3.7 Lİberty Abs Işiği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ÇAĞDAŞKORKMAZZ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,192

ÇAĞDAŞKORKMAZZ

Yeni Üye
Sayın Forum Sakinleri;

Bu sabah çok yoğun yağış alan İstanbul da aracımla işe geldim.Daha güvenli gelmek adına aracımı 4part tıme ile kullandım ve çok şükür sıkıntı yaşamadan işime geldim.Park yaparken arazi vitesini eski konumuna getirdim,akşam iş çıkışı araca bindim ve ABS ışığının yandığını gördüm.Arazi vitesi ile kullanılan
araçlarda abs yandığını duymuştum ancak vitesi eski haline getirdiğim halde düzelmedi.Araç çok yoğun yağmura ve yerden gelen suya mağruz kaldı,ışığın yanmasına bu sebep olurmu diye düşünüyorum.Abs
ışığının yanmasının başka ne sebebi olur bilen arkadaşım varmı ?

Etiketler
Merhabalar; kj'lerde abs sensörleri lastik arkasında yer alıyor. Lastik seviyesinin üstüne kadar suya girdiyseniz veya o bölgeye yoğun su geldiyse, sensörlerinde eskimesinden mütevellit su alıp arıza yapmış olabilir diye düşünüyorum.

Merhaba;

ABS ışığı yanıp söndü birkaç gün daha,benzinlikte lastik ve davlumbazları güzel bir yıkadım ,sonrasında kesti ışığı...şimdilik sorun yok.3.7 Liberty keyfine devam.

abs sensörleri manyetik alanı algılayarak çalışırlar (HAL sensörü) arasına yağ, çamur vs girerse performansları düşer. bazen de kablolamada sorun yaşanır.

konu eski ama benimde başıma geldi abs ışıgı el freni lambası yanıyor. ve kilometre kadranı çalışmıyordu.arka dif in üzerinde bir sensör var.onun değişmesiyle beraber hepsi hallodu.başına böyle birşey gelen olursa ilk bakılması gereken yer orası.

konu eski ama benimde başıma geldi abs ışıgı el freni lambası yanıyor. ve kilometre kadranı çalışmıyordu.arka dif in üzerinde bir sensör var.onun değişmesiyle beraber hepsi hallodu.başına böyle birşey gelen olursa ilk bakılması gereken yer orası.
Merhaba. Benim de başıma ikidir aynı sorun gelmekte. İkisi de -10 derecelerde ve kar yağışlı kamp seyahatlerimde başıma geldi. İlkinde abs soketi öküp takıldı, sorun çözüldü ancak yine olunca size de sormak istedim; hangi şartlar bu sorunu yaşamanıza sebep oldu?

Merhaba, abs ışığı problemini ben de yaşadım, yağmur çamur lastik sök-tak gibi şeylerden sonra yanabiliyor. Biraz gezince sönüyor kendiliğinden.

Diğer taraftan şehir içinde part time kullanmamanızı öneririm. Yanlış bir algı var çünkü, amerikalılar farklı bir isimlendirme sistemi kullandıklarından dolayı kaynallanıyor bu da.

part-time transfer kutusunu kilitleyip 50-50 gücü öne arkaya dağıttığı için aracı kastırabilirsiniz. Özellikle dönüşlerde ön ve arka tekerlerin farklı devirlerde dönmesi gerektiği için mekaniğe zarar verebilirsiniz. O yüzden her zaman kullanmayın diye “part time” (ara sıra) olarak adlandırmışlar.

güvenlik sebebi ile 4x4 kullanmanız gerekiyorsa “all time” (her zaman) modunda kullanınız

Sayın Forum Sakinleri;

Bu sabah çok yoğun yağış alan İstanbul da aracımla işe geldim.Daha güvenli gelmek adına aracımı 4part tıme ile kullandım ve çok şükür sıkıntı yaşamadan işime geldim.Park yaparken arazi vitesini eski konumuna getirdim,akşam iş çıkışı araca bindim ve ABS ışığının yandığını gördüm.Arazi vitesi ile kullanılan
araçlarda abs yandığını duymuştum ancak vitesi eski haline getirdiğim halde düzelmedi.Araç çok yoğun yağmura ve yerden gelen suya mağruz kaldı,ışığın yanmasına bu sebep olurmu diye düşünüyorum.Abs
ışığının yanmasının başka ne sebebi olur bilen arkadaşım varmı ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR