2018 Haziran Vw Caravella Ile Avrupa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 214
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,642
Cevabınız için teşekkür ederim. Görmedim. Sorma nedenim 22/04/2018-05/05/2018 tarihleri arasında iki haftalığına Çekya'ya gidecektim. (gittim) Sim kartı ben de almak istiyordum. Orada bir adres bulup Çekya'ya alabilirim diye düşünüyordum. Ama zaman geçti artık başka çareler düşüneceğim.
Bizim gezi temmuz'un ortası gibi başlayıp ağustosun ortasına kadar sürecek kesin olmamakla birlikte.
(Kaba taslak plan) Adana, Niş, Belgrad (Sırbıstan) Pech, Bolatan gölü, Budapeşte, (Macaristan), Viyana, oradan İsviçre'ye geçmeyi ve İtalyanın kuzeyinden Hırvatistan üzerinden dönmeyi düşünüyorum.

Etiketler
Aracin mevcut cakmak cikisi oncesi tahminen 10 amperlik sigortasi oldugu icin arac calisirken bir den fazla ekipmani kullanmanizda problem yok. Cok akim cekilirse sigortasi atar. Yalniz arac motoru calismiyorken sogutucuyu kullanirsaniz akunuz bosalabilir ve araci calistiramazsiniz.
Diger elektrik buldugunuzda kullanabileceginiz 220V cihaz tavsiyelerim;
Ketıl
Tek gozlu elektrikli ocak
100 Wattlik 220/12 V cevirici
Vantilator cok sicak olacaksa

Merhaba, Kettle ve ocak problemim yok. Çevirici olarak bu iki ürünü internette buldum fiyatları farklı, sizce buzluk için uygun ve sağlıklımıdır?

Çakmak Fişi 220 Çevirici 220v To 12v 5a Polaxtor Plx-10143 - n11.com

Mobicool Y50 220 Volt/12 Volt Dönüştürücü Adaptör Fiyatı

Camping yerlerinde 12V çalışan bir buzlugu kullanabilmek için düşündük. Bu tür bir buzluk vardı, yeni bir tane için gereksiz alim yapmamak adına.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siz güneş enerjisinden faydalanmayacaksınız sanırım.
Kamp harici yolda geçen zamanda yada kamp dışı konaklamalarda sadece araç aküsünden ihtiyacınızı karşılayacaksınız.
bahsettiğiniz soğutucu yaklaşıık 45 W civarında olmalı.Buda saatte 3,75 Amper tüketecektir.
Araç ile günde 5-6 saat ortalama yol alsanız (bu sırada sarj dinamosundan beslediğini var saydığımızda) geri kalan 18-19 saat aküden akım çekecektir. ( 67,5 _71,5 Ah)
Sadece soğutucunun çalışması ile Araç akünüzü bitirebilirsiniz.

siz güneş enerjisinden faydalanmayacaksınız sanırım.
Kamp harici yolda geçen zamanda yada kamp dışı konaklamalarda sadece araç aküsünden ihtiyacınızı karşılayacaksınız.
bahsettiğiniz soğutucu yaklaşıık 45 W civarında olmalı.Buda saatte 3,75 Amper tüketecektir.
Araç ile günde 5-6 saat ortalama yol alsanız (bu sırada sarj dinamosundan beslediğini var saydığımızda) geri kalan 18-19 saat aküden akım çekecektir. ( 67,5 _71,5 Ah)
Sadece soğutucunun çalışması ile Araç akünüzü bitirebilirsiniz.

Araç VW Caravella ve camper olarak düzenlenmedi bunun için güneş enerjisi veya daha farklı çözümlemelerimiz olmuyor. Güç ihtiyacımızı istediğimiz gibi karşılıyamıyacağımız için bir yol bulacağız.
Yol tabiki herşeyi öğretecek ama planladığımız yola çıkarken EvliyaÇelebi2'nin dediği günlük tüketim en uygunu, ayrıca yine bahsettiği türden malzemeleri bir miktar yanımıza almayı planlıyoruz. Genel olarak planlamalarımız campinglerde konaklama olduğu için gece normal elektrik ile gerekli miktar soğutmayı sağlamak, yolda iken araçtan beslemek. Gezeceğimiz bir yere ulaştığımızda da bulabildiğimiz ilk yerden
( LİDL vb.) buz temin ederek paketlerle akşama kadar olan sürede araç aküsünü korumak şeklinde. Soğuk koruma isteyen malzemeler ile nereye kadar ulaşabilirsek bittiği yerden mevcut marketlerden ihtiyacımızı karşılamaya devam edeceğiz.

.

Güç (watt) = İş (j) / Zaman (s) ; P =W/t = Lidl´den buz :p

Merhaba, Bu elektrik işlerine bir türlü bağlantı yapamıyorum. Bana çok uzak bir konu.

Örnek olarak Campingte bana sağlanan elektrik 6A ise , ben bütün cihazlarımın tek tek güç harcaması 1320watt altında olmak kaydı ile istediğim kadar cihaza elektrik sağlıyabiliyor muyum? :tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:

Merhaba, Bu elektrik işlerine bir türlü bağlantı yapamıyorum. Bana çok uzak bir konu.

Örnek olarak Campingte bana sağlanan elektrik 6A ise , ben bütün cihazlarımın tek tek güç harcaması 1320watt altında olmak kaydı ile istediğim kadar cihaza elektrik sağlıyabiliyor muyum? :tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:

Güç(watt)=Gerilim(volt)*Akım(amper)

yaptığınız hesap doğru .6 amperden 220 Volt cihazlardan toplam gücü 1320 wattı geçmemeli( sadece rezistif yük içerenler.) motor, elektronik devre vs içeren yüklerde bire bir değeri değilde kabaca yaklaşık %80 değeri alınıyor. 1320 wt yerine 1056 watt gibi

Sizin su ısıtıcıların gücü ne kadar.Benim evdeki 0.5 litrelik küçük su ısıtıcısı bile 650 watt.

Güç(watt)=Gerilim(volt)*Akım(amper)

yaptığınız hesap doğru .6 amperden 220 Volt cihazlardan toplam gücü 1320 wattı geçmemeli( sadece rezistif yük içerenler.) motor, elektronik devre vs içeren yüklerde bire bir değeri değilde kabaca yaklaşık %80 değeri alınıyor. 1320 wt yerine 1056 watt gibi

Sizin su ısıtıcıların gücü ne kadar.Benim evdeki 0.5 litrelik küçük su ısıtıcısı bile 650 watt.
Benim kettle1000watt,
Benin esas sorum .
Bu su ısıtıcısını, yine 800watt başka bir cihazı, bilgisayarımı kullanmayı ve telefonlarımızı şarj etmeyi aynı anda yapabilirmiyiz?

.

Çekinceniz olduğunu hissetsem de tavsiyem yine de piknik tüpü olacak.
Bu bence sizin için daha sorunsuz bir çözüm.
Kullanım sonrası resimdeki gibi plastik tıpasını vidalarsanız güvenlik sorununuz da olmaz.

Belki gözünüze ilişmiştir yazdığım derleme ile gaz konusunu ne kadar önemsediğimi de biliyorsanız, bu olasılığı rahatlıkla tavsiye etmemi umarım gayri ciddi bulmazsınız.

Sadece bir iki şeye dikkat etmeli;
* Tüp muhakkak araç dışında kullanılmalı.
* Kullanım sonrası, ocak kısmı ayrılarak tıpası vidalamalı.
* Ocak kısmı seçilirken alev uygunluğu kontrol edilmeli.
* Büyük tencere kullanılmamalı.
* Düğmesi ile alev ayarlanırken sıcak kısımlarına dikkat edilmeli. :yum:
* Nakliye sırasında sabitlenmeli.

.
105F0BA6 3B63 41E7 8084 C7C5A25AE3F2

Benim kettle1000watt,
Benin esas sorum .
Bu su ısıtıcısını, yine 800watt başka bir cihazı, bilgisayarımı kullanmayı ve telefonlarımızı şarj etmeyi aynı anda yapabilirmiyiz?

bahsettiğiniz tüm cihazları aynı anda kullanmak zorunluluğunuz mu var ?
önce su ısıtıcını kullanın ihtiyacınız olan sıcaksuyu temin ettikten sonra (yaklaşık 10-20 dakika) su ısıtıcını kapatıp diğer cihazları kullanmanızda sakınca olmaz. 1000 w ısıtıcı hariç hepsini aynı anda kullanabilirsiniz
yada ulaşabiliyorsanız sigortanın mandalına bir kibrit çöpü sıkıştırın ki yüksek akım çektiğinizde atamasın ;) (şakaydı bu sakın denemeyin bile )

bahsettiğiniz tüm cihazları aynı anda kullanmak zorunluluğunuz mu var ?
önce su ısıtıcını kullanın ihtiyacınız olan sıcaksuyu temin ettikten sonra (yaklaşık 10-20 dakika) su ısıtıcını kapatıp diğer cihazları kullanmanızda sakınca olmaz. 1000 w ısıtıcı hariç hepsini aynı anda kullanabilirsiniz
yada ulaşabiliyorsanız sigortanın mandalına bir kibrit çöpü sıkıştırın ki yüksek akım çektiğinizde atamasın ;) (şakaydı bu sakın denemeyin bile )

Bunu bir örnekleme olarak verdim, anlamadığım toplamda mı 1320 watt üstüne çıkılamıyacağı yoksa bu watt altındaki istediğim kadar aleti toplamına bakmadan kullanacağım ile ilgiliydi. Anlamış olduk.
Resimdeki ürün ile ilgili deneyim ve tavsiyeniz?

Teşekkürler...
Nurgaz olympos ocak 450 gr kartuslu 2 ka c9e2

.

Çekinceniz olduğunu hissetsem de tavsiyem yine de piknik tüpü olacak.
Bu bence sizin için daha sorunsuz bir çözüm.
Kullanım sonrası resimdeki gibi plastik tıpasını vidalarsanız güvenlik sorununuz da olmaz.

Belki gözünüze ilişmiştir yazdığım derleme ile gaz konusunu ne kadar önemsediğimi de biliyorsanız, bu olasılığı rahatlıkla tavsiye etmemi umarım gayri ciddi bulmazsınız.

Sadece bir iki şeye dikkat etmeli;
* Tüp muhakkak araç dışında kullanılmalı.
* Kullanım sonrası, ocak kısmı ayrılarak tıpası vidalamalı.
* Ocak kısmı seçilirken alev uygunluğu kontrol edilmeli.
* Büyük tencere kullanılmamalı.
* Düğmesi ile alev ayarlanırken sıcak kısımlarına dikkat edilmeli. :yum:
* Nakliye sırasında sabitlenmeli.

.
Ekli dosyayı görüntüle 502031

Bu tüp yanımızda olacak ama plastik tıpayı düşünmemiştik.
Resimdeki ürün ile ilgili deneyim ve tavsiyenizi de öğrenmek isterim.

Teşekkürler...
Nurgaz olympos ocak 450 gr kartuslu 2 ka c9e2

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri