4x4 Tavsiye (pajero - Forester)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saraci41 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,752

saraci41

İzmit / Kocaeli
Merhabalar, 4 kişilik bir aileyiz. Çocuklarım 10 ve 5 yaşlarında, hafta sonları kamp yapmak için ve dağ bayır yaylalarda kullanabileceğim bir araç arıyorum. Stabilize bir yola ya da dere göl kenarına rahat girebileceğim bir araç istiyorum.

Şuan 2013 Toyota aurisim var. 2007 -2009 Pajero veya 2013 Forester düşünüyorum. Aracı şehir içi ve hafta sonları kamp yapmak için kullanmak istiyorum. Pajero düşünmemin sebebi güçlü ve yüksek araç hoşuma gidiyor:smiley: ve ilk başlar da çadır yerine günü birlik araba da kalırım düşüncesi, aylık gelirim 6-7 bin tl mtv sorun değil ama masrafları beni üzer mi? Sanayiye sürekli gidip gelmeyi seven biri değilim.

(yoksa maceraya gerek yok diyerek v60 sw bir araba mı almak mantıklı)

Şimdiden teşekkürler,

Etiketler
Merhabalar, 4 kişilik bir aileyiz. Çocuklarım 10 ve 5 yaşlarında, hafta sonları kamp yapmak için ve dağ bayır yaylalarda kullanabileceğim bir araç arıyorum. Stabilize bir yola ya da dere göl kenarına rahat girebileceğim bir araç istiyorum.

Şuan 2013 Toyota aurisim var. 2007 -2009 Pajero veya 2013 Forester düşünüyorum. Aracı şehir içi ve hafta sonları kamp yapmak için kullanmak istiyorum. Pajero düşünmemin sebebi güçlü ve yüksek araç hoşuma gidiyor:smiley: ve ilk başlar da çadır yerine günü birlik araba da kalırım düşüncesi, aylık gelirim 6-7 bin tl mtv sorun değil ama masrafları beni üzer mi? Sanayiye sürekli gidip gelmeyi seven biri değilim.

(yoksa maceraya gerek yok diyerek v60 sw bir araba mı almak mantıklı)

Şimdiden teşekkürler,

Merhaba,

bu tip araçların görünen giderlerinin yanında bir de tahmin edilemeyen giderleri vardır, araç ne kadar eski ise de bu tahmin edilemeyen giderler ile karşılaşma riski o kadar fazladır.

aylık gelirinize istinaden forester ın (dizel bakıyorsunuz sanırım) işletme gideri açısından daha ekonomik olacağını düşünüyorum. pajero yakışıklı bir araç, sürekli sanayiye götürmez sizi (tabi bu önceki sahiplerinin aracı nasıl kullandığı ve bakımlarını nasıl yaptırdığına bağlı değişir) arazide de çok kabiliyetli ama bakım ve arıza durumunda üzer..

Gönlüm pajerodan yana ama mantık olarak forester daha önde gibi, yetkili servis bakımlı pajero sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum, yine de insan çekiniyor.

Teşekkürler bilgi için muavis 👍

erhaba,

bu tip araçların görünen giderlerinin yanında bir de tahmin edilemeyen giderleri vardır, araç ne kadar eski ise de bu tahmin edilemeyen giderler ile karşılaşma riski o kadar fazladır.

aylık gelirinize istinaden forester ın (dizel bakıyorsunuz sanırım) işletme gideri açısından daha ekonomik olacağını düşünüyorum. pajero yakışıklı bir araç, sürekli sanayiye götürmez sizi (tabi bu önceki sahiplerinin aracı nasıl kullandığı ve bakımlarını nasıl yaptırdığına bağlı değişir) arazide de çok kabiliyetli ama bakım ve arıza durumunda üze

Benzer sorunsalları ben de yasıyorum, özellikle fiyat performans konusu kafama takıldı

2011 sonra pajero
2016 sonrası forester
2010 sonrası prado

baktıgım araclar ancak pajero servisi, forester boyutu, prado fiyatı olarak sürekli karar vermemi öteliyor.

pajero servis ve yedek parca sorunu yok diyebilecek biri olsa ona yöneleceğim.

Siz ne yaptınız?

Benzer sorunsalları ben de yasıyorum, özellikle fiyat performans konusu kafama takıldı

2011 sonra pajero
2016 sonrası forester
2010 sonrası prado

baktıgım araclar ancak pajero servisi, forester boyutu, prado fiyatı olarak sürekli karar vermemi öteliyor.

pajero servis ve yedek parca sorunu yok diyebilecek biri olsa ona yöneleceğim.

Siz ne yaptınız?
Niye servis sorunu olsun ki....mitsubishi servisi olan sehirdeyseniz sorun olacagini zannetmem....artik hersey herkesin elinin altinda...belki biraz pahali olabilir...bende 2010 ve sonrasi 200 hp lik bakiyorum..

Niye servis sorunu olsun ki....mitsubishi servisi olan sehirdeyseniz sorun olacagini zannetmem....artik hersey herkesin elinin altinda...belki biraz pahali olabilir...bende 2010 ve sonrasi 200 hp lik bakiyorum..
günaydın

biraz arastırınca bu kanıya vardım. Ozellikle yedek parca sıkıntısı bahsedilmiş biraz ve işin ehli usta eksikliğinden. Belki siz bende once alır deneyimlerinizden bahsedersiniz.

merhabalar pajero aldınız mı ?
Üzgünüm yeni gördüm. Biraz geç oldu cevap vermem. Cesaret edip alamadım maalesef.. S.Wagon passat almıştım. Bagajı istediğim gibi kullanışlı gelmedi. Onu da satıp sedan passat aldım. Arada bir hala bakınıyorum pajero, prado, forester, outback, Mercedes ML tarzı araçlar, heves olarak kaldı. İnşaallah siz alıp keyfini sürmüşsünüzdür.

Üzgünüm yeni gördüm. Biraz geç oldu cevap vermem. Cesaret edip alamadım maalesef.. S.Wagon passat almıştım. Bagajı istediğim gibi kullanışlı gelmedi. Onu da satıp sedan passat aldım. Arada bir hala bakınıyorum pajero, prado, forester, outback, Mercedes ML tarzı araçlar, heves olarak kaldı. İnşaallah siz alıp keyfini sürmüşsünüzdür.
Problem degil 🙂👍👍..bende bebek ve esimle dogayi gezmek icin 2.arac olarak 2011 santa fe aldim...aklim hala pajeroda ama..motoru sanzumani tam evladiyelik...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri