4x4 Kia Besta Panelvan,a Yeni Nesil Turbo Dizel Motor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dopamin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,844

dopamin

Ömer GENÇER
Yer
Ankara&Kayseri
Merhabalar 1991 model 4x4 kia besta aracımın eski teknoloji motorunu yeni nesil turbo dizel motorla değiştirmek mümkün olurmu forumda modifikasyonla uğraşan bu konuda bilgili olan arkadaşlardan yardım bekliyorum teşekkürler

Etiketler
Ynt: 4x4 Kia Besta Panelvan,a Yeni Nesil Turbo Dizel Motor

Selam ,takip. ve kolay gelsin.

pancarmotorcu' Alıntı:
çok teknolajik motor takmayın,turbosuz hyundai h100 motoru bile takılsa, üzerindeki motordan iyidir,bence

Yanıtınız için teşekkürler ama üzerindeki 73 .hp o dediğiniz motor 80 hp bende en az 90-100 hp gibi düşünüyorum çünkü bu güç sorunu beni fazlaca rahatsız etmeye başladı bu araca konabilecek en uyduruk motoru koymuşlar sağolsunlar

Sn.Ömer bey ,şunu sorayım.teknik olarak olayı çözdünüz diyelim.Birde bunun evrak ve memuriyet işgüzarlık tarafı nasıl onu merak ettim.Yani tüv vs gibi kurumlar ,dan müsade almak gerekiyormu ? bunun bir usul ve yolu nedir onu merak ediyorum.Gerci Ankaradasın orada çözmek daha kolay mı? ne Açıkçası bu konular beni daha çok geriyor.Ne diyeyim Allah kolaylık versin inşaallah hal edersin.

freegraf' Alıntı:
Sn.Ömer bey ,şunu sorayım.teknik olarak olayı çözdünüz diyelim.Birde bunun evrak ve memuriyet işgüzarlık tarafı nasıl onu merak ettim.Yani tüv vs gibi kurumlar ,dan müsade almak gerekiyormu ? bunun bir usul ve yolu nedir onu merak ediyorum.Gerci Ankaradasın orada çözmek daha kolay mı? ne Açıkçası bu konular beni daha çok geriyor.Ne diyeyim Allah kolaylık versin inşaallah hal edersin.

Sn.freegraf
(İşgüzarlık derken) Kastınız bürokratik işlemler herhalde kelimeleri tam yerinde kullanmakta fayda var sonra yanlış anlaşılıp fırça yiyorsunuz
hoşçakalın

Sn.Ömer bey çok haklısınız.Acele ediyorum yazarken.dönüp okumuyorum.konuşur.gibi yazıyorum.Bu da yanlış anlaşılmalara sebeb oluyor.İşgüzarlık malumunuz,bazı yetkililer den bahsediyorum.Yok ne haddime..Sizinle samimi bir sohbet ve paylaşım içindeyken,aksi mümkünmü? kısaca böyle inşaallah acıklayabildim.Mesela dün Bir vergi dairesine gittim inanın abartısız yazıyorum,saydım tam 15 masa ve memur,amir dolaştım.aynı kişiye 3 kere gittiğim oldu.para yatıracaktım. Yönetmenlik ,falan ,filan,kanunu, fıkrayi ,hikaye yi, bulamadılar.İnanın yatıramadım.kızarak ayrıldım.Halada beklemedeyim.yani işgüzarlık derken ,bu gibi durumlardan bahsetsim.yoksa Allah korusun .mümkünmü .? İnanın en hasas olduğum, Saygı ve beşeri ilşkilerdir.(ne yazıkki imtihanım bu yöne sıkıntılı oluyor).kusura bakmayın.iyi muhabetler dilerim.

Ömer bey .abi ben o kurukafa (ikon)lardan ne garip tir. Pek bir şey anlamıyorum.Sarı noktalar vs.(Sakın gülme. işim icabı bu kelleler ilede haşir neşir olmam gerektiği halde.)

freegraf' Alıntı:
Ömer bey .abi ben o kurukafa (ikon)lardan ne garip tir. Pek bir şey anlamıyorum.Sarı noktalar vs.(Sakın gülme. işim icabı bu kelleler ilede haşir neşir olmam gerektiği halde.)

Sn freegraf çok haklısınız bu ikonları kullanmayı bende pek sevmiyorum üzgünüm karşımda en az kendim kadar hassas birinin olduğunun farkına vardım gülmem oyüzden sağlıcakla kalın

Sağol.En azından benim paldır küldür yazmam dan dolayı fincanları kırmaktan kurtardık.iyi muhabetler.

Ömer bey. yanılmıyorsam telefon ile sizin le görüşmüştüm.Arac hakında yorum istemiştim.Adım. Mehmet.46 yı gectim.Askerdeyken bir sene Eryaman da 1.etap kaldım Ankaralı arkadaşlarım var.Nişan düğün.iş icabı dostluklaımız devam ediyor.Ayrıca ankaralı arkadaşlar ile kafa ve espri anlayışım uyuyor.Müzikleri ve söyleyenleri haric.ist da ikamet ediyorum.Hal böyle.

freegraf' Alıntı:
Ömer bey. yanılmıyorsam telefon ile sizin le görüşmüştüm.Arac hakında yorum istemiştim.Adım. Mehmet.46 yı gectim.Askerdeyken bir sene Eryaman da 1.etap kaldım Ankaralı arkadaşlarım var.Nişan düğün.iş icabı dostluklaımız devam ediyor.Ayrıca ankaralı arkadaşlar ile kafa ve espri anlayışım uyuyor.Müzikleri ve söyleyenleri haric.ist da ikamet ediyorum.Hal böyle.

Teşekkür ederim yanıtınız için telefon görüşmemiz olmadı ama daha önce yazışmıştık hoşçakalın

Ya evet .Telefon konuşmasını hüseyin bey ile karıştırdım.O da Ankaradayı.Kusura bakmayın .Gönderi tuşlayınca aklıma geldi ama mesaj yola çıkmıştı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR