2018 Haziran Vw Caravella Ile Avrupa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 214
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,647
Avrupa geziniz için, genellikle kampinglerde geceleyeceğinizi düşünerek, tente yerine aracın sürmeli kapısının önüne kurulan bir çadır tavsiye ederim (Almancası:Vorzelt). Bu çadırlar araçsızda ayakta dururlar. Çadır sürme kapının üzerinide kapatığı için aracın bir bölümü gibidir. Çadırın içinde ailecek oturmak ve gecelemek mümkün. Almak istediğiniz tente çadırdan daha pahalı olabilir. Kamping malzemeleri satan Fritz Berger marketlerindeki güncel fiyatları:

Berger Busvorzelt Touring Easy - Fritz Berger Campingbedarf
Burada Adria Karaca'nın yerine gittiğimde tente montajının benim anladığım şekilde olmadığını gördüm. Dediğiniz örnekleride İnternete görüyorum. Dediğiniz daha mantıklı hem yolda satın alıp hemen kullanmaya başlama imkanına var. Fiyatları araştırmak lazım. Ayrıca dört tarafı açık kurulabilecek bir çardak tipi golgeligimiz zaten var. Yönlendirme için teşekkürler.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Burada Adria Karaca'nın yerine gittiğimde tente montajının benim anladığım şekilde olmadığını gördüm. Dediğiniz örnekleride İnternete görüyorum. Dediğiniz daha mantıklı hem yolda satın alıp hemen kullanmaya başlama imkanına var. Fiyatları araştırmak lazım. Ayrıca dört tarafı açık kurulabilecek bir çardak tipi golgeligimiz zaten var. Yönlendirme için teşekkürler.

Adria Karavan yazmak istemiştim

Buda on koltukta çocuk için ... 4693eda5c0a5d326a58d8b0f08935dd9

resimde yatak altlığı olarak kullandığınız tahta blok için destek ayağı olması gerekir. yatan kişi ucuna doğru geldiğinde blok arkadan havaya kalkabilir.İstenemeyen olumsuz durumlar veya yaralanmalara neden olabilir.

resimde yatak altlığı olarak kullandığınız tahta blok için destek ayağı olması gerekir. yatan kişi ucuna doğru geldiğinde blok arkadan havaya kalkabilir.İstenemeyen olumsuz durumlar veya yaralanmalara neden olabilir.
Resim sonrası alt destek yapıldı .
Uyarı için teşekkürler. ..

Dün Tapatalk uygulamasını yükledim ve araç fotoğraflarını oradan paylaştım. Bugün programa giriyorum fakat soru sormaya veya konumdaki paylaşımlara cevap vermeme uygulama izniniz yok şeklinde bir uyarı veriyor. Bunu çözümünü bilen yada forumda daha önce konu ile ilgili bir yazı varmıştır.

Dün Tapatalk uygulamasını yükledim ve araç fotoğraflarını oradan paylaştım. Bugün programa giriyorum fakat soru sormaya veya konumdaki paylaşımlara cevap vermeme uygulama izniniz yok şeklinde bir uyarı veriyor. Bunu çözümünü bilen yada forumda daha önce konu ile ilgili bir yazı varmıştır.

Bugün forumda olan teknik sorunlar henüz giderilemedi sanıyorum.

Seyehat rotamızdaki kampinglerin detaylandırmasını yapıyorum. Kampinglerin çoğunun web sayfalarında 6ah elektrik kullanımı yazıyor. Bundan ne anlamalıyız? Bu alınan günlük ihtiyacımızı karşılarmı ? ( Aydınlatma, tüm cihazların şarj edilmesi ).

Seyehat rotamızdaki kampinglerin detaylandırmasını yapıyorum. Kampinglerin çoğunun web sayfalarında 6ah elektrik kullanımı yazıyor. Bundan ne anlamalıyız? Bu alınan günlük ihtiyacımızı karşılarmı ? ( Aydınlatma, tüm cihazların şarj edilmesi ).

6 amperin günlük harcanan elektrikle doğrudan ilişkisi yok. 6 amper x 220 volt = 1.320 kilowat. Saatte daha fazla elektrikle çalışan cihazları kullanamazsınız. Elektrikli ocak, ısıtıcı ve klima gibi fazla elektrik sarfeden cihazların kullanılmasını önlemek istiyorlar.

Birkaç yıldır tüm yurtiçi yolculuklarında Google maps Navigasyon kullanıyorum. Sesli komut, street view görüntüleri, offline haritalar, Trafik durumu, tüm gideceğim yerleri işaretlemek ve istediğimde bulmak alıştığım ve kolay bir durum. Forumdaki yazıları okuduktan sonra arkadaşımın TomTom Via 135 navigasyonunu Avrupa yolculuğumda kullanmak üzere emaneten aldım avrupa haritasını yükledim. Kullanımı ve el ile yazarak adres girmek şehir içinde bile bana çok sıkıntılı geldi, istediğim ve aradığım yerlerin listelerde olmaması sıkıntı veriyor. ( POİ yükleme yazılarını okuyorum bu yüklemeleride cihazı biraz kullandıktan sonra yapacağım.)
Avrupada Tablet üzerinde veya yedek bir telefondan google maps kullanmak ,Navigasyon cihazı kullanmaktan daha iyi bir çözüm değilmi? Navigasyon cihazının tercih edilmesinin benim bilmediğim yönlerini anlamaya çalışıyorum.

Bizde yurt dışı gezilerinde tomtom kullanıyoruz dediğniz gibi adres girmek biraz sıkıntılı ancak tomtom avrupayı iyi biliyor ve yolculukta size çok yardımcı oluyor.çıkışa veya dönüşe kaç metre kaldığını hangi şeritten gideceğinizi önceden uyarıyor.kadının sesi biraz itici olsada:smiley:yanınızda bulunsun.

Bizde yurt dışı gezilerinde tomtom kullanıyoruz dediğniz gibi adres girmek biraz sıkıntılı ancak tomtom avrupayı iyi biliyor ve yolculukta size çok yardımcı oluyor.çıkışa veya dönüşe kaç metre kaldığını hangi şeritten gideceğinizi önceden uyarıyor.kadının sesi biraz itici olsada:smiley:yanınızda bulunsun.

Çalışmaya devam desenize .... :smiley:)

Internetiniz var ve sarj sorununuz yoksa google veya yandex bence de rakipsiz navigasyon icin. Yurtdisi-sehir iclerinde maps.me, citymaps gibi onceden yuklenmis haritalarla telefon bence avantajli. Ama yurtdisi -sehirler arasi icin poi leri yuklenmis Tomtom, Garmin vb cihazlar kullanim kolayligi acisindan hala bir numara.

Internetiniz var ve sarj sorununuz yoksa google veya yandex bence de rakipsiz navigasyon icin. Yurtdisi-sehir iclerinde maps.me, citymaps gibi onceden yuklenmis haritalarla telefon bence avantajli. Ama yurtdisi -sehirler arasi icin poi leri yuklenmis Tomtom, Garmin vb cihazlar kullanim kolayligi acisindan hala bir numara.
Google maps haritalar önceden yüklenerek offline çalışıyor sadece internet olmayınca trafik durumunu göstermiyor. Yerlerim kısmında ülkelere göre kategori açılarak önemli tüm yerler işaretlenebiliyor. Ayrıca telefonda sadece navigasyon olarak kullanıldığında çakmak kısmına bağlandığında pil sorunu yapmıyor.
Tomtom'a da belki alışırız yedek herzaman iyidir.

Google maps haritalar önceden yüklenerek offline çalışıyor sadece internet olmayınca trafik durumunu göstermiyor. Yerlerim kısmında ülkelere göre kategori açılarak önemli tüm yerler işaretlenebiliyor. Ayrıca telefonda sadece navigasyon olarak kullanıldığında çakmak kısmına bağlandığında pil sorunu yapmıyor.
Tomtom'a da belki alışırız yedek herzaman iyidir.

ülke haritalarını off line kullanım için telefona yüklediğinizde çok yer kaplamıyor mu ?.Harici karta yüklediğinizde sorunsuz mu çalışıyor ?

ülke haritalarını off line kullanım için telefona yüklediğinizde çok yer kaplamıyor mu ?.Harici karta yüklediğinizde sorunsuz mu çalışıyor ?
Harici karta yüklüyorum sorunsuz çalışıyor. Telefon yerine tablette olabilir. Hangisi daha yeni ve işlemcisi daha hızlı ise. Ben şu anda telefonumda yeniliyorum. Şu anda kullandığım telefonu fabrika ayarlarına getirip sadece Seyehat ile ilgili aplikasyonlari yükleyeceğim.
Dediğim gibi TomTom çalışmaya da devam...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri