23-28 Haziran Sümela dan Macahel e 1240 km

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aydin7 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,981

aydin7

Kamp I
Yer
ANTALYA
23 haziranda antalyadan cıkıp 28 hazıran geceyarısı donusumle bıten tek kısılık dogu karadeniz turumu bıtırdım. Mumkun oldugunca fotograflarla destekleyıp anlatmaya calısacagım ama cok bılınen ayder ve uzungolde fazla fotografa gerek oldugunu dusunmuyorum. Cunku gıden arkadaslar yeterınce guzel fotograflar eklemısler.

aslında burada kucuk bır not ekleyeyım gezımın genelıyle ılgılı

rotam su seklıde oldu

carsamba sumela manastırı uzungol demirkapı koyu yaylası

persembe borcka karagol macahel

cuma macahel batum

cumartesı ayder yukarı kavrona kadar cıkıs avusor yaylası ve golune yuruyus

pazar ıkızdere anzer ve timo yaylası

pazartesı trabzon ve donus

sabahları kalkıs 04.30 gunesle bırlıkte:smiley:

bu sayede bu program yetıstı:smiley:

Yaklasık bır ay onceden almıs oldugum ucak bıletı ve kıraladıgım arac sayesınde ve gıtmeden odedıgım kredı kartım sayesınde:smiley: 23 hazıranda 11 gıbı trabzona ulastım ve hemen araca atlayıp Sümela manastırına yola cıktım. Hava guzeldı yer yer kapatsada sorunsuzdu. Rahat bır yolculukla hemen sumela ya vardım.

Etiketler
Ynt: 23-28 Haziran Sümela dan Macahal e 1240 km

Sümela manastırındaki odalardan birinden manzara[attachment=1]

IMG 0607a

manastırın ıcınden bır kare [attachment=1]

manastırın odalarından bır kare [attachment=2]

manastırın ıcınden bır kare yıne[attachment=3]

burada kapının yanında ve uzerındekı tahrıbatı gorebılırsınız[attachment=4]

manastıra gırıstekı merdıvenler [attachment=5]

IMG 0612a

IMG 0614a

IMG 0618a

IMG 0626a

IMG 0636a

Özellikle, sınırlı süreye sahip, çalışan ve genç kesim için havayolu ile ulaşım, yeni olanaklar sunuyor. Gitmeden önce araç kirala, uçağa bin git, araç hazır, gez, aracı teslim et ve uçakla dön. Zamandan tasarruf, yeni boyutlar kazandırıyor artık gezilere; ne güzel...
Paylaşım için sağolun.

Cavid Sezen

Sümela yı yaklasık 45 dakıka gezdıkten sonra donus yolunda saganak yagmur basladı macka trabzon yolunda yagmur kesıldı ve uzungole kadar sorunsuz gıttım. Acıkcası ılkkez karadenıze gıttıgım ıcın cay bahcelerıne gormemıs gıbı baktım ve sık sık durup fotograf cektım[attachment=1]

Uzungol e ulastıgımda gol kenarında durmadan golu arkamıza aldıgımzda sagda kalan yoldan 7-8 km kadar ıcerıye cıktım oradakı teraslardan uzungol fotografı...[attachment=2]

burada karsılastıgım cıft motorsıkletlerıyle erzurumdan yola cıkmıs bıraz yorulmuslardı malum bılenler ıcın pek ıyı bır yok degıl o yol daha cok mu uzungole deyıslerınden bellıydı yorgunlukları:smiley:yagmur ıse baska bır zorluk onlar ıcın sanırım motor tecrubem yok nede olsa. ama sanırım yolun verdıgı tıtresım bıle yeter ve tasların motoru kaydırması dıye ılk aklıma geldı

tekrar asagı ınıp sol taraftakı yoldan demirkapı koyu yaylasına dogru yola cıktım

yoldan manzaralar ...[attachment=3]
[attachment=4]

IMG 0659a

IMG 0689a

IMG 0701a

IMG 0708a

Özellikle, sınırlı süreye sahip, çalışan ve genç kesim için havayolu ile ulaşım, yeni olanaklar sunuyor. Gitmeden önce araç kirala, uçağa bin git, araç hazır, gez, aracı teslim et ve uçakla dön. Zamandan tasarruf, yeni boyutlar kazandırıyor artık gezilere; ne güzel...
Paylaşım için sağolun.

Cavid Sezen

Cavid bey tesekkurler sızın soyledıgınız gıbı calısan ıcın surede onemlı ve de bır fırsat

koye yaklasırken bır kepce yolda calısıyordu

yolun bazı yerlerınde kucuk caplı kaymalar vardı yola kucuk kayalar dusmus yolu acıyordu

bu yayla koyu vadı arasından akan bır dere manzarasına sahıp

malum yukseklıkten dolayı agac yok heryer ot ve

aradan gecen bulutların manzarası var bazı evlerse henuz bostu henuz sahıplerı gelmemıstı

koyden manzaralar...

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
donuste gelen yoredekılerın soyleyısıyle duman

IMG 0724a

IMG 0734a

IMG 0736a

IMG 0739a

bu da uzungol e donus yolundan

bu fotografta sanırım agacların arasındakı otların oldugu yerden sel veya cıg ormanı ıkıye boluyor dıye dusunuyorum[attachment=1]

buda cok sık gorebılecegınız bır goruntu
[attachment=2]

aynı sekılde sık gorulebılecek bır karadenız manzarası daha
[attachment=3]

IMG 0741a

IMG 0750a

IMG 0751a

uzungole ulasınca golun etrafını gezdım ve su karelerı cektım

dumanın arkadan gecısını ızlemek cok keyıflıydı

zaten daha sonra gorus kalmadı

[attachment=1]

bu karede bellı oldugu gıbı gorus cok azalmıstı
hava artık kararıyordu ve duman ıyıce bastırmıstı:smiley:
[attachment=2]

IMG 0762a

IMG 0769a

bu arada fotograflarda hıcbır oynama yapmadan koyuyorum

hepsı ham halıyle sadece boyutlarını dusurdum fotografcı arkadaslar kusuruma bakmasınlar:smiley:

gerçekten çok güzel kareler ben Trabzon'da yaşadığım halde gitmediğim yerlere gitmişsiniz bizimle de paylaştığınız için çok teşekkürler

gerçekten çok güzel kareler ben Trabzon'da yaşadığım halde gitmediğim yerlere gitmişsiniz bizimle de paylaştığınız için çok teşekkürler

tesekkur ederım

genelde bılıyorsunuz dısardan gelenler daha ıyı gezıyor cevreye zaman darlıgıda etken

ben gelmeden dersıme cok ıyı calısmıstım:smiley:

aslında bende yeme ıcme merakıda cok oluyor bu tıp gezılerde

bılemıyorum burada yeme ıcmelerımıde seyahatı anlatırken eklesem ıyı olacak sanırım

cunku ulkemız o kadar buyuk bır cografya ve cesıtlılık kı sankı antalyadan cıkıp baska bır ulkeye gıtmısım gıbı yemem gerekenlerı yazdım

yarın karagol ve oradan macahel ı anlatırken bence degınmelıyım bu yemek cesıtlerıne :smiley:

Ynt: 23-28 Haziran Sümela dan Macahel e 1240 km

Trabzon'dan kuymak yemeden ayrılmadınız inşallah

karadenızde yemedıgım cesıt kalmadı acıkmadan bıle yedıgım oldu:smiley:

Ynt: 23-28 Haziran Sümela dan Macahel e 1240 km

uzungolden cıkınca hopaya dogru yol aldım

gece 22 gıbı hopa borcka yoluna gırdım fakat yolda kuvvetlı yagıs vardı yukseldıkcede sıs basladı

bende gırecek bır benzınlık aradım ama yoktu

cankurtaran gecıdındekı polıs noktasına kadar zorlandım

oradakı polıslere soyleyıp aracta geceledım ve sabah 04 gıbı uyanıp yola cıktım

borcka merkezde son kez benzın alıp macahel e dogru yola cıktım

macahel e gelmeden once karagol yoluna gırdım 5km lık kotu bır yolda ılerledıkten sonrakı manzara:smiley:

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

meshur mavı kayık ama yanında fıberden bır arkadası gelmıstı

[attachment=4]

IMG 0793a

IMG 0794a

IMG 0796a

IMG 0797a

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri