245 65 17 Falken Wildpeak Lastik. Ankara

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KLL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,909

KLL

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir fendir.
Yer
Ankara
2015 senesinde aldığım, Ankara da kışın kışlık lastik kullandığımız için sürekli araç üzerinde kullanılmamış olan, diş derinliği rahat yüzde 70 civarında, yumuşak ve sessiz AT lastiktir. Kış kullanımına uygun değildir ancak yazın asvalt ve arazide gayet yeterli. ( ağır arazi şartlarından bahsetmiyorum.). Araç 2009 jeep grand cherokee. araç 178 bin km de. eşim kullanıyor. lastiklerin yolu tahmini yol 30 bin km olmalı. yırtık tamir vs yok. üzerinde ıslakta tutunsun diye osilasyonlu kesici ile açtığım incecik diş kanalları var. merak eden olursa foto çeker paylaşırım ( bu işleme tire ipping deniyor - düz sırt bloklu her lastiğe yapılabiliyor)

bu videoda, tesadüfen aynı lastiğe uygulanan işlem var.
Video: https://www.youtube.com/watch?v=dnoGM04HsPc

ihtiyacı olan varsa 4 adedi 1200 tl dir. sıfırının tanesi 700 tl civarında olmalı. ankara da ikamet ediyorum.

ayrıca elimde set olarak, 5x127 mopar chrysler 17" orijinal jantı var. jeep 99-2005 WJ grand cherokee de ve 2003- 20** Rubicon/Wrangler de kullanılır.

Etiketler

lastikleri kışlıklar ile değiştirdim. lastik seti 850 TL den satılıktır. kışın kullanamazsınız diş yapısı uygun değil. ancak arazide toprakta kuru asvaltta işiniz rahatlıkla görecek durumda ve yumuşaklıktalar. balon yırtık vs yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri