2018 Rota Moskova

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isolano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,574

isolano

Zirve
Yer
izmir
Web
www.gezenbilir.com
Herkese Merhaba .,
Kış gelmesiyle beraber bir çoğumuzda 2018 Yılı hayallerimizde başladı sanırım.Şimdiye kadar 4 avrupa karavan gezisi yapma şansım oldu.Bu gezilerde toplam 39 ülkeyi ziyaret ettim. Şimdiye kadar tek araç olarak ailemle gezdim.Ama bu defa rota yaparken biraz endişelerim var. Bu rota benzerini daha önce gezen arkadaşlarımızdan değerlendirip görüş ve önerilerinizi paylaşırlarsa çok sevinirim.

Planlanan Çıkış : 5 - 10 Haziran 2018 Arası
Ortalama Süre : 20 - 25 Gün
Rota
İzmir Çıkış - Çanakkale -Bükreş - Kişinev - Kiev -Moskova - Odessa ( Feribot İle ) - İstanbul - İzmir
2018 Dnya Kupas

Etiketler

Merhaba geçen sene ilk fotodaki rotaya benzer rotayı motorsiklet ile yaptık ama Romanya dan Moldova Ukrayna ve Transdinyester girişi halloluyor uzun beklemeler ile.Ama benim uyarmak istediğim nokta Moldova ve Ukrayna yolları yol değil.Yol kenarında tekerlekleri parçalanmış,kopmuş bir sürü araç vardı.İnsanın yarı beline kadar girebileceği çukurlar ve stabilize berbat yollar.Hatta arkadaşlarla aramızda çok motoruna düşkün biri vardı artık bu motoru kimseye satamazsın diye takıldık.Ama ben benim Efsane ile o yollarda yolculuk etmeyi aklımın ucundan bile getirmem unimog olmadıkça.Bu konuda size naçizane tavsiyem güzergahı çok iyi yapıp en azından iyi yollardan gitmeniz.Çok selamlar.

Merhaba geçen sene ilk fotodaki rotaya benzer rotayı motorsiklet ile yaptık ama Romanya dan Moldova Ukrayna ve Transdinyester girişi halloluyor uzun beklemeler ile.Ama benim uyarmak istediğim nokta Moldova ve Ukrayna yolları yol değil.Yol kenarında tekerlekleri parçalanmış,kopmuş bir sürü araç vardı.İnsanın yarı beline kadar girebileceği çukurlar ve stabilize berbat yollar.Hatta arkadaşlarla aramızda çok motoruna düşkün biri vardı artık bu motoru kimseye satamazsın diye takıldık.Ama ben benim Efsane ile o yollarda yolculuk etmeyi aklımın ucundan bile getirmem unimog olmadıkça.Bu konuda size naçizane tavsiyem güzergahı çok iyi yapıp en azından iyi yollardan gitmeniz.Çok selamlar.
İlgine çok teşekkür ederim dostum., Odessa feribot ile Kiev arasında gidiş geliş yol var diye gördüm ama daha çok çalışmak gerekiyor geçen sene saraybosnadan montregenoya giderken 30-40 km kısmında yol toprak tek araçlık çamur içinde ve berbattı Tüm yolda bolca motorcu görmüştüm. Şu videodaki araçlara bu ara çok kafayı taktım.aydın beyin kafasını şişirip duruyorum. selamlar

Video: https://www.youtube.com/watch?v=9p-p4wxn1no

Selamlar,

2015'de Hatay-Samara yapıp konuyu gezenbilirde detaylı paylaşmıştım. Bu sene de Hatay-Riga yaptım bir kısım rota sizinkiyle çakışıyor. Rusya şu an vize istiyor, o kısmı hallettiyseniz benim yazıyı ve riga yazısının da yazabildiğim kadarını lütfen okuyun, aklınızda somut soru varsa kesinlikle seve seve cevaplarım. Ukraynaya kadar gidecekseniz yeşil pasaportunuz varsa vizesiz, yoksa da mutlaka viza alarak Belarus'u bu rotada atlamayın. İyi yolculuklar

Selamlar,

2015'de Hatay-Samara yapıp konuyu gezenbilirde detaylı paylaşmıştım. Bu sene de Hatay-Riga yaptım bir kısım rota sizinkiyle çakışıyor. Rusya şu an vize istiyor, o kısmı hallettiyseniz benim yazıyı ve riga yazısının da yazabildiğim kadarını lütfen okuyun, aklınızda somut soru varsa kesinlikle seve seve cevaplarım. Ukraynaya kadar gidecekseniz yeşil pasaportunuz varsa vizesiz, yoksa da mutlaka viza alarak Belarus'u bu rotada atlamayın. İyi yolculuklar
Aslında uzun yıllardır hayalimde Asya Ekspedisyonu'na benzer bir gezi ile önce ulan batur sonunda da Vladivostok Primorskiy Krayı Rusya olduğu için bu konuda bir çok döküman okumuştum.halada okuyorum.
Yaşar bey Tabii ki sizin yazınızı da okumuştum hatta spot takibiniz bir çok yeri tek tek işaretletmem de çok çok faydalı olmuştu.Yaptığınız geziyi renkli print edip dosyaladım.Bu geziyi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim
2 senedir hep bu rotayı çalışıyorum.,Kısmet olursa birkaç sene sonra işlere 4-5 ay ara verip bu rotayı yapmak istiyorum.Aslında imaj karavan aydın beyle beraber uygun araç arayış hazırlığına yavaş yavaş başladık.İşler daha ciddiye binince sizinle konuşmayı çok isterim Selamlar İbrahim Tanju Adalı

Aslında uzun yıllardır hayalimde Asya Ekspedisyonu'na benzer bir gezi ile önce ulan batur sonunda da Vladivostok Primorskiy Krayı Rusya olduğu için bu konuda bir çok döküman okumuştum.halada okuyorum.
Yaşar bey Tabii ki sizin yazınızı da okumuştum hatta spot takibiniz bir çok yeri tek tek işaretletmem de çok çok faydalı olmuştu.Yaptığınız geziyi renkli print edip dosyaladım.Bu geziyi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim
2 senedir hep bu rotayı çalışıyorum.,Kısmet olursa birkaç sene sonra işlere 4-5 ay ara verip bu rotayı yapmak istiyorum.Aslında imaj karavan aydın beyle beraber uygun araç arayış hazırlığına yavaş yavaş başladık.İşler daha ciddiye binince sizinle konuşmayı çok isterim Selamlar İbrahim Tanju Adalı
Selamlar

memnuniyetle konuşmak isterim. bu konuda ali eriç'İn istanbuldan istanbula bir dünya seyahati moğolistan için yol gösterici olabilir. ben vize kalkmadan rusyaya gitmeyeceğim. seneye kalkarsa ekaterinburg ya da omsk yapar gelirim.

Selamlar

memnuniyetle konuşmak isterim. bu konuda ali eriç'İn istanbuldan istanbula bir dünya seyahati moğolistan için yol gösterici olabilir. ben vize kalkmadan rusyaya gitmeyeceğim. seneye kalkarsa ekaterinburg ya da omsk yapar gelirim.
Ali beyi çok sıkı takip etmiştim İnanılmaz bir geziydi.Sizde umarım en kısa sürede gezinizi yaparsınız. Bize de notları print etmek düşer :smiley: Selamlar

Yalniz tuz kamyonlarina dikkat edin. Tuz kamyonlarinin hergun sicak suyla yikanmasi gerek. Bizde ancak soguk su ile yikadiklari icin korozyon cok oluyor. Boya ile ustunu kapatmis olabilirler.

Ali beyi çok sıkı takip etmiştim İnanılmaz bir geziydi.Sizde umarım en kısa sürede gezinizi yaparsınız. Bize de notları print etmek düşer :smiley: Selamlar
ennnnn güzel zaman mayıs 15'ten sonra, yükseklerde hala kar ama göz alabildiğince yeşil. ben olsam posof, stepansminda, rostov na donu, voronej, moskova, minsk, kiev, odessa, kişinev, cluj, budapeşte, belgrad, üsküp, selanik, edirne yapardım. en sorunsuz rota bu. voronej, moskova, minsk arası hariç hepsini bizzat yaptım. kışın aralıkta 2 araçla bu rota dadından yinmez ama tabi 1 ayda da bitmez.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ennnnn güzel zaman mayıs 15'ten sonra, yükseklerde hala kar ama göz alabildiğince yeşil. ben olsam posof, stepansminda, rostov na donu, voronej, moskova, minsk, kiev, odessa, kişinev, cluj, budapeşte, belgrad, üsküp, selanik, edirne yapardım. en sorunsuz rota bu. voronej, moskova, minsk arası hariç hepsini bizzat yaptım. kışın aralıkta 2 araçla bu rota dadından yinmez ama tabi 1 ayda da bitmez.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
üstadım aslında ikinci paylaştığım rotayı tarif ediyorsunuz bu rotayı yapmayı çok istiyorum ama Vladikavkaza giderken geçilen lars sınır kapısında çok rüşvet istendiği ve zorluk çıkarıldığını ve gürcistandada karavanda ilaç bulunması halinde sorun yaşandığını okumam nedeniyle biraz çekindim bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR