21-22/06 Erciyes Buzul Rotası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cem cihan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,391

cem cihan

Kamp II
Yer
istanbul
Hafta sonu yaptığımız Kayseri-Erciyes Kuzey buzul tırmanış fotoğrafları ekte beğeninize sunulmuştur,

Tımanış bilgileri;
Cumartesi saat 10:00da 2700metrede bulunan süt donduran yaylasında,Boydak dağ evine ulaştık;
Öğle yemeği sonunda tımanış için gerekli ekipman ve rota bilgilerine karar verildi,dinlenme ve saat 23:30da kalmak üzere yatıldı;
Pazar 01:00 da dağevinden 6 kişi olarak yürüyüşe başlandı;02:00 rotaya girildi(2850metre);Teknik ekipman giyildi (emniyet kemeri,krampon,karabin,pursik) tımanış başladı
07:30da sırt zirveye ulaşıldı (3925metre),sırt rotasından gerçek zirveye saat:08:00 da varıldı (3950metre);sıcaklık -5derece rüzgar 40-50km/h;
Foto yemek takviyesinden sonra 08:30da zirveden mağaradan geçip kuzey kar buz rotasından(bu rotada bile çok fazla taş düşmesi yaşanıyor) iniş başladı;saat 11:40da dağ evine ulaşıtık
(yeşil hat arbayla ulaşım hattı;kırmızı hat çıkış rotası,mavi dönüş rotası)

Earth

Etiketler

Ynt: 21-22/06 Erciyes Buzul Rotası

boydak dag evi yeni yapilmis sanirim.orda askerligimi yapmistim sizde cikarken jandarmaya bilgi vermis olmaniz lazim ;) arama kurtarma ekibindeydim defalarca zirve yaptik sene 2009 :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oguzhan bey;
Hacılar dağcılık klübüne haber verildi ,dağ evinin anahtarını onlardan aldık
Hacılar kulübüne teşekkür ederim

Boydak dağ evi (üzerindeki tabeledan ) 04.07.2008 yazıyor;

Fotoraf

eskiden jandarmaya haber verilirdi dagcilik klubu yoktu :smiley: baya degismis sjz sanirim dagin diger tarafindan cikmaya basladiniz.otellerin ordu evinin ordan cikmadiniz diye tahmin ediyorum

simdi aklima geldi ben 2008 de askerligim bitti o zamanlar oraya yeni yeni projeler yapicaklardi telesiyejler farkli yollarin insaati icin proje hazirlaniyordu demekki yapilmis cok sevindim.

Zirve için tebrikler.Birde . Kenan hoca (Hazar ) ve sakarya dağcılık biraz daha sempatik olup şu dağcılığı sakaryada sevdirse ;D

Hasan bey teşekkür ederim;
Kenan HAZAR iyi bilgili bir arkadaş,işlerinin yoğunluğundan zaten klüp başkanlığını bırakmış sadece üye,dağcılığı sakaryada çok kişiye sevdirmiştir,iki oğluda kaya tırmanış şampiyonasına katılmıştı, bir oğlu türkiye şampiyonu oldu;yani çevresindekilere dağ sevgisini yaymıştır;

Kötü adam,,veya bilgisiz demedim farkındaysanız,,sadece gurup olarak sempatik değiller.Sakarya da dağcılık ve doğa sporları bakımından Türkiyenin neredeyse en zayıf şehridir.İnternet üzerinden iller bazında dağcılık gurup ve kulüpleri sayıları olarak aratabilirsiniz. Bu yüzden kimsenin Sakaryada bu sporu sevdirdiği yoktur.

Zaman zaman ferdi olarak katıldığım bir çok ilde düzenlenen dağcılık festivallerinde ,,düzenleyici dağcılık kulüplerinin ortak şikayetleri sakaryadan neredeyse HİÇ düzeyinde katılım olduğu yönündeydi.

İnternet üzerinden ,,mail yolu ile bana ulaşanları çoğunlukla ( Tecrübe durumlarına göre ) Sakarya belediyesi yürüyüşlerine veya Şikayete adı geçen sakarya dağcılığa yönlendirmekteydim ( kalp krizi geçirip bıraktığımdan dolayı ) maalesef sakarya dağcılığa ulaşanlarda bir gelişme olmamıştır,,

Hasan bey haklı olabilirsiniz;

Kısıtlı zaman içerisinde amacım dağa gitmek ve orda olabildiğince huzurlu,emniyetli rahat bir faliyet yapmak;
Çoğu insanla dağda karşılaşır dağ arkadaşlığı (veya sizlerle bu protalda) yaparım,benim için önemli olan o anlarda yaşadıklarım ve sonraki faliyetlerdede yaşıyacaklarım;

Bu nedenle benim için iyi bir arkadaş;

Tebrik ederim. Güzel bir faaliyet olmuş. Bizim de gitme niyetimiz vardı Haziran başında. Fakat maalesef o zamanı yaratamadık. İnşallah sonbaharda gidebiliriz.

Selamlar
Efe

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri