3 Kişilik Çadır Için Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mathrekk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,114

mathrekk

Yeni Üye
Merhaba. Sitede yaklaşık 1 haftadır çadır önerileri için açılan konulara yazılanları okuyorum fakat aklımdaki soruların bir kısmına cevap bulamadım. Bu yüzden yeni konu açtım.

*Öncelikle, uzun süreli (2-3-4 hafta) kamplarımda tek kişi kalacağım. 2-3 günlük kamplarda da 2 kişi kalacağım. Bu yüzden içinin genişliği 150 cm - 180 cm olan çadırlar bakıyorum. Bu şartı sağlayan 2 kişilik çadır bulamadım. Varsa bile bütçemin üzerinde. o yüzden 3 kişilik çadırlara baktım.
Temmuz ayında çadırı kuracağım ve 1 ay (belki de daha uzun) süre çadır kurulu kalacak. Bu yüzden havalandırma önemli. Hava alması için gün içinde kapıyı tamamen açamam çünkü çadırı kuracağım yerde çok fazla böcek, örümcek falan var. Bu yüzden kendi havalandırmasıyla yetinmek durumundayım.

Başlangıçta bütçem 300-350 TL civarıydı. Şu an 450-500 TL'yi zorlayabilirim. Dolayısıyla Husky gibi güzel çadırları elemek zorunda kalıyorum.
  • İlk olarak Arpenaz Fresh&Black 3 kişilik önerisi gelmişti. Havalandırmanın yetersiz kalacağını düşündüm, ki yorumlar da bu yönde. Kaldı ki sabah en geç 9-10'da çadırdan çıkıp gece en erken 11-12 gibi çadıra gireceğim. Sadece 450 TL fiyatı yüzünden listemde tutuyorum.
  • Daha sonra, araştırırken Easy Camp'ı keşfettim. Easy Camp Meteor 300 istediğim özelliklerde. Tek sorunu şu: Önce dış tenteyi kurup daha sonra iç kısım kuruluyor. Önce içi kurulup sonra dışı kurulan modellerin yaz mevsiminde daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Önceliğim bu çadır gibi. indirimlerle birlikte fiyatı 450 TL civarında tutabiliyorum.
  • Üstteki çadırı araştırırken de Easy Camp Equinox 200'ü buldum. iki tarafta da bagaj kısmı olması beni benden aldı. *'da bahsettiğim koşulumu da neredeyse karşılıyor (çantaları dışarıya koyarsak, içeride iki kişi kalabilir). Önce iç tentesi, sonra dış tentesi kuruluyor. Yani istediğim gibi. Tek sorunu; 500 TL civarında.
  • Derken, High Peak Kingston 3'ü gördüm. Bu da keza Equinox 200 ile benzer fiyatta.

Önümüzdeki 2-3 sene boyunca çok soğuk olmayan havalarda kamp yapacağım. Sağanaktan ve ortalama 4 şiddetinde rüzgârdan korunmak yeterli olur sanırım.
Çadıra ek olarak, çadır altı örtüsü de alacağım. 1 ay civarı kamp süreceği için tulumdan ziyade şişme yatak düşündüm. Decathlon'da 80 TL civarı var. Altına da mat koyacağım.
Böylelikle hem çadırın zeminini hem de zemin dalgalanmasından dolayı yatağın sönme sorununu egâle edeceğim.

Yardım istediğim noktalar: Çadırlar, amatör biri için başlangıç düzeyinde gördüğüm kadarıyla. Bunlar arasında fiyat/performans en iyi olan ürünü kestiremiyorum. Siz olsanız hangisini tavsiye ederdiniz?
Exxpozed.eu sitesini keşfettim bu süreçte. Buradaki fiyatlar Euro olmasına rağmen daha ucuz. Buradan sipariş verirsem gümrükte takılır mı? Ya da ürün 22 Euro üstü olduğu için ekstra ne kadar para vermem gerekir? Ve bu site güvenli mi?

Uzun yazı için özür dilerim.

Son düzenleme:

Mat üzeri şişme yatak soğuk tutar sadece yazın sıcak havada iş görür şişme yatak üstüne iki kat battaniye veya kalteli birşey bulmalısın

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri