya şirketin 600 aracı alması yerine 600 DEFENDER sevdalısının bu araçları alması daha adaletli olmaz mıydı?

Saygılarımla...

Ekli dosyayı görüntüle 633428
E-ihale sisteminde tüzel kişi olarak almanın şartları sağlanırsa tek tek alınabiliyor, araştırmanız ve o sisteme giriş yaparak bakmanızı tavsiye ederim.

E-ihale sisteminde tüzel kişi olarak almanın şartları sağlanırsa tek tek alınabiliyor, araştırmanız ve o sisteme giriş yaparak bakmanızı tavsiye ederim.
Eihale.gov.tr yi uzun süredir takip ediyorum, sadece 1 tane defender denk geldim, o da Van da 87 modeldi, fiyatı çok yükselttiler, çekildim, yine de takip ediyorum.

Firma ihaleyi aldığını, işlemler bitince de satışa çıkaracağını söylüyor, bekleyip göreceğiz.
Uzun süredir takip ettiğim Malum sitedeki ilanlar geçen hafta itibariyle düşüşe geçmişti. 85k olan araçları 65k lara gördüğümü söyleyebilirm. Ancak nedense son 2 gündür bu düşen fiyatlar daha da yükselmiş :smiley: sanırım bu ihaledeki muhabbetleri takip edip insanlar fiyat yükseltmiş. Açıkçası bir an evvel şu ihaledeki araçları sitede satışta görmek istiyorum ki piyasa yolunu bulsun. Dövizin çekilmesiyle fiyatlar düşer beklentimiz vardı bu ihale saçmalığı yüzünden yine araçların fiyatı şişecek diye endişeleniyorum. Not: 5 kapılı defender da bakıyorum uzun süredir

ham fiyat 125 bin ise firmanın pek uzun ömrü kalmamıştır.
şöyle düşünelim 300tdi kapalı kasa otomobil ruhsatlı olarak piyasaya 300 tane araç girse fiyatlar zaten düşer, bu araçlara ilgi çok ama bu kadar da değildir bence. ayrıca şu ekonomik dönemde insanlar çok daha mantıklı hareket etmek zorundalar.

şu iki ilanda gayet düzgün elden geçmiş gibi görünen araçlar bile 130-150 bin bandında.
o ihaleden çıkan araçların ne durumda olduğu da malum..

ilan numaralarına bakınca bunlar da uzun zamandır satılık ve bu fiyatlara satılmamış.

kısaca ihaleyi alan firma araç başı max 60-70 e getirmiş olmalı ki para kazanma ihtimali olsun.
ya söylenti yayıyorlar bu fiyata aldık diye piyasayı yükseltmek için ya da durumları zor..

hazırlıyorlar. bakalım ne kadar fiyat biçecekler. 75m gibi bir fiyata satılacağını düşünmüyorum.kapalı usül satış işlerinde bedel artışı bu kadar gerçekleşmez. ki 75m gibi bir yatırım da anlamsız fazla.
Burada iki yol var alıcı için.
1. Şuanda yurtdışında özellikle abd wildcamp için aranan araç modunda. dolar bazlı baktığınızda 5k dolar a alınan belki de 10k dolara toplanan araçların yurtdışına satışı.
2. diğeri ise yurtiçi piyasaya muadillerinden daha uyguna ya bakım revize isteyen halleri ile satışı uygun fiyatlı, ya da toplanmış ama yine piyasanın istediğinden daha uygun fiyata verilen defler.

hazırlıyorlar. bakalım ne kadar fiyat biçecekler. 75m gibi bir fiyata satılacağını düşünmüyorum.kapalı usül satış işlerinde bedel artışı bu kadar gerçekleşmez. ki 75m gibi bir yatırım da anlamsız fazla.
1. Şuanda yurtdışında özellikle abd wildcamp için aranan araç modunda. dolar bazlı baktığınızda 5k dolar a alınan belki de 10k dolara toplanan araçların yurtdışına satışı.
2. diğeri ise yurtiçi piyasaya muadillerinden daha uyguna ya bakım revize isteyen halleri ile satışı uygun fiyatlı, ya da toplanmış ama yine piyasanın istediğinden daha uygun fiyata verilen defler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.