60 LIK DELİKANLILARIN KAÇKAR ZİRVE VE TRANS SERÜVENİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslankurt72 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,686
Ynt: 60 LIK DELİKANLILARIN KAÇKAR ZİRVE VE TRANS SERÜVENİ

Sizlere, diyecek söz bulamıyorum, çok genci cebinizden çıkartan, olağanüstü bir performans sergilemeniz.....
Abilerimin ellerinden öperim.

Etiketler

Reis’in ifadesine göre, Deniz Gölü’ne kadar yokuş, birde oradaki boğazı geçeceğiz ondan sonra hep iniş, lay lay lom, türkü söyleyerek ineceğiz. 4 Eylül Sabahı 07:00 de hareket etmeyi planlıyoruz. Yine Komando İbrahim en önde yürüyüşe başlıyor. Haydar yine ikinci geç çıkandan 15 Dk. daha geç çıkıyor. Bu grupta aklımın eremediği bir hususta etkinliklerde malzeme noksanlığı, 9 kişiden ancak dördümüzde sırt çantası var. Muhtemelen çantada olmazsa olmaz olan malzemeler bir benimkinde mevcut. Bizim Doğa 72 grubunda herkesin kılık kıyafeti ve çanta muhteviyatı tam olur. Hatta bu tür uzun yürüyüşlerde etkinlik bittikten sonra bile, bir öğün yemekle ½ lt. suyu artırırız. Hiç yemek yemeyen su taşımayan arkadaşlara hayret ediyorum.
3 ncü defa Deniz Gölü’nü aştıktan sonra, güneyde isimsiz bir göl görüyoruz. Sonra bir boğaz aşıyoruz, zannediyoruz ki iniş başlayacak, bir boğaz, bir boğaz daha derken indiğimizden fazla yokuş çıkıyoruz. Komando İbrahim kararıyor, bizlerde “Hani inecektik” diyoruz. Reis kızıyor bizlerden yaklaşık 700 m. önde tek başına hareket ediyor. Bizler de toplu olarak onu takip ediyoruz. 20 yaş daha genç Reis, muhtemelen grupta hava atacağı bir bayan var; dağlar tepe, tepeler tümsek gibi gelmiş yokuşları nasıl çıktığını bilememiş. Bunun başka izahı yok. Doğan sürekli av hayvanlarının kakaları hakkında yorumda bulunuyor, Tavuktan daha iri ….kekliği, dana kadar teke..vb. Ben de gördüğüm yaban mersinlerinden atıştırmaya çalışıyorum geride kalmak pahasına. Derebaşı Gölü’nden sonra her dönemecin sonunda Yukarı Kavron karşımıza çıkacak beklentisiyle yokuş aşağı hızlandıkça hızlanıyoruz. Sonunda Yukarı Kavron’a ulaşıyoruz. Saat 19.00. Ben korkarak gerdirme hareketleri yapacağım isteyen katılsın diyorum. Önce iki Dr. Mustafalar, sonra diğer arkadaşlar da katılıyor ve 12 saatlik zorlu bir yürüyüşten sonra Kaçkar transını da başarı ile tamamlıyoruz. Başta Reis olmak üzere ilk defa tanıştığım arkadaşlarla çok büyük bir uyum içerisinde zorlu faaliyetleri başarı ile tamamladık. Tüm arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum. Ortalama 60 yaş üzeri olan bu grubun hiç fire vermeden neşe, gırgır şamata içerisinde tüm etkinliği başarı ile tamamlaması her türlü takdirin üzerindedir.
Mustafa Arslankurt

Image00226

Image00228

Image00229

Image00230

Image00231

Gerçekten tebrik ediyorum. İnsan baktıkça çok imreniyor vallahi..

Tebrikler. Çok güzel anlatmışsınız. Çok bilgilendirici ve yol gösterici oldu. 2013 temmuzda bizimde bir etkinliğimiz olacak..

Saygılarımla

uyku_hapı

İyi dilekleriniz için teşekkürler, Doğu Karadeniz virüsü vücuda girdikten sonra kurtuluş yok. Bu sene de17-24 Ağustos arası farklı bir versiyonunu daha yapacağım.

İyi günler
Tebrik ediyorum,güzel doğa fotografları için teşekkürler
Saygılar

Tebrikler, güzel bir macera olmuş.

arı' Alıntı:
Tebrikler, güzel bir macera olmuş.
Bende Osmaniyeliyim+Mustafa Arı sınıf arkadaşım.Kardeşi Necdet Arı muhtemelen tanışıyoruz.Mustafa Arslankurt 1969 Osmaniye lisesi mezunu

Gezenbilir'de okuduğum en iyi anlatımlardan bir tanesiydi.Azminize ve fotoğraflara hayran kaldım.Şahane etkinlik olmuş,tebrikler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR