6 Hp Parsun Lütfen Bu Acemiye Acil Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolsungur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,297

erolsungur

Kamp I
arkadaşlar bottan sonra ikinci el 6 hp parsun motor aldım. motor 2014 mayısında alınmış, aldığım arkadaş bir kere kullanmış. moturun durumundan ve faturasında belli oluyor. motoru ilk kullandığımda çalıştırdım denizde gezdim epey de zevk aldım. hatta balık tutmayı bırakıp kendimi motor kullanmaya verdim.
ancak geçen cumartesi ikinci kez denize gittiğimde bir türlü çalıştıramadım. tam denizden çıkarmak için yükledim o sırada bir kere daha deneyince denizin içinde çalıştı: şimdi bazı sorularım var: 1. motoru römorkla çekmek için yerinde takılı olduğu halde yatırdığımda sanırım yağ akıtıyor. bunun nedeni nedir? 2. bujiyi değitirmem mi gerekir, çünkü ikinci sefer kolay çalışmadı? 3. denizdeyken motoru durdurduğumda, deniz üzerinde yağ mı benzin mi bir akıntı oluyor bu normal mi? 4. sadece 600 gramlık yağ koyma yerini biliyorum, kuyruk yağını ben mi koyuyorum, koyuyorsam nerede? yoksa kuyruk yağıyla pervane yağı mı kast ediliyor? 5. bir de jigle çekilmeden çalıştığı oluyor, ve benzin hava alma tıpasını açmadığımda çalışmama gibi bir şey söz konusu mudur?
ARKADAŞLAR; aldığım arkadaş kullanma kılavuzunu bulamadığı için bunları size soruyorum kusura bakmayın. zaten o da pek bilmiyordu. LÜTFEN YARDIM:ACİL: çünkü rizede hava açtığı anda denize koşuyorum.

Etiketler
Ynt: 6 Hp Parsun Lütfen Bu Acemiye Acil Yardım

Aynısından bende de vardı,2. sefer açılmamada izmir açıklarında çalışmadı,,içindeki orjinal buji çok dandik oluyor ve ilk kullanımda ateşleme işini yapıyor,sonra yapmıyor,bu nedenle bosch marka buji ile değiştirmeni öneririm,motoru çalıştırmaya alışman gerekiyor,açılmadan önce kıyıda ipi çekerken gaz vererek defalarca çalıştırma pratiği yap,bir süre sonra dilinden anlamaya başlarsın,bütün parsun motorlarda yan yatırınca yağ akıtma sorunu vardır,bu yüzden yan yatırmayacaksın,eksik yağını tamamla,kuyruk yağı dolu şekilde geliyor,ama arada kontrol etmen lazım,su dışında kesinlikle çalıştırma,bu motorlar su soğutmalıdır,su dışında bir dakikadan fazla çalıştırırsan hararettten contayı yakar

Ah be abicim tekne arıyorum diye açtığın konuda vergidğim linkteki tekneyi alsaydın şimdi ne güzel rahat edecektin
Allah başka sıkıntılar vermesin mazallah denizin şakası olmaz

murat bey, yardımlarınız için çok teşekkürler. özellikle bu motordan kullanmış olmanız benim için isabet oldu. sağolasınız.

sayın aslan 28 size de teşekkürler,en azından yardım çağrımıza bir şekilde cevap verdiniz. memur olduğum ve burada muhafaza edecek bir yerim olmadığı için bu tarz bir şişme bot seçtim. belli olmaz bu işi ilerletince belki sizin bot da bize nasip olabilir. size hayırlı satışlar dilerim.

evet problem bujidenmiş. birkaç saat önce değiştirip motoru çalıştırdım. çok kolay çalışmakta. yardımlar için tekrar teşekkürler.

arkadaşlar bu deniz işi epey hoşuma gitti. hele geçen gün yunus sürüsünün arasında kalmak, botun yanına kadar gelen martılarla olmak ve bir de balık avlamak çok güzeldi. karadenizde ocak ortasında, denizin süt liman ve güneş altında tadını çıkarmak çok hoş. yalnız tek şikayetim, bizim akdenizdeki kadar balık çeşidinin olmaması.

erol kardeşim,yıllarca trabzonda çalıştım,evet,bazen kışın öyle bir hava ve deniz olur ki süt liman,bazende yazın dalgalar deve boyunda olur,balık çeşitliliği az,genelde istavrit,levrek,mezgit,yılda bir kez çinekop,bazen barbun,zargana,mavruşgil
sağlık olsun
balık çeşidi az ama
sizde de insan çeşitliği bol
https://www.youtube.com/watch?v=b49S7G6p9l8

Konu biraz eskide kalmış ama ben yinede bilgilenmek isteyenlere yardimcı olayım 6hb parsun motor kullanıyorum alalı 1 ay oldu 6 defa denize indirdim 3 metre zodiac tipi botta kullaniyorum motor ve botla ilgili sıfır bilgi ile aldım serviste çalıştırmayı gösterdiler sıkıntı yaşamadan denizdede kalmadan kullanıyorum 5 km gidiş geliş 10 km lik mesafede 2 kişi 100 kg üstü ve dalgalı denizde 300 cc kadar benzin yaktı diğer denemelerimdede yakıt konusunda sıkıntı yaşamadım 10 gün kadar icinde benzin ve yağıyla gaz koluna yatık bir şekilde kaldı yağ kaçırmış ama çok değil sağını solunu sildim buji yağlanmışmı diye baktım denize indirdin 5. İpte çalıştı onub üstüne dün ve bugün baya kullandım tek ipte çalışıyor hatta bugün denizde 4 defa çalıştırdım şükür sıkıntı yok. Sormak istediğiniz bir sey olursa bildiğim kadar yardımcı olurum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri