6. Gezenbilir & Boloff Doğa Sporları Festivali (29-30 Haziran 2013)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,523
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YOL

SEDAT AÇIL
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
Sevgili Dostlar,

Bu sene 6.sını düzenleyeceğimiz Doğa Sporları Festivali'mizi 28, 29 ve 30 haziran tarihlerinde Bolu'nun Seben ilçesinde bulunan Seben Gölü yanında Bolu Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü ve Gezenbilir Doğa Sporları ve Gezi Kültürü Derneği tarafından, değerli sponsor ve destekçilerimizin katkılarıyla organize edilecektir.

Festival alanına binek araçlarınızla da çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz!.

festival_afisi.jpg
[br][br]

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Aladağların doğası ile iç içe, eğlenceli oyunlarla süslediğimiz üç günlük festivalde buluşuyoruz. Doğa sporları festivalinde GPSTURK sponsorluğunda Geocaching Etabı, SAFTER sponsorluğunda Kano Etabı, SsangYong sponsorluğunda Tırmanma Duvarı Etabı olacaktır. Her etapta dereceye giren ilk üçe kupa verilecek olup, tüm etaplardan alınan puanlarla ilk üçe girenlere ödülleri GPSTURK tarafından verilecektir.

Oyunların haricinde göl etrafında Trekking, Gökyüzü Gözlemi ve Kuş gözlem etkinlikleri düzenlenecektir. Ayrıca festivalde çektiğiniz fotoğraflarla BENQ sponsorluğunda düzenlenecek olan "Festivalin En İyi Fotoğrafları" yarışmasına katılarak birbirinden güzel ödüllerden birini kazanabilirsiniz.

Bu sene doğa sporları festivalimizle birlikte Batı Karadeniz Off-Road Turnuvası'nın 3. ve son ayağı olan Seben Gölü Off-road Oyunları'nı da 30 Haziran Pazar günü aynı alanda, özel hazırlanan parkurlarda yapıyoruz. Bayanlar Klasmanı, S-1 Klasmanı, S-2 Klasmanı ve Genel Klasman olarak derecenlendirilecek oyunlarda Turnuva Şampiyonları da ödüllerini alacaklar.

İlkini geçen yıl organize ettiğimiz ve ünü tüm Türkiye’ye yayılan Extreme Etap olarak adlandırdığımız trophy tarzı etabımızda da 29 haziran cumartesi günü off-road oyunu organizasyonu yapılacaktır.

Festivalimizin gelişmesine katkıda bulunan tüm sponsor ve destekçilerimize teşekkür ediyor, doğa severleri festivalimize bekliyoruz :smiley:

FESTİVAL PROGRAMI

28 HAZİRAN CUMA
08:00 - 09:00 Kamp alanının kene ve sivrisinek gibi zararlı böcekler için ilaçlanması
11:00 Kamp alanının açılması

29 HAZİRAN CUMARTESİ
08:00 Batı Karadeniz Off-Road Turnuvası ve Seben Gölü Off-Road Oyunları için kayıtlarının açılması
09:00 - 12:00 Tırmanma Duvarı, Geocaching ve Kano etapları için kayıtların alınması
11:00 - 14:00 GPSTURK Geocaching Etabı
12:00 - 15:00 Extreme Etap off-road oyunları
14:00 - 17:00 SSANGYONG Tırmanma Duvarı Etabı
16:00 - 19:30 Seben ilçesi ve Solaklar Kaya Evleri safari gezisi
16:00 - 24:00 Kamp ateşlerinin yakılması
20:00 - 24:00 Teleskop ile gökyüzü gözlemleri
21:00 - 23:00 Göl çevresinde gece trekking

30 HAZİRAN 2013 PAZAR
09:00 Batı Karadeniz Off-Road Turnuvası ve Seben Gölü Off-Road Oyunları kayıtlarının kapanması
09:00 - 11:00 Off-Road oyunları teknik kontrolleri, yarışmacı ve gözetmen brifingleri
09:00 - 12:00 SAFTER Kano Etabı
11:00 - 17:00 Batı Karadeniz Off-Road Turnuvası ve Seben Gölü Off-Road Oyunları
19:00 - 20:00 Festival boyunca yapılan oyunların ödül töreni

Banner

Ekli dosyalar

• gezenbilir_yarışma_duyurusu.jpg
    gezenbilir_yarışma_duyurusu.jpg
    67.7 KB · Görüntüleme: 267

Etiketler

Ynt: 6. Gezenbilir & Boloff Doğa Sporları Festivali (29-30 Haziran 2013)

ANKARA BEYPAZARI ve KIBRISCIK ÜZERİNDEN DAHA YAKIN 170 KM

Merhaba;
Güzel bir festival olacağını ümit ediyorum.
Hafta sonuna kadar bir aksilik çıkmazsa, bu etkinliğe ben de eşimle birlikte gelmeyi düşünüyorum.
Organize edenlere ve sponsorlara tebrik ve teşekkürler:smiley:
Macit Şekerci
İstanbul

İlk kez geçen sene katılmış ve çok iyi vakit geçirmiştik. Hatta eli boş dönmediğimiz için de çok mutluyduk zira geocaching oyunlarında bir GPS cihazı kazanmıştık.

Organizasyondaki off road üstadları olağanüstü görselliğe sahip bir parkur hazırlamışlardı. Öylesi görüntüleri Yunanistan ve Bulgaristan'daki Trophy'lerde bile görmemiştik. Müthiş eğlenceliydi

Aylardır bu seneki festivalin duyurusunu bekliyorduk. Nihayet beklenen gün geldi çattı. Cuma gecesi kamp alanındayız...

merhabalar, festivale katılmak istiyorum. daha önce boyle bir etkinlikte bulunmadım. Etkinliğe katılım konusunda yardımcı olabilir misiniz( neler gerekli, çadır vs gibi)?

Tüm emeği geçenlerin eline sağlık...

takip ;D

arkadaşlar
c.tesi saat 09,00 da tem istanbul çamlıca gişelerinden yola koyulacağız
gelmek isteyen arkadaşlar o saate orada olsunlar konvoy yapalım

Merhaba,
Ben de eşim ve 2 çocuğumla katılmak istiyorum. Muhtemelen C.tesi 15-16 gibi orada olabileceğim. Böyle bir organizasyona ilk defa katılacağım için pek bir bilgim yok.
Konaklama ve temel gereksinimlerin neler olduğu hususunda bilgilendirme yapabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler...

Cuma akşamı bir aksilik çıkmazsa oradayım. Görüşmek üzere ...

Aksilik olmazsa cumartesi sabah Bursa'dan yola (iznik gölü üzerinden otoban bağlantısı yaklaşık 320 km) çıkmayı düşünüyorum. Bursa dan katılan varsa buluşup programlı konvoy yapabiliriz.

Merhaba,
Ben de eşim ve 2 çocuğumla katılmak istiyorum. Muhtemelen C.tesi 15-16 gibi orada olabileceğim. Böyle bir organizasyona ilk defa katılacağım için pek bir bilgim yok.
Konaklama ve temel gereksinimlerin neler olduğu hususunda bilgilendirme yapabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler...

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=97144.10#ixzz2XEXfrWoL

Su hariç kalacağınız süre kadar yeme içme materyali, kaç kişi iseniz o kadarlık çadır ve geceyi geçirmek için materyal (mat, uku tulumu, şişme yatak vs), 1400 rakımda akşamları gerçekten soğuk olabilir gece için kışlık gündüz için yazlık kıyafet, eğlenmek için her türlü piknik-kamp malzemesi, bisiklet vs, ve biraz cesaret gerekir. Kamp alanına 15-20 km mesafelerde kalacak ve yeme içme yerleri söz konusu geceyi buralarda geçirmeyi tercih edebilirsiniz (Seben, Bolu)
Yol asvalt, her türlü araçla gelebilirsiniz. Umarım şevkinizi kırmamışımdır.
saygılarımla...

Güzel bir etkinlik olacağından hiç şüphem yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri