537 metre'den İstanbul. (Aydos Tepesi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Karakarga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,108

Etiketler
Ynt: 537 Metre'den İstanbul. (aydos Tepesi)

smirnofff' Alıntı:
Artik aydosun dibine kada evler yapildi kucucuk kaldi. Eski heybetini yitirdi
herkese paylaşımları için teşekkürler,

@Smirrnof sizede katılmamak elde değil maalesef, aydosun hemen yakınında olan Gözdağı bile aynı durumda artık :(

Aydos da İstanbul'daki ve hatta Türkiye'deki pek çok turistik ve doğal alan da benzer durumda ya da benzer duruma düşmek üzere. İnanılmaz bir inşaat yapma manyaklığına girdi ülke. Aynı zamanda ve ne yazık ki millet de neredeyse cumhuriyetin ilk yıllarından daha cahil, daha kültürsüz durumda. Ben 42 yaşındayım ve kendi çocukluğumda bile her şeyin çok daha doğal ve güzel olduğunu biliyorum. Giderek ve göz göre göre bitiriyoruz güzelim ülkeyi. Bu sebeple iyice yok olmadan gidin görün dedim. Bu gibi sitelerde yazıp çizen insanlar az çok bilinçli (ya da bana öyle geliyor). Onların sahip çıkması lazım diyecem ama bir avuç insanın sahip çıkmasıyla da pek bir şey değişmiyor, yine de vazgeçmemek lazım, gerekirse yetkili yerleri mail yağmuruna tutmak lazım... Yoksa off road yapacak yer kalmayacak o ciplere ya da motocrosslara. Ya da ve muhtemeldir ki üste para vererek girilecek o off road parkurlarına. Böylesine turizm potansiyeli olan bir memlekette bu kadar turizm bilincinin olmayışı büyük ayıp. İlk okuldan itibaren eğitim verilmeli ve turizm adına para kazanan tesisler çok sıkı denetlenmeli. O Aydos'un ya da benzeri yerlerin daimi korucuları filan olmalı kanımca (Hatta orada konaklamalılar).
Çok mu abartıyorum bilmiyorum ama insan kendi çocuklarının geleceğine umutla bakamıyor bu anlamda. Yazık.
Yazın gittiğim pek çok deniz kenarı tatil yöresi de aynı durumda ne yazık ki. Pek çok yerin giriş ücreti var ama o ücretler ne yapılırsa artık hiç bir doğru düzgün bakım ve hizmet yok. Böyle bi ülkenin en önemli bakanlığı turizm ve çevre bakanlığı olmalı bence. Zor dostum zor, bu zihniyetler kolayına değişmez.

Çorlu'da ikamet ettiğim için Aydos tepesi bana 155 Km uzaklıkta. Kısmet olursa bahar mevsimi gelir gelmez Aydos Tepesine bende çıkacağım. Yapılan yorumları okuyunca nasıl gideceğimi gayet net öğrendim sadece bir hafta sonunu buraya gidebilmek için zaman ayırmam kaldı. Eh!.. Onu da hallederim inşallah..Bu konuyu açan ve yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim.Onlar olmasaydı, belkide böyle bir yerden haberim bile olmayacaktı.

forumlar bu işe yarıyor işte kaç yıl önce yazdığı bilgi burda duruyor insanlar faydalanıyor. :smiley: bende müsait bir zamanda motorla çıkmayı düşünüyorum :smiley: bilgi paylaşımı için teşekküler.

Tepeye çok yakın bir istikamette oturuyorum. Abimizin de dediği üzere çok pis yerler, her yer çöp içerisinde ve bir takım dengesiz tipler. Ama mükemmel de bir manzarası var buranın, tavsiye edilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR