29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan çamurcu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 56
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,599

Etiketler
Ynt: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Son yıllarda, çocukluğumdaki gibi coşkuyla, heyecanla kutlanmadığını gözlemlesem de, Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.
Dün gece Bursa'da fener alayı düzenleneceğini bildiğimiz için küçük kızımızla birlikte yağmur, çamur demeden sokaklara döküldük. Fener alayı denilen kutlamanın ellerinde çin malı bambu meşalelerle düzensiz gruplar olarak kaldırımda yürüyen 20-30 izciden oluşacağını bilseydim ne evden dışarı adım atar, ne de küçük kızımı fener alayına gidiyoruz diye umutlandırırdım. Çok utandım.
Cumhuriyetimiz bunu haketmiyor. Çok kırgınım.

[attachment=1] CUMHURİYET BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN.

10318 138435997276 798442276 2431527 479434 n

Cem benim bildiğim fener alayı bu akşam olur ve bir çok kuruluşun katılımıyla oldukça hoş bir etkinlik tarzındadır. Senin katıldığın farklı bir fener alayı olmasın? belki esas bu akşam yapılacaktır...

[attachment=1]
Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.

Bca59yildizdogan9vc

orsaalabanda' Alıntı:
Son yıllarda, çocukluğumdaki gibi coşkuyla, heyecanla kutlanmadığını gözlemlesem de, Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.
Dün gece Bursa'da fener alayı düzenleneceğini bildiğimiz için küçük kızımızla birlikte yağmur, çamur demeden sokaklara döküldük. Fener alayı denilen kutlamanın ellerinde çin malı bambu meşalelerle düzensiz gruplar olarak kaldırımda yürüyen 20-30 izciden oluşacağını bilseydim ne evden dışarı adım atar, ne de küçük kızımı fener alayına gidiyoruz diye umutlandırırdım. Çok utandım.
Cumhuriyetimiz bunu haketmiyor. Çok kırgınım.

Cem,

Bu akşam Nilüfer belediyesinin yürüyüşü FSM bulvarı Acıbadem girişinde...
Sanırım sen "resmi" ! törenlere gitmişsin... :D
Hele bu akşam gelin ailecek bulvara, asıl coşkuyu orada görün...
Saat 19:00 da...
Gelecekseniz buluşuruz orada...

[attachment=1]
Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.

Bca59yildizdogan9vc

Cumhuriyet ' imizin kuruluşuna daha yakın bir arkadaşınız olarak geçmiş yılların coşkusunu ve de kutlamalarını anımsıyorum da...
Fener alaylarının o ellerinde birer sopa ve de uçlarına tutturulmuş teneke kukaların içine gaz yağı ile karıştırılmış kül ile yaptıkları meşalelerin titrek ışıklarında marşlar söyleyerek geçen "mehmetçiklerimizi" arıyor gözlerim...Annelerimizin babalarımızın ellerindeki gaz yağı şişelerinden, alevi yana yana azalan meşalelere "takviye" verdikleri , tören geçişi sonuna kadar sönmesine izin verilmeyen o Cumhuriyet Alevlerini, o sarımtırak titrek kıpırtıların içimizi ısıtan sıcaklığını...Arıyorum...

Kutlu olsun.

Rüzgar

Atamızında dediği gibi söz konusu vatan ise gerisi teferruattır. hepimizin bayramı kutlu olsun..

BAYRAK

Ey,mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,
Kızkardeşimin gelinliği,şehidimin son örtüsü!
Işık ışık, dalga dalga bayrağım,
Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın
mezarını kazacağım.
Seni selamlamadan uçan kuşun
yuvasını bozacağım.

Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder...
Gölgende bana da, bana da yer ver !
Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar.
Yurda ay yıldızın ışığı yeter.

Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün.
Kızıllığında ısındık,
Dağlardan çöllere düşürdüğü gün.
Gölgene sığındık.

Ey, şimdi süzgün, rüzgarlarda dalgalan;
Barışın güvercini, savaşın kartalı...
Yüksek yerlerde açan çiçeğim;
Senin altında doğdum,
Senin dibinde öleceğim.

Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim:
Yer yüzünde yer beğen !
Nereye dikilmek istersen,
Söyle, seni oraya dikeyim !

ARİF NİHAT ASYA

Ne ararsın Tanrı ile aramda!...
Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
Hakikaten gözün yoksa haramda
Başı açığa niye türban sorarsın?

Rakı, şarap içiyorsam sana ne.
Yoksa sana bir zararım, içerim.
İkimiz de gelsek kıldan köprüye,
Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.

Esir iken mümkün müdür ibadet?
Yatıp kalkıp ATATÜRK'e dua et.
Senin gibi dürzülerin yüzünden,
Dininden de soğuyacak bu millet.

İsgaldeki hali sakin unutma.
ATATÜRK'e dil uzatma sebepsiz.
Sen anandan yine çıkardın amma
Baban kimdi bilemezdin şerefsiz.

Neyzen Tevfik

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri