23-28 Haziran Sümela dan Macahel e 1240 km

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aydin7 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,982
Ynt: 23-28 Haziran Sümela dan Macahel e 1240 km

inanılmaz güzel bir yer, yakın zamanda bende gideceğim umarım..

oncelıkle gec cevap ıcın kusura bakmayın

sehır dısındaydım umarım gıdersınız vede kesın gıdın derım:smiley:

Etiketler

bu arada donuste zilkale cat yoluna devam etmeyi planlamıstım fakat cok yagmur ve sıs bastırınca butun gezımde ılk ve tek sefer planımda degısıklık yapmak zorunda kaldım ve cat a ulasamadım zılkaleden gerı dondum

zılkale ve şenyuva köprüsü

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

bundan sonra ikizdere ye hareket ettım sabah yıne erken kalkıp ıkızdere ye yol aldım sahıl yolundan sapınca cok kotu bır yol vardı ve uzun mesafelı

en ıyı bekledıgım yol tabı harıta ustunde kotuydu

ıkızdere ye gıderken hes ler ve bolca ınsaat makınelerı gorulmeye degerdı! ikizdereyi gecınce yavas yavas yayla yolları basladı
[attachment=4]
[attachment=5]

IMG 1320a

IMG 1324a

IMG 1327a

IMG 1341a

IMG 1345a

yolda bol bol tabela var tomruklara dikkat diye

bol makro cekım yaptım

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

ve manzaralar

[attachment=4]
[attachment=5]

IMG 1352a

IMG 1359a

IMG 1361a

IMG 1363a

IMG 1366a

bırde buraya gelırken bır kopruyu gecıyorsunuz ya saga ya sola gıdıyor t seklınde yol ama tabela yok hangısı anzer e gıder ? solu sectım 100 mt falan sonra elektrık dıregınde anzer e gıder dıye kucuk tabela vardı:smiley:

yol ustunde mangal yapan yerlerde var donuste ıse gozume kestırdıgım bırıne ugradım:smiley:

anzer ın ılk gorundugu yerdekı su evın hem manzarası hemde konumu cok guzeldı bırde cesme yaptırmıslar hayır ıcın tesekkur ederım:smiley:

[attachment=1]

buda anzerde gıttıgım yolun karsı vadısındekı tıpık bır yayla evı ama bılemıyorum ne kadar dık acılı konumu bellı oluyor mu

[attachment=2]

bırazda manzara

[attachment=3]
[attachment=4]
[attachment=5]

IMG 1370a

IMG 1372a

IMG 1380a

IMG 1381a

IMG 1389a

gelırken gozume kestırdıgım bır yer vardı mangal ıcın durdugum yerde sordum tozluk koyu ve yaylası ımıs yolda cıkılır deyınce oraya cıkmaya karar verdım artık sız karar verın ıyı mı etmısım:smiley:

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

IMG 1396a

IMG 1399a

IMG 1408a

IMG 1410a

Aydın ne zaman devam ediceksin diye bakıp duruyordum gezi notlarına, :D çok güzel resimler ve notlarla devam etmişsin. Sen anlattıkça gezmiş kadar oluyoruz. Selamlar murat

budur...2 senedir gerçekleştiremediğim rota...bu kadar mı uyar...aynı hesaplarla günlerce plan yaptım.sonra iş güç elimde patladı.fotolar,anlattıklerın gerçekten mükemmel...bazen işi gücü bırakıp çekip gidesim var:smiley:

Aydın ne zaman devam ediceksin diye bakıp duruyordum gezi notlarına, çok güzel resimler ve notlarla devam etmişsin. Sen anlattıkça gezmiş kadar oluyoruz. Selamlar murat

Muratcım ben kucuk bır gezı daha yaptım fethiye selimiye tarafına onun ıcın ara verdım:smiley:

budur...2 senedir gerçekleştiremediğim rota...bu kadar mı uyar...aynı hesaplarla günlerce plan yaptım.sonra iş güç elimde patladı.fotolar,anlattıklerın gerçekten mükemmel...bazen işi gücü bırakıp çekip gidesim var:smiley:

aklın yolu bırdır olmus:smiley:

bence 2 sene cok olmus 3. sene olmadan gerceklestırmelı.
o kadar bılgı genel kultur olarak kalmasın

rotada hesaplayıp soracagın bırsey olursa gorusuruz...

Çok güzel tek kelimeyle çok güzel bende c.tesi sabah İzmirden çıkıp sizinkinkine yakın bir gezi yapmayı planlıyorum umarım bir terlik olmucak,
emiğinize sağlık paylaşım için çok teşekkürler devamını bekliyorum-z,

Çok güzel tek kelimeyle çok güzel bende c.tesi sabah İzmirden çıkıp sizinkinkine yakın bir gezi yapmayı planlıyorum umarım bir terlik olmucak,
emiğinize sağlık paylaşım için çok teşekkürler devamını bekliyorum-z,

cok tesekkur ederım

umarım sızın gezınızde guzel gecer

tersık deyınce benım aklıma sadece kotu hava kosulları geldı ılk olarak

umarım aksılık olmaz

benim yaşam alanlarımı yayınlamaya devam ediyosunuz...

o zaman dogru yoldayım:smiley:

gezgının yolu bir:smiley:

Fethiye gezisinin de güzel resimlerini görebilecek miyiz Aydın ? ;D

Muratcım orada fazla foto yok 10 tane falan kısa olunca ama bır ara koyarım tabı kı:smiley:

sen neler yapıyorsun disco 1 inle

Merhaba Aydın Bey

Çok güzel bir gezi, içten ve doğal bir anlatım ve çok güzel kareler. Ellerinize/ayaklarınıza sağlık. Deneyimlerinizden kendime bazı dersler çıkarmak istiyorum.

1) Nasıl bir araç kiralamıştınız? Bu araç yeterli miydi? Size bir sorun çıkardı mı?
2) Yanınıza neler almıştınız? Örneğin çanta ve boyutu, çadır giysiler vs...Malzemeleriniz yeterli miydi?
3) Keşke şunları da yanıma alsaydım dediğiniz oldu mu? Cevap evetse nelerdi bunlar?
4) Keşke şunları yanıma almasaydım dediğiniz oldu mu? Cevap evetse nelerdi bunlar?
5) Eylül ayında buraya gidecek birine ilave olarak neler önerirsiniz?

Teşekkürler

Orhan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,436
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri