3.2 Did Dakar Versiyonu Nedir ? Ne Degildir.?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oguz1134 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 186
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,182

oguz1134

Zirve
Yer
İSTANBUL/büyükcekmece
2001 yılında > 3.2 dıd üretimi yok yada başlamamış pajero 3. nesil diye geciyor..
2002 yılında > 3.2 dıd üretimi yok yada başlamamış pajero 3. nesil diye geciyor..

2003 yılında > 3.2 dıd ov pajero 3. nesil diye geciyor..

2004 yılında > 3.2 dıd ov pajero 3. nesil diye geciyor..acılır tavan ,cruis control ,maun kaplamavs. var göze en hoş gelen yılı nerdeyse + daha özellikleri var nereleri farklı..?
neden 2004 leri daha özel ve güzel çözemedim..?

2005 yılında > 3.2 dıd ov pajero 3. nesil diye geciyor..
2005 yılında > 3.2 dıd DAKAR ov pajero 3. nesil diye geciyor..

2006 yılında > 3.2 dıd ov pajero 3. nesil diye geciyor..
2006 yılında > 3.2 dıd DAKAR ov pajero 3. nesil diye geciyor..

2007 yılında > 3.2 dıd ov yok..?
2007 yılında > 3.2 dıd DAKAR ov..sadece dakar versiyonu var.. pajero 4. nesil diye geciyor..(sanırım 4, nesil burda başlıyor..?..)

2004-5-6 yılların da 60-70 bin adet yılda satılan arac 2007 de yılın aracı secilin ce çoşmuş 100 küsür bin satmış..?

2008 yılında > 3.2 dıd ınstyle ov oluyor sanırım burdan sonra motorlar 200 beygir olmuş..? eskileri 160 beygirlik.. pajero 4. nesil
2008 yılında > 3.2 dıd DAKAR ov.. pajejo 4. nesil

2009 yılında > 3.2 dıd ınstyle ov pajero 4. nesil
2009 yılında > 3.2 dıd DAKAR ov.. pajero 4. nesil

2010 yılında > 3.2 dıd ınstyle ov pajero 4. nesil devam ediyor

2010 dan itibaren bu DAKAR tarih olmuş.. görünüyor..

sadece 5 yıl üretilen DAKAR farklarını gogıldan ögrenemedim.. ??? ::smiley:

2006 modelinde normal versiyonu na göre 20 bin tl gibim + fiyat farkı var ;) buda dakar iyi bişi demek gibi algılanıyor.. ;)

üst modellerde ise tam tersi dakar olanı bi okadan veya daha fazla uçuz..buda dakar kötü öbürü iyi gibim..mi..?

bu dakar da neyin nesi..?

dakar farkları nelerdir bilen ve kullanan' lardan yardım istiyorum.. :smiley:

Etiketler
Ynt: 3.2 Did Dakar Versiyonu Nedir ? Ne Degildir.?

>> (Okunma sayısı 669 defa) ???

hiç pejero'cu yokmu..? burda..? pejero'culardan tık yok çok zor yerdenmi sordum..?

gogıla sormayla olmuyor her ülkeye başka türlü arac satılıyor teknik farkları oluyor tutmuyor.. ::smiley:

katoloğlardan parcalarını inceledim bildiklerimi paylaşayım bari meraklısı çok benim gibi.. ;) bari onlara faydası olur ::smiley:

kullananın bilenin edecegi bi çift dogru laf hepsinden kıymetlidir bence..

suzuki xl-7 kasada 10 aractan 1 tanesi 7 koltuklu cıkar cogu 5 koltukludur..yaklaşık

3,2 did pajero 'lar doguştan 7 koltuklu gibime geldi bana..bu koltuklar yatıp ufalıyormu..?sökülüp cıkarılabilen tipdenmi..?
bagajı yok kadar aza indirir..7 koltuklu ise tüv muayenede kemerine kadar bakarlar 6. ve 7. koltugun.. ::smiley:

bi oto galeride bi hırlaşmaya şahit olmuştum..biri transporter minibüs almış..normali 4-6 koltuklu olursa abinin aldıgı 10-15 koltuklusuymuş..cok fahiş trafik sgorta parası varmış satarken niye söylemediniz diyem galeriçiyi gırtlaklıyodu adam.. ???
2015 01 26 131158 zpsi5okejpl
bazı yerde AWD diyem geciyor..? cekiş sistemi..? gogıl benden şaşkın..:smiley:)
2015 01 26 130650 zps6ctu8yot
vakumla devreye giren arka dif kilidi var .. hangi yıllarda hangi versiyon larda var yok..? bilenden yardım..
düz şanzımanlı modeli var.. bizim memleketdekiler alayı otomatik galiba..;)
2015 01 26 125640 zpspqwrkr12
otomatiginde benzinlisi dizeli farklı imiş..
2015 01 26 130031 zpsmgxbf3fn
otomati'gi sitesinden bakınca başka anlatıyor başka anladım ben..mesela..?
colt larda kullanılan triptonik diye adlandılan halk arasında ki..şanzımandan sandım..colt daki ismi AMT şanzıman bunda debriyaj baskı balata bilya var + düz şanzıman var..olmayan sadece debriyaj pedalı bi aparat sizin yerinize debriyaja basma işini üstleniyor..
bunda yaglı hidrolik sistem eski neslin son şekli bi şanzıman var buda bildiğim kırmızı yag la degil sarı özel ve pahalı bi yagla yürüyor..? revizyonuda 3-5 olmaz sanki.. bi 10 luk dan fazla gider yan sanayii parcalarla..orjinalini temsadan para ile almaya ne akıl nede para yeter..sankii ? gibim geldi bana..
motorunda fazladan 2 eksantirik mili daha var..>>
2015 01 26 124708 zpsq9byliqs
balans mili deniliyor kıpraşımsız bi çalışma saglıyor..kalite bi motor anlamına geliyor..
yabancı forumlarda hantal ve yetersiz görmüşler motorunu..? kimisi canter kamyonet motoru diyor ama 3.2 hacimli kamyonet motoru görünmüyor..3.0 'var.;) belkide o motorun alt kısmını kullanıyor kapagı farklı falan filan olabilir anlıyamadım..?
2015 01 26 124901 zpsqwgtvsbo
trigerli degil zincirli kac km de degişimi gerekiyor..suzukide 100-150 bin gibi degişim aralıgı..? bunda ne dir..?
turbosu>>
2015 01 26 131512 zpsd2gsvcjc
şase si>>
2015 01 26 131023 zpsiidcfjmw
merdiven tipi degil monokok tipi
DAKAR neymiş bulamadım.. ??? ???

bi bilen cıkar elbet.. :smiley:

L200 'çü lerin sayfasına girdim başım döndü.. ::smiley: hepsi işi bilip uzman ötesi olmuşlar birbiriyle yardımlaşıyorlar..

pajero alıp binen yok galiba her kes fena ürkmüş.. :smiley:

https://www.google.com.tr/search?q=1515a123+turbo&biw=1680&bih=949&source=lnms&sa=X&ei=6GTGVLrtG-X4ywOr24CADA&ved=0CAcQ_AUoAA&dpr=1

turbosu da arayınca pek hoş cıkmıyor.. :eek: 3 bine burda zor sanki..?

:D kendin pişir kendin ye gibi olmuş :D.pajero malesef ithalatcının yüzünden bu hallere düşmüş durumda,ithalatcının adına bakınca insan büyük bir profesyonellik bekliyor ama sonuç???? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Okunma sayısı bin'i geçinde bir kişi yazmış.. ;)

teşekkür ederim.. :smiley:

:D kendin pişir kendin ye gibi olmuş :D >> baktım olmuyoo yaktım mangalı naapim.. ;D

başka oluçakmı...?.......... ::smiley:

bu Pajero'nun seveni,hayranı,ilgileneni ,hastası cok..da .. olmıyanı alıp da bineni galibam.. ???

acele etmiyeyim az bi bekliyeyim hele bi 3-5 bin kişi okusun olmazsa kampanya başlatıçam.. ::smiley:

mangalın yanında rakı - bira ikramımız olçak ;D yeterki bi 3,2 did kullanıcısı 2 satır yazsın.. :mad:

Ben de 94 model v6 3000 pajero var yazıyorum,kullanıp da yorum yazmayanlar herhalde,vebal altında kalmak istemiyorlar ;D.ithalatcı ne sattığını bilmezse kullanıcı nasıl işi çözecek ben de bilemiyorum vallahi :D.maddi olarak belimi doğrultunca ya amerikan yada ingiliz 4x4 alacağım bu işi çözeceğim arkadaşşşşşş ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

1337. okuyan olarak benim de bayıldığım ama cevabını bir türlü bulamadığım bir araç.aslında harika bir görüntüsü var özellikle 2008den sonrakilerin ve teknik olarak verilerine bakınca hemen alası geliyor insanın ama iş yürütmeye gelince çok zor görünüyor maalesef

:D kendin pişir kendin ye 'ye devam :D

benim mangala iki köfte daha atıyorum.. ;)

16 inc capında 4 tekeri disk frenli bu alet buda 10 numara fren var basınca cabuk durur iyidir anlamında..amma 15-16 jant takmayı bırak sokamazsınız 17 bazısına oluyormuş.. 18 jant kullanıyor..18 janta uygun ofroyt lastiği az dır vede rakamlı olur dedim.. ???

kronik sorunlarına baktım..
en cok egr den derli o valf normal araclarda 300tl. pahalılarda 1000 tl gibim..bunda 4bin üstü.. ::smiley: kapagın manifoltun içi kurum doluyor egr bozmadan arasıra söküp temizleme gerekiyor..muş.. ;)
katalizatörün kankisi partikül filitresi de sorun lu yerlerinden..

fan motoru ceyranlı degil klasik.termikli çinsden motor devrri kadan dönüyor..mazotlu motor hararete yatkın olur sıkıştırınca anında cıvıtır..termostat ve radyatörden dertleri olurmuş..

mazot pompası ve contası en cok üzen yeri imiş..nadir de olsa enjektörlerden derdi olurmuş..markası denso..

şanzımanda tirbün arızası olurmuş..nası bişi anlamadım tirbün acılmaz ama bizde acarlar temizler ler 3-5 şanzımanı bi türbin eskitir hayattada degişmez..bundaki nası bişi anladım sayılmaz..?

elektronik şanzımanın arasıra beyni bulanırmış..bilgisayara baglayıp okuyup üflenince bişi yi kalmıyomuş..
şanzımanı kim üretmiş bulunçaya kadan fıtık oldum.. ::smiley: ???

alıp da binenler eskimez bi milyon gider muhabettlerine girmişler..
japonlarda 2 firma var bildik şanzıman üretirler..üretiçi bakınca mitsubishi cıkıyor..?
>>http://www.jatco.co.jp/ENGLISH/products/vehicle.html
en babası budur .. ;) mitsubishide cok modelin şanzımanı bu marka.. ;)
bundaki aisin ..miş. ::smiley: buna iyisini takmışlar diye aklımdan gecirdim.. ::smiley:
suzuki vitara,grand vitarada kullanılan şanzıman..opel vektra,volvo,saab,reno vs. her markada cıkar aşagı yukarı aisin 'nin 300 bini devireni yok diye bilirim.. ;)

300 bin de buda kuçaktaymış fena araştırdım.. ???

şu an satılık olanlar hep 250 -300 bin km deler :eek: 50-100 binde olanlarına maddi olarak yanaşamıyorum.. ::smiley:

dakar 'ı bulamadım :mad: dakar olunca aksları kalın yayları güzel,rot başı şöyle burası böyle gibim bişilere ulaşamadım.. ???

ben havlu attım .. ;D karşılıksız aşk vardırya platonik mi ne deniyor....işde ondan ..!

artık uzaktan sevmeye devam ediçem.. ;D

desenize en güzel aşk platonik olanıdır diye :D sanırım yine bu işin kralı toyota land crusiser oluyor galiba.

Oğuz Bey Bilgilendirme kendi adıma çok çok teşekkür ederim. Benimde sahip olmayı istediğim bir araçtı. Hatta bununla ilgilide başka bir konu içinde de sorularım olmuştu ancak yanıtlayan olmamıştı.

Ama anladığım şuan için '' SENİ UZAKTAN SEVMEK AŞKLARIN EN GÜZELİ''

ha gayret oğuz abi,az kaldı yakında gezenbilirin literatürüne geçeceksin :D :D :D :D :D,3.2 pajerosu olmayıp da bugüne kadar ki en detaylı bilgileri veren olarak :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

Evvela kızdım yalan yok..kimse paylaşmıyor bilği vermiyor vs.. ;)

şimdi çaktım köfteyi.. ;D

bu nun sıfır osuruk degmemişi 250 kagıt dan fazla şusu busu 300 kagıtlık bi araba.. ???

bunu ben 300 kagıt verip alamam..alsamda calıya cırpıya degcek çizilçek diyem piknige bilem gidemem.. ::smiley:

dereye çamura dalmayada bundan uçuz aracları terçih edecektir hart ofroytçu abiler.. ::smiley:

buna kim bindi bu güne kadan ;) >>arka koltugunda gastesini okuyarak işe giden agır abiler.. ;D

o abiler de buraya 2 satır yazıçak hali yok yanim.. :smiley: didim.. ???

olay bitmiştir. ;) ;) ;).Mısırdaki dedemden miras kalınca hemen gidiyorum,pajeroyu almıyorum onun yerine land cruıser alıyorum falan filannnnnnnnnnn. :D :D :D :D :D :D :D :D :D.oğuz abi sen harikasın :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

vaktiyle 3.5 v6 lara cok bakındım 3 kapılısı hiç düşmedi düşeninede aklım + param yetmedi.. ::smiley:

toyatanın vx 80 mazotlusuna bakındım..98 den yenisi yok ??? onlar daha beter.. ???

>> http://turkiye.toyota.com.tr/middle/fiyatl_aksesuar.html

senin aşkın >> 500 kagıt.. ne diyeyim senin deden benim dedemi de döver didim.. ::smiley: ;D

o ne yaa fabrikamı alıyoz.. ???........500 kagıt..

kapımda 2 mazotlu japon var al birini vur birine ..suzukim fransız pejo motorlu,, colt 'dum alman mersedesmotorlu
..parcaları pahalı zor buluyorum vs ..yagmur derkene doluya yakalanacaktık az daha .. ;) ;D
2 arabayı tek e düşürüp otomatik her keş kullanabilir derkene bi baktım burdayım.. :eek:
saf kan bi japon alıyım diye düşünüp ..bir nevi gözleri acık rüya görmüşüm.. :D

her nekadar alamasamda,binemesemde ben bu pajero'yu sevmeye devam edicem.. :smiley:

iyi halt edersin ;D ;D ;D ;D ;D,ben sevdim de ne oldu sanki :eek: :eek: :eek:,hala 94 model v6 3000 le aşk yaşıyoruzzzzz :D :D :D :D :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri