460 kasa 280 GE

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan çağlar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 171
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,017
Ynt: 460 kasa 280 GE

çağlar bey arabanız ve lastikeriniz hayırlı olsun.bende yazlık lastik olarak kullanıyorum.fotoğraflarda fazla hava var sadece lastik sırtı basıyor gibi duruyor ön lastiklere bakarsanız.yanılıyor olabilirim ama fotoğraflar öyle.

Etiketler

bu arada beni gören bir g ci arkadaş geldi yanıma..

yeni almış aracı, botaş çıkması 300 dizel...çok para harcamış üstüne ama yanlış ellerde yanlış seçimler yapmış bana göre.

90-100 zor yapıyor yokuş aşağı dedi,, dizellerden anlayan tecrübesi olan arkadaşlar bu normalmidir?

ben pompa vs.dedim ama hepsinin elden geçtiğini söyledi,lastikleride düzgün ölçüde ...dizel böylemidir yani??

IMG 1227

IMG 1226

motogezgin' Alıntı:
çağlar bey arabanız ve lastikeriniz hayırlı olsun.bende yazlık lastik olarak kullanıyorum.fotoğraflarda fazla hava var sadece lastik sırtı basıyor gibi duruyor ön lastiklere bakarsanız.yanılıyor olabilirim ama fotoğraflar öyle.

teşekkür ederim iyi dilekleriniz için..

bu lastikte havayı genelde 33-34 tercih ederim...daha düşüğü az olur bence..

fotolar cep telefonu çekimi bilemiyorum..siz kaç hava kullanıyorsunuz,aracınızın ağırlığı nedir??

sonrasında yarıdan itibaren eksozu yeniledik..

disklerde bombe vardı, et kalınlıkları iyi durumda olduğu için diskleri tornalattım,

aks kafalarını gresledik,kuru yağlamalrı yaptık.

1 günde bu kadar yeter diye bıraktık.. ;D

sıradaki yükseltme kiti, şnorkelden emin değilim..lpg ile herhangi bir uyumsuzluk yaratabilirmi gibi tereddütlerim var ..

hüseyin senin arkadaşın bordo 280 inde şnorkel -lpg herhangi bir sorun yarattımı???

IMG 1240

IMG 1241

cağlar bey benim kısa kasa aramızda kg farkı 100-200 kitabi bilgiler ezberimde değil.Ayrıca + kg lar var vinç vs.ama önemli olan (benim için)lastiğin sırt yapmadan düz basması ben hava ısısı,taş,asfalt vs ye uyumlu olarak havayla çok oynarım standart havam yok bahsettiğiniz hava normal gözüküyor.bizde cahil lastikçi takımı her janta her lastiği takar acaba jant genişlli uygunmu neyse konuyu bulandırmayalım.
saygılar

motogezgin' Alıntı:
cağlar bey benim kısa kasa aramızda kg farkı 100-200 kitabi bilgiler ezberimde değil.Ayrıca + kg lar var vinç vs.ama önemli olan (benim için)lastiğin sırt yapmadan düz basması ben hava ısısı,taş,asfalt vs ye uyumlu olarak havayla çok oynarım standart havam yok bahsettiğiniz hava normal gözüküyor.bizde cahil lastikçi takımı her janta her lastiği takar acaba jant genişlli uygunmu neyse konuyu bulandırmayalım.
saygılar

yo rica ederim.. :smiley:

tanımadığım ve sanayide iş yaptırdığım kişilerin sağlamasını yapmayı çok önceden öğrendim. ;D ;D

binek aracımın yazlıkları takılırken kaç hava olması gerektiğini söyledim,iş bitti yola çıktım top gibi zıplaya zıplaya gidiyorum..hemen ilk benzinliğe çektim baktımki 32 hava yerine 42 basmışlar.

söylediğimde cevap :hadi abi ya,demekki bizim hava göstergesi bozuk..

askerde nizamiye girişindeki yazıyı unutmam hiç ..İTİMAT KONTROLE MANİ DEĞİLDİR. ;D ;D

selamlar.

masallah caglar gelismeler super gardas !!!!!!!!!!!

lastikler cok yakismis. super secim. bfg atr n iyi atr lastik...! olcu secimin cok mantikli. on susturcu hakkinda sana cevap vermeyi unutdum ! evet, cok alcak duruyordu. naptin onu ? yeniledinmi , yoksa ayar yetdimi ?? 4x4 meragin ve kulturun cok iyi. keske kibrisda da siizler kadar merakli kullanici olsa. ;)

yay'i degisdimin? vites topuz nasil oldu ??

bizim sakir hoca lpg'den cok memnun. simdilerde sistem baska nedenlerden dolayi sokuk ama yakinda tekrar takacak. 280, 300 motor , daha dogrusu k jetronic olarak calisan mekanik injection sistemlerinde lpg randamani tutdurmak cok zor... her baba yigitin harci degil o motorlarda lpg'yi sorunsuz takip basarmak. 'backfire\ olayi hayli yaygin ve injection dagitici kafayi bozmak mumkun. k jetronic ayari yok cunku, ayar kactimi tekrar yerine getirmek zor. ama, tr'de usta gibi usta bulunur. iyi arastir caglar.

injection sistemini mekanikden electronic'e cevirecek usta bulsan sequential sistem lpg kullanabilirisin.boylece hem daha fazla ekonomi saglar ve lpg'de daha az guc kayibi yasarsin. lpg'de uzman ilk italyanlar sonra turklermis... bu konuda hic acele etme.

botas G nin sahibi burda uye mi ? aslinda onun yapacagi en guzel sey, pompayi actirmak, sanziman 4 vites ise 5'e cevirmek ve bence snorkel takmak.[motogezgin snorkel konusunda cok guzel konu basligi yapmis.

ya rizede golcuk depremındekı aracdan cıkma bır motor varmıs her seyı uzerınde komple motor onu soracaktım unutuyorum hep

aydin bey'in 240 GD cok guzel tasarlanmis. vinc, tampon lastikler hep uyumlu. G'nin amac icin hazirlanmis oldugu belli. bu 240 GD'lerin motor kucuk oldugundan dolayi mercedes bu model icin 5.33diff kullanmis. diger modellerde 4.88 kullandi. 5.33 rahatlikla 33 lastige kadar kullanabiliyor ;)

caglar, yillarin tecrubesine dayanarak ben G'lerimin lastik havalarini hep boyle yaptim

yolda kullanim icin 28 onler 32 arkalar .

araziye girmeden ise, 16-18 arasi uygularmisim.. ;) 32 uzerinde hava sadece kaynvalideler masus :D

çağlar bey bence hus55 lastik havası konusunda haklı sizde deneyin derim lastikleriniz dış bükey duruyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR