4x4 Kia Besta Panelvan,a Yeni Nesil Turbo Dizel Motor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dopamin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,858

Etiketler
Ynt: 4x4 Kia Besta Panelvan,a Yeni Nesil Turbo Dizel Motor

Hocam starex beygir olarak çok iyi, güçlü, ama yakıt olarak kategorisinde en kötü motor diye biliniyor, bi de sık arızalanan bi motor, bosch servisinde arkadaş aldı, 2 ayda bıktı, gitti sıfır transit aldı. Transit motorları buna uyarmı bilmiyorum sonuçta her yerde ustası anlayanı parçası vs, bulunur.
İşin evrak kısmı da sanırım artık daha kolaylaştı, duyduklarıma göre yani,
Bu araca ben de meraklıyım, internette 2 çekerini gördüm arka koltukları tam yatırınca yatak olmuş, 4 çekrinde de koltuk falan grubu aynı şekilde oluyor mu, bilgi verebilirseniz sevinirim,
saygılar,

tornado57' Alıntı:
Hocam starex beygir olarak çok iyi, güçlü, ama yakıt olarak kategorisinde en kötü motor diye biliniyor, bi de sık arızalanan bi motor, bosch servisinde arkadaş aldı, 2 ayda bıktı, gitti sıfır transit aldı. Transit motorları buna uyarmı bilmiyorum sonuçta her yerde ustası anlayanı parçası vs, bulunur.
İşin evrak kısmı da sanırım artık daha kolaylaştı, duyduklarıma göre yani,
Bu araca ben de meraklıyım, internette 2 çekerini gördüm arka koltukları tam yatırınca yatak olmuş, 4 çekrinde de koltuk falan grubu aynı şekilde oluyor mu, bilgi verebilirseniz sevinirim,
saygılar,

4X4 Model bendeki ruhsatta 1+1 kamyonet olarak tescilli arkada koltuk yok idareten lazım oldukça takıyorum kamp aracı olarak kullanıyorum motoru hakkında detay daha önceki bu topikte mevcut

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=43545.0
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=70336.msg860936#msg860936

ömer bey merhaba forma bakmaya fazla zaman ayıramıyorum önceki formda somuşun yeni baktım aracın yükseltilmesinde yol tutuşu fazla etkilenmiyor mukemmel bi yol tutuşu var sıkıntı olmaz tek sıkıntı motor bende bir çözüm üretemedim
gerçi uğraşamadım imkan meselesi mutlaka çözüm bulunur ben şim dilik beklemedeyim zamana ihtiyacım var size kolay gelsin
:mad:

yavuz-çelikel' Alıntı:
iveco 2,8 daily motoru nasıl olur?

Daily motoru bayağı popüler oldu son zamanda...
Biri taksa da görsek, ya da olan bir anlatsa da dinlesek.

LRTD5' Alıntı:
Daily motoru bayağı popüler oldu son zamanda...
Biri taksa da görsek, ya da olan bir anlatsa da dinlesek.
Aynen, bende o popülarite ile önerdim zaten. Hesaplıda.Bunların teknik özelliklerini merak ediyorum , ayna mahruti kaç oran, arazi nasıl vs. vs......
altına defender difi ve helezonu olsa nasıl olur acaba?

yavuz-çelikel' Alıntı:
Aynen, bende o popülarite ile önerdim zaten. Hesaplıda.Bunların teknik özelliklerini merak ediyorum , ayna mahruti kaç oran, arazi nasıl vs. vs......
altına defender difi ve helezonu olsa nasıl olur acaba?

Ön sabit aks olsa idi az bi yükseltme ile neler yapabileceğini bi görseydiniz daily motoru büyük olur buna

Tahmin edebiliyorum biraz neler yapabileceğini şöyle bir link buldum.

http://manila.olx.com.ph/4x4-under-chassis-iid-444500888

buna bakılırsa alt takım her yola gelir.

yavuz-çelikel' Alıntı:
Tahmin edebiliyorum biraz neler yapabileceğini şöyle bir link buldum.

http://manila.olx.com.ph/4x4-under-chassis-iid-444500888

buna bakılırsa alt takım her yola gelir.

Sistem aynı ama benim araç monoblok şasi bu şasi ceres kamyonet modelinde mevcut

MİTSUBİSHİ TD4 56 kodlu
Motoru tavsiye ederim...bu motor 1982 den 1991 e kadar olan pajero larda kullanılır.
hundai h100,L300 panelvan daki motorun orjinal turbolu versiyonudur...
benim teknemde var.... 5 yıldır kullanıyorum sıfır rektifiye oldu blok kapak ve turbo hariç
herşey değişti tık yok ölmez motor..
parçaları 4d 55 ve 4d56 düz olanla nerdeyse aynı pompa ve pistonlar farklıdır..
MOTORUN GENEL BİLGİLERİ
Intercooled Turbo (TD04 watercooled Turbo)

Power - 78 kW (104 hp) at 4,300 rpm
Torque - 240 N·m (177 lb·ft) at 2,000 rpm
Engine type - Inline 4-cylinder SOHC
Rocker arm - Roller Follower type[12]
Fuel system - Distribution type jet pump (indirect injection)
Combustion chamber - Swirl type
Bore x Stroke - 91.1 x 95mm
Compression ratio - 21:1
Lubrication System - Pressure feed, full flow filtration
Intercooler Type - Aluminium Air-to-Air, Top-mounted
Turbocharger - Mitsubishi TD04-09B

size bir link atayım inceleyin.
http://en.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Pajero

dopamin' Alıntı:
2.5 tci kia motoru aklımdan geçen yapacak ipe un sermeyen usta lazım

selamlar kütahyada bi dönem kia yetkili servisligi yaptım. kia besta motorları cok nazik ve ustasının yüzünü agartmayan cinsten sag gösterip sol vuran motorlardır.

kia'nın tci 2500 motoru hundai motorunun turbolu halidir çok güçlü motorlar olmasına ragmen çok fazla sensör bulunuyor.
mesela diyelimki kia tci motorunu aldınız bunun yanında gazpedalanı şanzıman muhafaza üzerindeki devir sensörünü aracın beynini vs vs.uzar gider bunlarıda almanız gerekir diye düşünüyorum tci motorunun tam randımanlı çalışması için

benim size tavsiyem kia bestaya hiç farklı bi motor koymadık ama benim kanatimce nissan BD30 motorunu koyabilirsiniz 100bgr

ama bu şu anlama gelmiyor al hemen koy birçok işlem yapılması gerek egsoz 2200 de sağdan çıkar BD30 da soldan emme monifoldu yine 2200 de sağdan cıkar nissan BD30 da soldan yanılmıyosam

yada bu motorun turbolu olanlarıda var BD30 piyasada rahat bulabileceğiniz ve güçlü bi motor

saygılarımla...

motor resimleri şu topicğin 1. sayfasında var def 110 atmışlardı bunu
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=69258.0

MİTSUBİSHİ TD4 56 kodlu
Motoru tavsiye ederim...bu motor 1982 den 1991 e kadar olan pajero larda kullanılır.
hundai h100,L300 panelvan daki motorun orjinal turbolu versiyonudur...
benim teknemde var.... 5 yıldır kullanıyorum sıfır rektifiye oldu blok kapak ve turbo hariç
herşey değişti tık yok ölmez motor..
parçaları 4d 55 ve 4d56 düz olanla nerdeyse aynı pompa ve pistonlar farklıdır..
MOTORUN GENEL BİLGİLERİ
Intercooled Turbo (TD04 watercooled Turbo)

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=71039.20#ixzz2MZrK6kvu

Erkan bey teşekkürler öneriniz için motor yaptırdım çok bilen bi ustamız var estek köstek verim alamazsın falan dedi gidiyoruz bakalım şimdilik

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri