460 kasa 280 GE

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan çağlar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 171
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,008

çağlar

Zirve
Yer
ANKARA
sonunda işlemi bitirdim aracı aldım..
arac 88 model 280 ge..düz altı silindir benzinli..manuel 5 vites.
klimalı, hidrolik direksiyonlu,4 cam otomatik,diff kilitli,orjinal deri koltuklu vs.

öncelikle gözüme batan birkaç iş var..

sol arka yayım eklediğim resimlerde görüleceği üzere (üst 2. boğumdan sanırım) kırık..arac sol taraftan topal :D
ön tampon içinde bir fiş soket var vinçle ilgili olduğunu düşünüyorum.aracta vinç yok ama içerde vinç düğmesi mevcut. ne yapmalı?
vites topuzu değiştirilmiş resimlerde görüldüğü gibi.bu modele uyan başka vites topuzu hangisini uydurabilirim acaba (örneğin o yılların 190 kasası vs.gibi??)

bunun yanısıra ön -arka difllerin yağlarını değiştirmeyi düşünüyorum ,hangi yağ uygundur...

birde eklediğim resimlerin birinde 2 hidrolik dolum yeri var..öndeki bomboştu doldurdum..acaba neye ait ??(diff kilitlerinin olabilirmi)

hüseyin ve nadir abi bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler ;D ;D

selamlar.

IMG 1089

IMG 1106

IMG 1110

IMG 1112

IMG 1113

Etiketler

Ynt: 460 kasa 280 GE

..ilk resim
bahsettiğim vinçle ilgili fiş (olduğunu düşünüyorum tabi başka birşeyde olabilir.)

IMG 1141

IMG 1146

IMG 1149

IMG 1151

IMG 1152

Çok güzel bir araç...
Yıldız olsun çamurdan olsun...
Rengide ayrı bir karizma katmış aracınıza.
Kazasız belasız binmeniz dileğiyle...

çağlar' Alıntı:
teşekkürler çağrı..

2011 i senin olsun diyecem ama vergi ,yakıt bilmem nasıl olur ;)

Kalsın abi, 1999 üstü hiç ilgimi çekmiyor :D
Rengide ayrı güzelmiş yalnız, ilk defa bu renk "G" görüyorum... :eek:

guzel bir araç yıldız her zaman yıldızdır keyıflı suruşler

ict3055' Alıntı:
Kalsın abi, 1999 üstü hiç ilgimi çekmiyor :D
Rengide ayrı güzelmiş yalnız, ilk defa bu renk "G" görüyorum... :eek:

aracı almadan önce şase nosundan sipariş ve donanım listesini bulmuştum, boya kodu 7728 diyor.

evet ülkemizde genellikle siyah ve beyazı var.

Mercedes g datacard

çağlarım hayılrlı olsun ,koltuk altındaki eski araç telefonunun ana kasası ,hatta camdada anteni var aynı kitin yanlış görmediysem ,arka yayları ahmet abi ile görüş o bir şeyler biliyordu bu konu ile ilgili :D

Çağlar hayırlı olsun.
Maşallah çok güzel ve temiz görünüyor.
İnşallah benimde bir G projem olacak ilerleyen zamanlarda. Hedefte var yani.
O zamana kadar senden feyz alırız.
Kazasız belasız, güle güle kullan.

masallah, masallah.. sabreden dervis muradina ermis... [murat sende sabret, sira sende!]

caglar, gercekten myhtesem bir arac. sen artik 4x4 kitabin kapatdin kardesim. artik senin icin alma satma yok!! sadece bu aracin eksiklerin tamamlamal ve kendi
yasam tarzina gore dontmak. cok cok guzelmis yahoo....nedir aracin mazisi...? original mercedes ithali mi? yoksa elden mi geldi?

88'de bu arac 460 G'nin top modeliydi. tek olmayan aksesuar otomatik vites ve webasto sanirim icindeki lastik paspaslar bile original be bay !

nerden cikti karsina boyle arac? sahibinden.com'da olsaydi 35-40,000 arasi ederdi kesin.

renk impala beige. cok agir renk. sanirim fabrika cikisli,ancak eski sahibi cok merakli belli. 463 aynalar ve arka farlar...on bolum arac rengine boyanmis.

bende ikinci el 280 GEL den cikma yay var !!! [sana belki bizim yurtda kalan ogrenciler ile belli noktaya ulastirabilirm...nerde kalin caglar?

bos olan bidon dif loklara ait. bazen zamanlaeksildir, bazen bidon altinda bulunan hotrum yirtilir ve ordan sizar. kacak varsa,doldurunca belli olacak.

hayilri ugurlu olsun,iyi gunlerde kullan ;)

you are very lucky my friend !!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri