401 unimog alıp toplamak istiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan motogezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 131
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,288
Ynt: 401 unimog alıp toplamak istiyorum

bu devirde şehirden uzak yerde iş yapmak ne zor malzemecide 1mm 1.20 sac bitmiş hafta başından evvel gelmezmiş.yarın düş yollara urla olmadı izmir.
kaporta ilerliyor bu arada bir tarafın bir kısmı bitti tabandan çürük saclar söküldü 2 fotoğraf ekliyeyim biri tam komedi bizim kaportacı barışın yandık ali abiyle suratı

Kaporta 2

Kaporta 1

Etiketler

biliyorum bende 404 ile unımog serisine giriş yaptığımızı biliyorum ama en azından tecrübeliler bu konuda.bende yıllarca bakımını ve tamiratını yaptığım için sistemin çalışma prensibini bilmek önemlidir.gerisi nasıl olsa halolur.

Özay bey dikkate aliyorum söylediklerinizi.Aslinda bende benzer düsünmüstüm söyleki bizim OM 636 motor G ye parca aldigim Parca bayinde sistemde gözükmüyor oradaki arkadas bir bascavus abimiz var ona soralim dedi ama bir sey cikmadi.arastirmaya devam edeyim o zaman

Merhaba Ali bey,calismalarinizi takip ediyorum,kolay gelsin.
Bu arac ilk,memlekete geldiginde traktor olarak lanse edilmis.
Epey bir zaman once bir yerlerde kolleksiyon brosuru olarak gormustum.

Bahadir bey merhaba bir daha off road icin bulusamadik Alacatiya bekleriz.evet bizimkide ziraat kredisiyle gelmis zamaninda ilk konuyu acarken gebzeden bir foto koymustum galiba

Oglan gittikten sonraki hafta sonu icin mail attim ama herhalde mesguldunuz cevap gelmedi.Zaten bir kac hafta boyunca da hanimin dayisiyla saglik problemleri icin ugrastik.O yuzden bir turlu arayamadim.
Neyse konu uzuntuyle kapandi.Bu arada gerekli zaman da dolmak uzere insallah aybasina vinc icin bir karara varmam gerekecek.Bu aralar bir gun arayip musait olursaniz yaniniza gelirim.Warn konusunu gorusebiliriz.Tekrar kolay gelsin.

Valla mail almadim Mahmut la konustuk herhalde vincsiz gelmek istemiyor dedik.meger baska islerle ugrasmissiniz gecmis olsun.bekleriz

Tesekkurler.En kisa zamanda rahatsiz edicem.
Hafif bir vinc modeli dusunuyorum,danisacagim.
Gelmisken vincsiz bir kisa tur daha yapariz.
Sizin oralarda,musait olursaniz tabii.

şimdiden hayırlı olsun , güzel bir iş çıkacakmış gibi görünüyor :smiley:

Tesekkürler bayayhan.bizimki bu gun cekici uzerinde mekanigi elden gecmek uzere izmire yollandi.radyator radyatorcuye petekler degisecek,sag sol on camurluk,kapilar ve akumulator kutusu basilmak uzere cakaci kaportaciya gitti.pazartesi hazir olacaklar.bu arada motoru yerde calistirip durumunu gorecegiz.on akslarda bosluk var rotlar orta rot kolu yenilenecek.bu arada frenler fren borulari yeni yapilacak.baski balataya bakacagiz acmisken sanjiman on arka keceleri degisecek yag akitmiyor diye seviniyordum ama yag yokmus sanjimanda hehehe bakalim daha ne surprizler bekliyor

ali bey vites kutusunun şaft tüneliyle olan bağlantılarını da kontrol etmeyi unutmayınız olurmu lütfen.ayrıca diğer topicde vites kutusuyla ilgili bir soru sormuşsunuz.evet sizin araç da eski tip vites kutusuna sahip olduğu için vitesleri biraz kemiklidir tıpkı magirus minibüslerde olduğu gibi.şimdiden güzel bir eser ortaya çıkacağını tahmin ediyorum.kolay gelsin

Tesekkurler Özay bey.Lastik körüğün icindeki (her iki diferansiyeldeki körük)kisimdan bahsediyorsaniz evet kontrol edecegiz.Baska bir sey ise soylediginiz lutfen ikaz edin tesekkurler

aynı yeren bahsediyoruz ali bey.ordaki istavrozlar sağlamdır ama siz yinede bir bakın diye söyledim.şaft bağlantısı kaplinli olması gerek yanlış hatırlamıyorsam civatalara yük binmesin diye.zaten körük içinde olduğu için dış etkenlerden de korunaklıdır.ayrıca ben kolay kolay arıza yaptığını görmedim ama cer dişli sistemine de göz atmanızda fayda var.

Bu gun iyi haberle gune basladim.motor simdilik gayet saglikli gozukuyor calistirdik dinledik.devridaimi degistirerek isi kurtariyorum cok sevindirici oldu.debriyaj ve sanjiman yarin inecek direksiyon kutusu rot kollari yagla calisan suspansiyon sistemi ve diger boslugu vs olan parcalar tornaciya yollaniyor yarin.
Fren borulari atildi yenisi yapiliyor.ana merkez bitik muhtemelen tekerlek merkezleride bitik yeni alinacak.
On akslarda bosluk var halledilecek.sanjiman keceleri degisecek.
Bir taraftan arka kasada curuk kosebentler degisti tamirler yapildi o da kumcuya gitti.
Bu gun sanayiler arasi bayagi sefer yaptim yoruldum.simdi on cam cercevesi koltuklar ve bazi ufak tefek kumcuya gidecek.siyah,yesil ve kirmizi boyalar astarlari sertlestirici vs paradan kacilmadan alindi renk yaptirdim mat olacak benim g gibi.
Her sey carsambaya kadar sokulurse sasi kuma gidecek ve gelecek parcalarla toplanacak.radyator petekleri degisti.
On camurluklar,kapilar aku kutusu basildi cok guzel oldu 1.20 sactan yaptirdim.
Su devre bir suru is yapilip ortada bir sey gozukmeyen devre yarin obur gun foto eklerim

Vallahi helal olsun diyelim...Tam gaz gidiyor restorasyon...İmrenerek takip ediyorum desem yalan olmaz....Motorda sorun yokmuş o güzel haber....işallah transmisyonda sorunsuz çıkar...bu gidişle 401 imiz yakında yeni imajı ile aramıza dönecek anlaşılan...ne yapayım bende 1.43 ölçekli model olanına bakıp bakıp iç çekerim artık...tekrar kolay gelsin sorunsuz ve tıkırında bir restorasyon dileklerimle hoşçakalın bizleride fotosuz bırakmayın...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.