3.5 Le Pahtfinder Motor Sorunsalı...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ErdemTezeren Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,832

ErdemTezeren

Ana Kamp
Yer
Ankara - New York
Merhaba

Gectigimiz cumartesi aksamı basıma gelen olayı sizlerle paylaşıp fikirlerinizi almak isterim.

yeni gaz aldım 3-5 km sonra inceden bi antifiriz kokusu geldi sonra arkadan hafif bi duman geldi aynadan farkettim. biraz ilerledim kenara çektim. stop ettim aracı bekledim biraz tekrar çalıştırdım devam ettim baktım duman devam ediyor cok incede bi gaz yememe başladı boğulmuş gibi tekrar durdum stop edip ustamı aradım. bekledim biraz yağını suyunu kontrol ettim hersey normal ne bi koku ne bi duman hic bsy yok. hararet normal her zamnki yerinde vs. biraz bekledik sonra çalıştırmak istedim ama motor dönmedi mars tık ettti sadeece. aracı orda bıraktık ertesi gun çekildi. ustam conta yakmış olduğumu düşünüyor fakat açmadan bilemiyoruz tabiki. Arkadasımın tanıdığı bir ustaya daha danıştık durumu anlattık. yaşanılanlardan tahmini tupun pistona su vermiş olmasıydı ustte bakmak gerektiğini soledi alt tarafta kranta kolda vs bsy olduğu dusunmedigini soledi. rica ettik aracın yanına gelip manifoldu sokup bujieri vs sokup baktı ama su almamış olduğunu gordu. yukarısı temizolunca krank milini çevirmeyi denedi ama dönmedi kitli dedi açmadan bilememekle birlikte tahmini subablardan birinin pistonu kesmis olması dedi. bizde açıp açmamakta karasız kaldık. bende aracı satışa koymayı duşundum. cunku çıkacak masrafı suanda karşılayacak bütçem yok. acılan motoruda alıcı almak istemez diye dusundugumuz içinde açmadan bıraktık. durumu yeterince iyi anlatabilmişimdir inşallah. yardımlarınızı dusuncelerinizi esirgemezseniz sevinirim.

Etiketler
Merhaba,
Aynı durumu kardeşimin S 320 mersedesinde yaşadık., duman attı motor teklemeye başladı, kenara çektik.
marşa bastık motor tık dedi kaldı. kilitlendi
Büyük ihtimal conta patladı dedik.
Netekim dediğimiz gibiymiş.
Kapak açıldı, 6. silindir full su dolmuş.
kapak taşlandı, conta seti değiştir. değişmişken subaplarda komple yenilendi.
Oldu bitti temiz. kullanmaya devam.

aracın motoru kitli değilmiş masr motorunun dasagı takılmış. yarın mars motoru sokulup yapılacak. çalıştıktan sonra başka bsy varmı bakıcaz. ama suanda hersey normal sorun yok gözüküyor. suda yag yok yağda su yok temiz arızalar ışıklar vs hersey normal.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR