4x4 araçların egzos muayene periyotları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tameray Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,435

tameray

Kamp II
Yer
İSTANBUL
Arkadaşlar bu gün aracımın egzos muayene tarihi geldiği yakınımda bulunan bir egzos muayene istasyonuna gittim. Yetkili, arazi taşıtlarının muayene periyotlarının yılda 1 olduğunu, şimdiye kadar 2 yılda bir yapılmasını da yanlışlık olarak değerlendirdii. Bilgisi olan arkadaşlar konuya bir açıklık getirebilir mi ? Yoksa şimdiye kadar 2 yılda birdi de bu sene kanun mu değişti ?

Etiketler
Ynt: 4x4 araçların egzos muayene periyotları

1 yıl olduğu doğru. saçma ama öyle.

Yine hatalı konu başlığı.
:smiley:

Üye olurken forum kurallarını gösteren sayfada sanırım sadece KABUL EDİYORUM. düğmesini okuyor herkes benim gibi.
;D

Devletin 4x4 lere bir gıcığı var herhalde. Çoğu normal binek araçlardan pek te farklı olmayan aletlere ne diye farklı kural çıkarmışlar ki?

eskiden muayene de öyleydi dua edelim bence.

olasiliksiz' Alıntı:
Devletin 4x4 lere bir gıcığı var herhalde. Çoğu normal binek araçlardan pek te farklı olmayan aletlere ne diye farklı kural çıkarmışlar ki?
Söyleyecek bir şey bulamıyorum yaa..

SUV diye tabir ettiğimiz 4*4 araclarda 2 yıldır. normal traktör gibi olan arazi araclarında süre bir yıldır. ben en son 2 yıllık olarak yaptırdım. aracım toyota prado 3.0

Muayeneyi yapan yetkilinin söylediğine göre ruhsatta arazi taşıtı yazması yeterliymiş, ruhsatta sizin araç ne olarak geçiyor ?

tameray' Alıntı:
Muayeneyi yapan yetkilinin söylediğine göre ruhsatta arazi taşıtı yazması yeterliymiş, ruhsatta sizin araç ne olarak geçiyor ?

Artık ruhsatta yazanlar önemli değil. Bende Range Rover var ruhsatta otomobil yazıyo. Jimny varken jimnyde arazi taşıtı yazıyodu :smiley:

İlginç... Benim de " Hususi Otomobil ( Arazi Taşıtı ) " şeklinde yazıyor, ne alaka anlayamadım ...

Benim aracında da arazi taşıtı geçiyor ve iki yıllık yapıldı. Araç 2007 gv

aracınız otomobil arazi taşıtı ise yani M1G sınıfı ise muayene periyodu 2 yıldır , aracınız kamyonet arazi taşıtı yani N1G veya sadece G sınıfı ise muayene periyodu 1 yıldır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri