4 Cm Yükseltme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mossin Nagant Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,961

Mossin Nagant

Mossin Nagant
Yer
hatay-istanbul
arkadaşıma aldığımız forester'ı 4 cm get ile yükselttik. kendi aracımıda 5 cm get ile lastik ilede 2 cm yükseltmiştim.
artık sürekli yükseltme işi ile uğraştığım için profesyonelleştim
cnc de get leri kestirdikten sonra tornada düzleştirdik. amortisör üstünden delik yerlerinin yerlerini çizdik ve deldirdik.
sonrasında direk taktık
bu arada viraj denge kolunun z rot larını yani end link lerini uzatmasanızda olur ama uzatırsanız daha konforlu oluyor. bunuda her hangi bir japon araç parçacısında buluyorsunuz. çıkan z rotları alıp bunların 3-4 cm uzununu verirmisin diyorsun :smiley:60-80 tl arası halloluyor.
ve sonrasında yerden baya yüksek bir subarunuz oluyor.

sadece get ile subaru forester 7 cm ye kadar hiç bir değişiklik olmadan yükselebiliyor. bilginize :D

Etiketler
Ynt: 4 Cm Yükseltme

siz sanırım 3.kez cnc kesim yaptırdınız.. bunun bi teknik çizimi yokmu artık acaba ya tornacıyı ölçüp biçmekle uğraştırmasak:smiley:
bu arada bu getleri takmadan önce ve sonra sizin araçla yanyana resmini çektiniz mi acaba?? yanyana nasıl görünüyorlardı çok merak ettim.. ben aracımla offroada girmeyi düşünmüyorum ama yüksek olsun biraz daha heybetli ve güzel görünsün düşüncesindeyim.. bilmeyenler normal bi station wagon sanıyo bide:smiley:

evet aynen öyle oldu.
ölçüleri var kesimden çıktıktan sonra biraz taşlanması gerekiyor. bide deliklerinin açılması :D
yüksek olması gerçekten güzel :D

ArcagorN' Alıntı:
siz sanırım 3.kez cnc kesim yaptırdınız.. bunun bi teknik çizimi yokmu artık acaba ya tornacıyı ölçüp biçmekle uğraştırmasak:smiley:
bu arada bu getleri takmadan önce ve sonra sizin araçla yanyana resmini çektiniz mi acaba?? yanyana nasıl görünüyorlardı çok merak ettim.. ben aracımla offroada girmeyi düşünmüyorum ama yüksek olsun biraz daha heybetli ve güzel görünsün düşüncesindeyim.. bilmeyenler normal bi station wagon sanıyo bide:smiley:
ölçüleri alma imkanımız varmı? teşekkürler

yalnız burada arka taraftakilerin şekli öne göre farklı görünüyor.. adamlar orjinal kit yapmışlar:
http://www.subtle-solutions.com/product_info.php?products_id=97

bu litvanyalı firma ne kullanmış bilmiyorum ama adamlar coşmuş resmen ülkedeki bütün arabaları yükseltmişler :smiley:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.480698525324815.109403.121499651244706&type=3

evet önler ve arka amortisör başlarının ölçüleri farklı.
kesim yaptırdığım yerde bilgisayarda teknik çizimi var fakat resimlerde gözüken kesici makinaya göre çizimleri,nasıl alırım tam bilemiyorum.
ama en garantili yöntem bir ön birde arka amortisör söktürüp onlardan ölçü almak.
istenilen kalınlığa göre fiyatı değişiyor. 100-130 tl civarında olması lazım sanırım ortalama.
kesilmeden önce ortalama bir fiyat söylüyorlar zaten.
isterseniz kestirir size gönderirim.

autocad çizimini buldum sanırım.. eklediğim dosyayı tornacıya götürün direkt cnc ile kesilebilir.. yinede önce bir kontrol lazım tabi:smiley:
bu arada çizimler 2003-2008 arası kasa içindir..

Ekli dosyalar

• foresterGET03-08.rar
    9.6 KB · Görüntüleme: 245

pdfye çevirdim ama bunlar sadece şekli görmeniz için.. kestirmek için autocad çizimlerini kullanın..

Ekli dosyalar

• arkaGET.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 309
  • onGET.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 238

bugün imesdeki bir firmaya fiyat sordum 40mm st37 sac levhadan kesilirse toplamı 50-60TL olur dediler.. ayrıca başka bi tornacı da delik delip çapakları alacak ona da bi 25-30 atsak işi bitiririm gibi.. ama şimdi tekrar baktım subtle marka olanlar 6061 alüminyumdan yapılmış.. st37 sac paslanır mı bilemedim.. olmazsa bide alüminyum fiyatı sorarız..

ArcagorN' Alıntı:
bugün imesdeki bir firmaya fiyat sordum 40mm st37 sac levhadan kesilirse toplamı 50-60TL olur dediler.. ayrıca başka bi tornacı da delik delip çapakları alacak ona da bi 25-30 atsak işi bitiririm gibi.. ama şimdi tekrar baktım subtle marka olanlar 6061 alüminyumdan yapılmış.. st37 sac paslanır mı bilemedim.. olmazsa bide alüminyum fiyatı sorarız..
benım içinde bi, fiyat öğrensenız olurmu?

Evet sizin araca da uygun 2003-2008 arası SG tabir edilen kasaya göre ölçüleri..
büyük bi alüminyumcu buldum ama şekil veremeyiz dedi.. sanırım ucuz iş diye uğraşmıyorlar..
sırf hammaddesi 130tl gibi tutuyor..
bu fiyata kesimiyle birlikte yapacak bi alüminyumcu bulursam yaptırıcam..
çıkıp 1-2 sanayi gezmem lazım gibi.

ArcagorN' Alıntı:
Evet sizin araca da uygun 2003-2008 arası SG tabir edilen kasaya göre ölçüleri..
büyük bi alüminyumcu buldum ama şekil veremeyiz dedi.. sanırım ucuz iş diye uğraşmıyorlar..
sırf hammaddesi 130tl gibi tutuyor..
bu fiyata kesimiyle birlikte yapacak bi alüminyumcu bulursam yaptırıcam..
çıkıp 1-2 sanayi gezmem lazım gibi.
bizim buraları ufak yerler.. 1-2 tornacı dolaştım.anladıgım kadarıyla bu işle ugraşmak istemıyorlar..en azından elımde kalıp olsa buna uygun kes deyıp yaptırmak daha kolay olacak gibi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri