40-42.000 Tl 4x4 Almak Istiyorum Destek Lütfen.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seretliko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,139

seretliko

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, Ankara’da yaşıyorum benzin+lpg 4x4 almak istiyorum max 40-42.000 TL limitim var, yaklaşık bir aydır araştırma yapmaya çalışıyorum sitenizden oldukça faydalandım fakat hala karar veremedim yardımınızı istiyorum. Pajero Galloper Terrano vs gibi araçlar bana hem yakıt, hem bakım olarak ağır gelir sanırım, ağır koşullarda off road yapmayacağım, iş-ev 5 km gitgel yapacağım senede 3-4 kere Ankara- Kayseri Ankara-Samsun yapacağım genelde Ankara çevresi insandan uzak yerlerde ayda bir iki kere kamp yapmaya çalışıyorum, hafif taşlık ve kayalık ve 30-40cm kar olan arazide gitsin dağın tepesinde bozulup kalmasın yeter. Limitim dahilinde ;
Benzin & LPG Suzuki 4x4 Fiyatları & Modelleri sahibinden.com'da
gibi üretim yılına göre bir sıralama yaptım. Bu limitte sağdan bakıyorum Vitara, soldan bakıyorum yine Vitara başka bir seçenek yok. Plastik Dacia Duster’in fiyat uçtu gitti temizi 50 bin 60 bin listelerine bile girmiyor.
Terios var fakat çok ufak ve dar ve 1300 cc,
Freelander için sitede alma sanayiden çıkamazsın diyen çok
Pajero sanırım 2 ton vardır aç durup onu doyurmak lazım
Vitara uygun mudur,
Vitara : 1.6JLX - LX - 2.0,
Grand Vitara : 1.6 - 2.0 - 2,5 - 2,7XL-7 seçenekleri kafa karıştırıyor .
Aşağıdaki araç km düşük biraz donanım yapmış ama pek açıklama yapmamış
1.6 JLX 36.000 TL 1993
Suzuki / Vitara / 1.6 JLX / Ağır bakımları yapıldı temiz sahibinden.comda - 729210246
Bu aracın koltukları bile temiz duruyor ama donanım yok
2.0 37.499 TL 1995
Suzuki / Vitara / 2.0 / FULL ORJİNAL HATASIZ OTOMATİK VİTES SUZUKİ VİTARA 4X4 sahibinden.comda - 757053792
Bu araç LX diye geçiyor açıklaması da bir değişik böyle bir model var mı?
LX 35.000 TL 1996
Suzuki / Vitara / LX / otomatik sorunsuz sahibinden.comda - 759747269
Bu da tavşan farı takmış ve araba Tokat’tan Alanya’ya gidebilmiş ?? ama temiz duruyor.
1.6 JLX 30.000 TL 1993
Suzuki / Vitara / 1.6 JLX / ACİL 16 Valf 5 Kapı Fırsat Aracı sahibinden.comda - 757412840
Bu da favorim 1998 model km iyi fakat Grand Vitara 2,5 sanırım v6 motor çok mu yakar.
Suzuki / Grand Vitara / 2.5 / SON 1 HAFTA 1998 Grand Vitara 2.5 Benzin /LPG sahibinden.comda - 753325226
Yarı otomatik dizel Lineam vardı sattım, 170.000 de ilk yapan yapamadığı için peşpeşe 2 defa rektefe, 1 defa şanzıman yaptırdım masrafı siz düşünün yoğurdu üfleyerek yemeye çalışıyorum, bu yüzden motor revizyonu yapılmış Vitara mı bakmalıyım, 200.000 km çok mu? offroad yapmamış mı olmalı, şanzımanın durumu nasıl anlaşılır Ankara’da iyi anlayan güvenilir bir usta var mıdır bir sürü bilmediğim şey var.
Biraz uzun oldu kusura bakmayın ama fikir verirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Etiketler
Arazi aracı Binek araca göre biraz fazla yakıt harcar (benzinde) 1.6 grand vitara, captiva, sorento hemen hemen aynıdır bende 2005 sorento var bakımlı olanı ekstra masraf cıkarmaz böyle birşey düşünürseniz merak ettiğiniz bilgileri paylaşırım

Biraz geç oldu çoktan çözmüşsünüzdür ancak 1.6 vitara ben de uzun süredir keyifle kullanıyorum sadece 1.6 bazen yetmiyor bu nedenle bulabilirseniz 2 sini düşünün, usta da imaj japon gru da tuncay ustayı öneririm

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR