460 kasa 280 GE

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan çağlar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 171
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,010
Ynt: 460 kasa 280 GE

saka bir yana caglar, sen dogrusunu dusunuyon. bf at en iyi her ksul lastigi. kumda hele ustune lastik yok. hafif modifiyeler yeter.

[Ukela mode on]

3 tane kilide rağmen o alet BF at lastiklerleri batırsın, bidaha bu konuyu hiç takip etmem gider arabam.com da 2007 model rav4'lere bakarım.

[Ukela mode off]

fren mesafesini soran kimdi ya,,,sorry ismi unutdum, bagisla. evet fren mesafesi uzamis biraz.ama motor guclendigi icin de frenler biraz zayif kalmis..

Bu arada çamur lastiklerinin fren mesafesine etkisini soran bendim.

Etiketler

UKELA MODE ON OFF ne demek ??

3 dif kilidi yok 460 G'de.

ayrica sunu soyleyim kardes. diff lock her zaman kar saglamaz ! hele hele kumda kardes... tam aksine diff lock kumda seni oyle batirir.... 4 teker esit kazar,kazar, kazar,kazar.
hatta kapilari acamaycak kadar ! diff lock olmasa tek teker bosa doner donmez hersey durur, gomulmen minimum ;)

G ile kum cooook tecrube ister, bfg at'de buyuk katki saglar, kullanmasini bilene tabii :D

UKELA MODE ON OFF ne demek ??

Şimdi canım biraz ukalalık yapmak istedi, şimdiden bağışlayın demek ;)

ayrica sunu soyleyim kardes. diff lock her zaman kar saglamaz ! hele hele kumda kardes... tam aksine diff lock kumda seni oyle batirir.... 4 teker esit kazar,kazar, kazar,kazar.
hatta kapilari acamaycak kadar ! diff lock olmasa tek teker bosa doner donmez hersey durur, gomulmen minimum Wink

Şimdiye kadar bana çamurda bile lazım olmadı, bi ara arka tekerleklerin üzerinde çamurdan bir tekerlek daha yaptığım halde. Standart kış lastikleriyle. Olan en kötü şey direksiyon hakimiyetinin ciddi bir şekilde zayıflaması oluyor çamur dolandığı için. Diyeceğim odur ki bu aracı o lastiklerle biryerlere batırabiliyorsanız, ister kum ister çamur olsun, özellikle batırabilmek için uğraşmışsınızdır.

G ile kum cooook tecrube ister, bfg at'de buyuk katki saglar, kullanmasini bilene tabii Cheesy

Türkiyede o kadar kumu nerden buldunuz?

caglarin istanbulda hep kalacak bir durumu yok diye dusundum.... ;) :D ben onu ankarada sanirdim ???

kum ve diff lock hakkinda birasz bilgi katayim diye dusundum. kusura bakma kardes.....bir daha olmaz.

kilidin faydası elbette yadsınamaz..

ama kumda kilitleri açmam ,hatta aracları lowa bile almam...high 4 de belli bir ivmeyi yakalayıp gaz fren oynamadan geçmek lazım diye düşünüyorum..(aracın torkuda önemli tabii h4 için)

şahsi fikirlerim tabii.

başka bir sürücü başka bir araçla ve başka bir kullanım şekliyle daha rahat ilerleyebilir.
çok varyasyonlu bir olay aslında 0ff road işi.

bakış açılarımızda farklı tabii hepimizin off road kavramına..

bana göre olmasını istediğim aracım ise :
beni kimi zaman ıssızlığa ,bakirliğe kimi zamanda eşim dostumla kamp yapıp ,muhabbet edebileceğim noktalara götürmesi önemli.
oğlumla orman içinde alabalık tutacağımız dereye gidebilmek önemli.sağıyla soluyla tıkırtısıyla ,yağ kaçağıyla uğraşırken zevk alabileceğim bir aracım olması önemli.
zorlu yerlerden geçebildikten sonra vay benim aslanım diyebileceğim arac önemli.vs.vs...
vergisi ,yakıtıda düşük olursa tadından yenmez bu arada ;D ;D

ilk resim faruk abimin anısına son buluşmamızda.allah rahmet eylesin tekrar..

DSC 1588

3798786615 c14524b04c b

Image D4EBCCFAC99111DA

IMG 2796

Xaviercoma3

selam caglar. yazilarin cok dogru. hepsine katilirim kardes. G'yi cok sevecen eminim, ama toyota'dan fazla mi, onu sen karar verecen. aslinda zamanla yorumlarini bekleycem. ;)

faruk abi kimdi caglar?

rahmet'le anmak cok guzel. hic tanismadik herhalde. ama senin deger verdigin biriyse eminim kral gibiydi. cennet mekani olsun. beyaz 80 onunmuzdu?

çok iyi bir abimizdi hüseyin..rahmetli oldu daha yakın..beyaz araç onundu 100 kasa...

mercedes sevilmezmi hüseyin. ;D

toyotanında yeri ayrıdır onunda arazi araçlarını çok severim.

Mesajlarınızı zevkle takip ettim, gerçekten çok güzel bir araç. Ben de heveslenip sahibinden.com da mercedes g piyasasına bir bakayım dedim ve sizin aracın ilanıyla karşılaştım. Çok şaşırdım, büyük hevesle ve zevkle aldığınız aracı neden satıyorsunuz?

Serdar Timur

serdartimur' Alıntı:
Mesajlarınızı zevkle takip ettim, gerçekten çok güzel bir araç. Ben de heveslenip sahibinden.com da mercedes g piyasasına bir bakayım dedim ve sizin aracın ilanıyla karşılaştım. Çok şaşırdım, büyük hevesle ve zevkle aldığınız aracı neden satıyorsunuz?

Serdar Timur

serdar bey yüklü bir kredinin altına girdim..o yüzdendir..
ama 2 ay zarfında rahatlıycam satılmazsa yola devam..

arazi araçlarının her cinsini severim, imkanlarım elverdiğincede en iyi şekilde hazırlamaya çalışırım ve kullanırım..

ama objelere bağlanmam, bu g seriside olur,land cruiserda olur bugün satılır yarın alınır ;) önemlisi insanın kafa rahatlıgıdır.

ilkakdeniz' Alıntı:
allah kolaylık versin...

sağolasın ibrahim..

borca girilmeyince mal sahibi olunmuyor,biriktirelim dersek ,garajı araba doldurmaktan ,yaydı ,vinçti derken 2 yaka biraraya zaten gelmiyor ;D ;D

ha bu arada alsatçı gibi algılanmamak için hem land cruiserimin hemde mercedesin ilanlarını bu siteye yazmadım..
yanlış anlaşılmak hiç istemem 3-5 kuruş için ...

saygılar

vay caglar abim hayırlısı be abi..dogru hakılsın borca girilmeyince bu devirde mal mülk sahibi olmak zor gercektende...
ve bu benim sansımmıdır yok aslında sanssızlıgım hayran oldugum sahip olmak için herseylerini arastırdıgım (özellikle vx80 için)2 marka arac su an senin tarafından satılık..hersey nasip be abi hesaplıyorum kitaplıyorum :D max.1.5 yılımı alcak benim arac almam borca harca girmeden tabi ;)herneyse abi 2 aracda 1 aya kalmaz gider bence olsun daha neleri cıkar diye avutarak kendimizi yasayalım biz...hayırlısıyla abi saygılar...
suan durum olsun ikisini birden alırım gözüm kapalı :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri