3.2 Did Dakar Versiyonu Nedir ? Ne Degildir.?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oguz1134 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,402
6 silindiri motorun sakin çalışma karakteri ve güzel sesi açısından tercih ederdim . Yeni nesil motorlar dediğiniz gibi küçülme eğiliminde dünya gerçekleri nedeniyle ancak kağıt üstünde aynı güçler çıkıyorsada keyfi azalıyor . Pajero sport l200 e benziyor tıpkı navara-pathfinder ın benzediği gibi .

Etiketler
doğrudur pajero sport L200 ile beraber geliştirilir aynı şaseyi kullanır bazı ülkelerde arkalar makaslı olarak bile satışa çıkar

4 silindirli olarak yeterli performans vermekte güç ve tork yeterli ise ki yeterli 6 silindir motora gerek yok bence

uzun zaman L200 kullanıcısı olarak ki şu anda yok hiç 6 silindir aramadım 4 silindir bana yetti hem arazide hem de yolda önemli olan araca yetecek güç ve tork silindir sayısı değil ki yeni teknolojilerde daha küçük hacimli motorlar kullanılıyor

örnek L200 yeni versiyonda 2.4 lt ye düşürdü motor hacmini fakat güç ve tork arttı
hilux 2.8 lt ye düşürdü ki yeni prado da 4D4 olarak bu motor da kullanılacağı söylentiler arasında

yeni pajero da 2.8 lt yeni motor kullanılacağı söylentiler arasında

pajero aslında toyota da prado ile karşılaştırma yanlış biraz nette araştırınca prado ile pajero sport karşılaştırılıyor pajero ile de Land Cruiser karşılaştırılıyor
aynen katiliyorum.. guc/tork gayet yerinde, neden 6 silindir olsun.. 6 silindirli benzinli aletten cok daha yuksek tork zaten var.. diger 6 silindirli dizel suv lar da, belki torklari daha yuksek ama, arazide rakibi degil.. pajerodaki o devasa kutleyi sehirde asfaltta ve hele arazide rahatca ilerleten bi motor sonucta.. faydali yenilige her zaman eyvallah.. prado-pajero karsilastirmasini bi genelleme olarak dedim bana kalsa da (mitsubishi nin en buyugu /flagman i olarak) pajero, toyota nin LC200 u ile karsilastirilir.. tipki nissan in pathfinder i ile degil de, patrol u ile karsilastirilmasi gerektigi gibi.. pajero gibi bi araba, evelki araba ne olursa olsun, surus stilini hatta hobileri bile degistirir :smiley:

6 silindiri motorun sakin çalışma karakteri ve güzel sesi açısından tercih ederdim . Yeni nesil motorlar dediğiniz gibi küçülme eğiliminde dünya gerçekleri nedeniyle ancak kağıt üstünde aynı güçler çıkıyorsada keyfi azalıyor . Pajero sport l200 e benziyor tıpkı navara-pathfinder ın benzediği gibi .
diger arabalari bilmem ama inanin pajeroda 6 silindir falan aramiyosunuz.. gurultu traktor gibi falan deniyo ya, o denli degil.. hatta bi sure sonra cok hos geliyo.. ama hos olmasa veya traktor gibi olsa ne olacak.. bu araba zaten naziklik narinlik icin degil.. eze eze gitmek icin.. arabayi incelediginde bazen kendi kafasina gore calisan klimasina, agir ve gurultulu arka kapisina bile kafayi takabilirsiniz.. ama bunlarin hicbiri sorun degil.. bu arabada super dijital teknolojik ozellikler veya bi dugmeye basmayla acilip kapanan bagaj kapagi yok, aksine biraz guc ve zahmet var.. hatta bagajda asili duran (ve ahntallasimasina sebep olan) o tekerlek bile bi stil, bi tarz..

Dediğiniz gibi kesinlikle karakteri olan araçlar bunlar . Çevreme baksam x5 alsana vs. vs. birsürü değişik fikirler çıkıyor :smiley: . Ama ben böyle prado , pajero gibi alanında safkan olan araçları daha çok seviyorum . Motorsikletim ktm 990 adv mesela :smiley: Prado da birde 4.0 v6 motor kafa kurcalıyor , güzel motor ama muhtemelen lpg olur , onunda malum otopark , feribot kısıtlamaları , stepne yeri vs.. Dizele bakınca da 2007-2008 prado parasına 2010 200 bg pajero alınabiliyor .

Dediğiniz gibi kesinlikle karakteri olan araçlar bunlar . Çevreme baksam x5 alsana vs. vs. birsürü değişik fikirler çıkıyor :smiley: . Ama ben böyle prado , pajero gibi alanında safkan olan araçları daha çok seviyorum . Motorsikletim ktm 990 adv mesela :smiley: Prado da birde 4.0 v6 motor kafa kurcalıyor , güzel motor ama muhtemelen lpg olur , onunda malum otopark , feribot kısıtlamaları , stepne yeri vs.. Dizele bakınca da 2007-2008 prado parasına 2010 200 bg pajero alınabiliyor .
icinizden gelse bile sizi kararsiz birakacak sesleri hele cevrenizin soylediklerini bosverin.. hem yukarida da tastamam yazmissiniz iste... hadi o zaman harekete gecin ! biri daha pajero sahibi olsun :smiley:

Biraz işlerim var onları hallettikten sonra bu gazla gidip bir iki pajero inceleyiveriyim :smiley: Birde ülkemizde 2009 model olup 200 bg pajero var mı ? Ben yok diye biliyorum ama olduğunu iddia eden bir ilan var malum sitede . Motor kodlarını bilen var mı ?

Son düzenleme:

Biraz işlerim var onları hallettikten sonra bu gazla gidip bir iki pajero inceleyiveriyim :smiley: Birde ülkemizde 2009 model olup 200 bg pajero var mı ? Ben yok diye biliyorum ama olduğunu iddia eden bir ilan var malum sitede . Motor kodlarını bilen var mı ?
ayni iddiali ilanlar Ukrayna'da da var.. hangi model kac beygir fikrim olmadigi icin bisey diyemiycem ama tavsiyem 2011 model ve otesini uygun sartta bulabiliyorsaniz alin.. o modele dek triger kayisi sorunlari olabiliyo ama 2011 den sonra o da halloldu hatta zincir oldugu icin hic degismiyo denildigini hatirliyorum Rusca yorumlarda.. ilaveten 2008-2009 modellerin yakiti min 2 litre daha fazla.. sanirim ya 2007 ya da 2008 e kadar pajero III diye geciyodu, sonrasi IV

Son düzenleme:

Mitsubishi Pajero - Wikipedia, the free encyclopedia

gerekli detaylar var burada takıldığınız noktada yardımcı oluruz sorun yok

2009 dan sonra 200 HP olmuş belki 2009 olarak ülkemize gelenlerde olmuş olabilir ithalat konusunda Temsa biraz karışık bir firma
haa bu guzel bilgiymis.. sonlara dogru sunu da diyo orda " Further enhancements to the 3.2L Turbo Diesel in the 2011 model year saw the power and torque increased to 147 kW/197 hp/200 PS and 441Nm respectively "

aslında 170 HP bile yeterli geliyor araca yetmeyen yerde chip tuning gibi bir mucize var elimizde
2009 modelini denemistim.. simdikine gore hantal buldum tabi aradaki model/teknoloji farki ve onca yorulmuslukla normal.. bi de 2 litre hatta daha fazla yakiyodu.. ama her pajero, pajerodur.. chip tuning ile motor omru kisalmiyo mu ? bi turlu kafama yatmadi su is..

chip tuning aslında motor ömrünü yer yemez diyen yalan söyler

fakat nerde yapıldığı ve nasıl bir program atıldığı çok önemli

motora çok yüklenmeyen bir program atılır makul seviyede bir güç ve tork artışı alınması yeterli ise 500 bin km giden motordan 50 bin km çalar

yok daha yüksek güç için bir program atılırsa daha fazla km çalar motordan

birde yazılımların çeşidi var araç üreticisinin kalitesine yakın yazılım var birde daha kalitesizler bunların hepsi etken

uzun yıllar bu yazılım işini yapan köklü firmalar ile çalışmak en iyi sonucu veriyor şu ana kadar kullandığım yazılım atılabilen birkaç aracımda kullandım chip tuning hiç sorun yaşamadım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR