401 unimog alıp toplamak istiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan motogezgin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 131
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 101,281

motogezgin

Kamp II
arkadaşlar 401 unimog doğduğum senelerde alınmış çocukluğum üzerinde geçti 70li senelerin sonunda ise hurdaya çıkmıştı.
bir tane arıyorum eskiden düzcede filan vardı bilgisi olan varmı.
orjinal olarak toplamak istiyorum.
bir tane karadenizde buldum çok komik sahibi satmak için mercedes fabrikaya sormam lazım filan gibi aptal saptal şeyler söyleyip karşılığında yeni mercedes le başlayıp gerçek dışı paralar istedi...bildiğiniz varsa hayata döndürmek isterim

Etiketler
Ynt: 401 unimog alıp toplamak istiyorum

Merhaba.....Yanılmıyorsam 4-5 ay öncesi İnegölde bir tane 401 mükemmel bir restore ile toplandı ve kısa süredede sahibinden.com aracılığı ile satıldı... Sitenin garaj bölümünün bir kaç ay öncesini tararsanız o 401 unımoga ulaşırsınız...Sanırım yine o arkadaşlar size bu konuda yardımcı olabilir....Zaman zaman gittigidiyorda 60 lı yılların başlarına ait Türkiye mümessilliğinin katalog ve broşürleri satılıyor...Demekki belli bir sayıda ülkemizde 401 satılmış ve kullanılmış.....Tarımın ciddi oranlarda yapıldığı Adana ve Konya bölgelerinde vede arazi yapısından dolayı....Sakarya...Bolu ve yine Karadeniz bölgesinde karşınıza çıkabilir diye düşünüyorum...Bende bir Unımog hayranıyım...En azından çeşitli ölçeklerde model olanlarını toplamaktayım....Sizin için bende zevkle araştırmak isterim......Projeniz için sizi kutluyorum...Şimdiden kolay gelsin başarılar ..Saygılarımla hoşçakalın...

arkadaşlar çok teşekkürler ilginize.çeşitli aralıklarla 20 küsur adet satılmış 58-60 seneleri arasında sonrasını bilmiyorum bir ara düzce bolu elmalı oralarda vardı.dün gittiğim bir kafede 62 senesinin hayat mecmuasını gördüm kapağında brigitte bardot un gençlik resmi vardı şuna bakayım derken birde baktım o sene biim çiftlikle ilgili bir yazı rahmetli pederin işçiler meyva dizerken resmi var arka planda bizim unimogun burnu gözüküyor çok duygulandım mecmuayı aldım.daha dün gene unimog hislerim depreşti bakalım kısmet bulurmuyuz zaman gösterecek bizimki gebze tavşanlı köyünde hurdaya çıkmıştı en son 20 sene evvel eski karayolu üzerinde ilaç fabrikasının yanında şasi duruyordu

hocam özelliğin ne bulabilsen sen alırdın neye göre ben bulamam mesela ?

Sahibinden.com...da satılık İnegölden 411....1951 model...şahane durumda...

Unmog 4111951 modinegl2012

çok teşekkürler ilginize.tabi herkezin zevki kendine bana göre bir çok orjinal parçası üzerinde ama malesef unimog olmaktan çıkmış.bu da bir tarz olabilir ama ban göre unimoga yazık olmuş tekrar geri döndürmek lazım ama dünya para isterler

Neyse aradim sabrettim pazarlik ettim sonunda 401 unimogum oldu.nadir beyle bilgiyi paylasmistim.parca vs bilgi usta her turlu bilgiye acigim.2 senelik bir proje olarak dusunuyorum.

Hayırlı ve uğurlu olsun.Böyle nadide bir aracın aileye katılmasına çok ama çok sevindim.Ortaya da güzel bir eser çıkacağına eminim.

Merhaba...İnanınki çok sevindim..Sahibinden .com da aracı gördüm aklıma hemen siz geldiniz..Vede araç size gitti ..müthiş güzel bir durum oldu...Sevene.. onu bekleyene kavuştu 401 ....İnegöldeki araçtan sonra camiyamıza gelen 2.unımog 401 olacak hayırlısı ile...Orjinal kendi yeşilinden yapacaksınız sanırım...Ülkemize kıymetli bir klasik araç daha kazandırılacak bu vesile ile..Amerika vede Almanyada 401 koleksiyoncuları var...bildiğiniz gibi kulüpleride var..Bu sayede bizdede bu araçların korunmaya alınmış olması ..bizler gibi meraklılar için çok önemli..İnanınki baş ucumda 1.43 ölçekli Unımog serisi var... ve bir kaç tanesi 401 serisi..Çok ama çok sevindim bu duruma..Kolaylıkla.. sorunsuz ...zevkle.. restore etmenizi diliyorum ...Fotoları merakla bekliyeceğim...Kolay gelsin ve hayırlı olsun..Müthiş bir araç olacak evelallah..İşallah Yakından görme şansımızda olur..Saygılarımla hoşçakalın..........

Arkadaslar guzel temennilerinize ve aileye katilma gibi guzel tanimlamalariniza tesekkur ederim.ipaddden foto beceremiyorum bir caresine bakarim.
Planim su ben ancak yarin sasi no vs gibi seylerine bakacagim zira llacatiya baga yolladigimda ben hala istanbuldaydim bu gun dondum.
Arac fena degil soyle ki kapi kaput mandali mentese ayna arka ceki demiri orjinal jant tente demiri gibi tasimasi ve bulmasi zor parcalar uzerinde.
Motor calisiyor mekanik enjektor sesi ile yatak vuruntusu sesi arasinda gidip geliyorum ama zaten motoru acacagim.ama mesela arka difi yerinde tutan kollardan birinin mili yerinde yok oraya balyozla kazma sapi cakilmis.ve adam bu sekil kullanmis fren tabiki yok sanjiman ok gibi.yani kisaca soyle bir yol izlemeyi planliyorum.arka kasa ve on kabin sasiden ayirilacak.gerekli parca tesbiti yapilacak.on kupa tabani lime lime kumlanacak ve kaporta astar yapilacak bu arada sasi kumlanacak boyanacak once tornaci isleri sonra fren isleri yapilacak.motor elden gececek sonra ufak ufak toplarim yaz basina kadar kaporta ve kum alt boya ile torna ve eksik parca temininin bir kismini yapabilirsem sonbahara devamini yaparim diye dusunuyorum.
Elimden gelen bir cok isi bu projede kendim yapmaya vakit ayirmayi planliyorum.eger parca bilgisi olursa bu arac ile ilgili haberdar olamk isterim.
Saygilar

Alman ebay'inde bir çok orjinal parçası var.Orjinal tentesi 370 e
Orada bir tanıdığa aldırılıp bir şekilde TR'ye getirilebilir.Küçük hacimli parçalar da direkt yabancı kargo şirketleri ile TR adresinize gelebilir.

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=u411&_sacat=0&_from=R40

Başlamadan önceki fotoğraflarıyla sayfayı renklendirsek keşke..
Hayırlı uğurlu olsun..
Kolay gelsin..

nadir bey süper haber hemen bakacagım.community ye bu gun uye olmaya calışacagım.tesekkurler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,412
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

SON KONULAR

Geri