3.2 Did Dakar Versiyonu Nedir ? Ne Degildir.?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oguz1134 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,184
üstad Serdar Kılıç, doğada 4x4 programını, (5.5 yıl evel) Pajero Wagon ile yapmıştı.. ;)

Etiketler

terapi gibi bölüm, saymadım ama arada izlerim..
rampaya aslında 4 Hlc ile çıkıyo.. 30:50 de R/D yapıyo ama D de olduğu için geçmez, 4Hlc de kalır, daha fazla tork olmaz.. 4Llc ve R/D lock için N ye alması gerekir.. bir de üstünde orjinalinde gelen dunlop grandtrek asfalt lastikleri var..
Serdar'ın zaten 4x4 ustasıyım iddiası yok.. ama programlarıyla, kişiliğiyle, doğa sevgisiyle Serdar büyük üstad.. o bile doğaya Pajero ile geliyosa, diye düşünüp bu arabayı almama sebep oldu diyebilirim.. :smiley:

terapi gibi bölüm, saymadım ama arada izlerim..
rampaya aslında 4 Hlc ile çıkıyo.. 30:50 de R/D yapıyo ama D de olduğu için geçmez, 4Hlc de kalır, daha fazla tork olmaz.. 4Llc ve R/D lock için N ye alması gerekir.. bir de üstünde orjinalinde gelen dunlop grandtrek asfalt lastikleri var..
Serdar'ın zaten 4x4 ustasıyım iddiası yok.. ama programlarıyla, kişiliğiyle, doğa sevgisiyle Serdar büyük üstad.. o bile doğaya Pajero ile geliyosa, diye düşünüp bu arabayı almama sebep oldu diyebilirim.. :smiley:
Serdar kilic'in cok videosunu izledim. Neyi nasil yapiyor diye defalarca izledim bu kurak yerde uygulamaya bile calistim. Ne yalan soylim icimdeki offroad doga merakini tetikleyen bu video oldu :smiley: O yapiyorsa ben neden yapmayayim dedim :smiley:

Sent from my SM-T231 using Tapatalk

onu takip eden ve bu forumu okuyan muhtemelen herkesin sevdiği adamdır Serdar Kılıç.. bizim yerimiz tabiat diyen adam.. derin adam..

Serdar Kılıç'ın videodaki araç ile bu forumda daha evel paylaştığım (hatırlatma için aşağıda) videodaki araç aynı, plakası da 34 HK 0437 :eek:
Bu arada pajero nun tv deki araba programları veya sosyal medyada pek tanıtımı olmadığını farkettiniz mi ? yaşadığım Ukrayna'da bile çok daha fazla tanıtım /test videosu mevcut

Serdar Kılıç'ın videodaki araç ile burada daha evel paylaştığım (hatırlatma için aşağıda) videodaki araç aynı, plakası da 34 HK 0437 :eek:
Bu arada pajero nun tv deki araba programları veya sosyal medyada pek tanıtımı olmadığını farkettiniz mi ? yaşadığım Ukrayna'da bile çok daha fazla tanıtım /test videosu mevcut

Serdar Kılıç'ın videodaki araç ile bu forumda daha evel paylaştığım (hatırlatma için aşağıda) videodaki araç aynı, plakası da 34 HK 0437 :eek:

Evet gercekten ilginc. Pajeronun dogru duzgun tanitimi reklami bile yok,en azindan Turkiye'de. Ragbet goremeyecek kadar pahali olmasi da ayri.

TC fiyatı, resmi sitesinde 114.559 EURO + 5.033 TL olmuş !!
haklsınız. reklamı yapılsa ne olur ?! akıl almaz bir rakam !

TC fiyatı, resmi sitesinde 114.559 EURO + 5.033 TL olmuş !!
haklsınız. reklamı yapılsa ne olur ?! akıl almaz bir rakam !
Ben kendi aracimi aldigimda bakmistim 98.000 euro ivarindaydi(26/12/2015). Esime soyle bisey demistim"Turkiye'deki fiyatinin 4 te 1ine arabayi aldik.". Oldukca sasirmisti. Ustelik japon diye parca ve servis konusunda maliyetli olma ihtimali yuksek. Oyle olunca da cezbedicibir yani kalmiyor.

işte o 98 bile oldu 114... (+tl si de var daha)
yenge şaşırır tabi :smiley:
burada da, arabanın TC fiyatını söyleyince akılları çıkıyo insanların :eek:
niye diye soruyolar.. gel de anlat hadi niyesini..

işte o 98 bile oldu 114... (+tl si de var daha)
yenge şaşırır tabi :smiley:
burada da, arabanın TC fiyatını söyleyince akılları çıkıyo insanların :eek:
niye diye soruyolar.. gel de anlat hadi niyesini..
Bana oyle soran bir arkadasa "Niyesini bilseydim gider alirdim." dedigimdeki surat ifadesi geldi simdi aklima

Ynt: 3.2 Did Dakar Versiyonu Nedir ? Ne Degildir.?

16 bin olmuş.. ??? okuyan sayısı.. ;D

pajerocu 'yok hala.. ::smiley:

2010 ve sonrasın da motor da tadilat var beygiri 200 olmuş.. ;) ama tork fena artmış..

Total max power: 147 Kw (200 Hp) ............ (160 PS (158 bhp) (118 kW)..eskisi)

Total max torque: 441 Nm............>> (373 eskisi)

vergiside dert degil 7.5 dan dilekce verince 4.5 'ğa iniyor.. ;)

rakamlar fena 140<>160 arası geziyor.. :eek:

2010 'da dakar versiyonu yok.. ;) ne anlamı varsada bilemedik..?
ama alınacak olan modeli yeniler..son versiyonu 2010 <>2015 arası gibime geldi.. :smiley:

Oğuz Bey merhaba,
dakar logosu alıp yapıştırıyosunuz ön iki çamurluğa aracınız oluyo dakar:smiley: ama bulabilirseniz ben ankaradaki yetkili servislere getirtemedim logo:smiley:

İlk üç sayfayı ısrarla okuduktan sonra atlaya, atlaya son sayfaya ulaştım. :tearsofjoy: Anlamadım ben şimdi tam olarak... Mangal mı yapacağız yoksa Pajero mu alıyoruz? Birde Dakar ne ola ki? Googılladım Dakar Vadisi diyor, Kelebekler Vadisi gibi bir yer mi burası, orada mı mangal yapacağız? :tearsofjoy:

o kelebekler Dakar'da yarışıyo :smiley:
gerçekten de Pajero zemine arasıra değerek resmen alçak uçuş yaptıydı son Dakar'da.. ilk 3 pajero.. ilk on içinde 5 veya 6 pajero.. sanki dünyada tek marka araç varmış gibi..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.