2018 Haziran Vw Caravella Ile Avrupa

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan janberkaydemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 214
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,649
Campercontact programında açıklamalarda " Kamp davranışına izin verilmiyor" yazan otoparklar da anlatılmak istenen nedir? Çadır kurmadan dinlenme amaçlı ve geçiş noktası olarak kullanacağımız bu tür yerlerde bir gece araç içinde kalmak uygunmudur?
parkta kamp yasak levhası varsa tente açamazsınız,masa sandalye çıkaramazsınız ancak aracın içinde oturmanıza veya yatmanıza kimse bir şey demez.

Ben yazarken Hüseyin bey cevap vermiş

Etiketler
IMG 20180210 WA0009

Oluşturulacak yatağın altını eşya depolamada rahat kullanabilmek için bu şekilde düşündük. Aracın bu hali ile trafiğe çıkışı Avrupa da sıkıntı yaratırmı? ( Olabilecek yol kontrolleri ve sınır geçişlerinde)

Paylaşımınızı okuyunca senelik sim kartını almak için daha önce üç aylık kartı aldığım internet adresine girdim. Burada artık internasyonal sim kartının satılmadığını gördüm. Aramaya devam ederken aynı sim kartının Amazon’da satıladığını gördüm.
Ingiltere’deki Amazon:
https://www.amazon.co.uk/EE-6GB-EUROPE-PAYG-Trio-gold/dp/B01J1KI9AW/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1522433967&sr=8-2&keywords=daten+sim&th=1

Almanya’daki Amazon’dan alacağım sim kartı. Yukarda DE yazan yere tıklayarak dil olarak Türkçeyi seçmek mümkün.

https://www.amazon.de/Three-Mobile-Broadband-International-Calling/dp/B01J1KI9AW?ref_=nav_ya_signin&
Amazon üzerinden alışveriş belki biraz daha güvenceli

Hüseyin Bey , Türkiye de olduğumuz için almış olduğum 3M data sim kart şu anda aktive olmuyor. Seyehate çıktığımızda ilk olarak Yunanistanda başlatmayı düşünüyorum.
Sizin ilk kartınız Mobile WiFi cihaza taktığınızda herhangi bir işlem yapmadan hemen çalıştı mı?

20180419 144422

Ekli dosyayı görüntüle 500829

Oluşturulacak yatağın altını eşya depolamada rahat kullanabilmek için bu şekilde düşündük. Aracın bu hali ile trafiğe çıkışı Avrupa da sıkıntı yaratırmı? ( Olabilecek yol kontrolleri ve sınır geçişlerinde)

Eğer yolcular aracın emniyet kemerli koltuklarında oturuyorlarsa sorun olmaması gerekir.

Güzel ve sorunsuz yolculuklar dilerim.

Hüseyin Bey , Türkiye de olduğumuz için almış olduğum 3M data sim kart şu anda aktive olmuyor. Seyehate çıktığımızda ilk olarak Yunanistanda başlatmayı düşünüyorum.
Sizin ilk kartınız Mobile WiFi cihaza taktığınızda herhangi bir işlem yapmadan hemen çalıştı mı?

Ekli dosyayı görüntüle 500830

Sim kartını Alman Telekomun Speedbox lte mini modemi ile kullanıyorum. Bu alet sim kartını okuyor ve kendiliğinden bağlantı kuruyor. Ben sadece roaming yerini açıyorum.
Aşağıdaki bu sayfayı başlangıçta modem kendisi açabilir veya şöyle bir adresle siz bu sayfaya girebilirsiniz (Benim modem için :192.168.1.1). Bu adres modemen arkasında veya el kitabında yazılı olması lazım. Istersek modemen ayarlarını da bu sayfadan yapabiliyoruz.

SAM 2012

Ocak başında aldığım 3 GB sim karte çok çabuk, 2-3 dakikada ilk bağlantıyı kurdu.
Nisan başında Amazondan aldığım 12 GB sim kartı (3 GB kart gibi aynı firmanın) modeme koyduktan sonra 10 dakika bağlantı kuramadı. Modemi kapatıp tekrar açtım ve kısa sürede bağlantı kurdu. Şimdi bu satırlara başlamadan modemi tekrar açtım. 10 dakika beklediğim halde bağlantı kuramadı ve aramaya devam ediyordu. Modemi kapatıp tekrar açtım ve hemen 1 dakikada bağlantı kurdu. Şimdi bu sim kartı ile internetteyim. Internet bağlantısı olduktan sonra modemin görünüşü:

SAM 2010

Her zamanki gibi yine biraz fazla detaya kaçtım :smiley: ama başlangıçta bu bilgiler faydalı olabilir diye düşündüm.

Son düzenleme:

Sim kartını Alman Telekomun Speedbox lte mini modemi ile kullanıyorum. Bu alet sim kartını okuyor ve kendiliğinden bağlantı kuruyor. Ben sadece roaming yerini açıyorum.
Aşağıdaki bu sayfayı başlangıçta modem kendisi açabilir veya şöyle bir adresle siz bu sayfaya girebilirsiniz (Benim modem için :192.168.1.1). Bu adres modemen arkasında veya el kitabında yazılı olması lazım. Istersek modemen ayarlarını da bu sayfadan yapabiliyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 500856

Ocak başında aldığım 3 GB sim karte çok çabuk, 2-3 dakikada ilk bağlantıyı kurdu.
Nisan başında Amazondan aldığım 12 GB sim kartı (3 GB kart gibi aynı firmanın) modeme koyduktan sonra 10 dakika bağlantı kuramadı. Modemi kapatıp tekrar açtım ve kısa sürede bağlantı kurdu. Şimdi bu satırlara başlamadan modemi tekrar açtım. 10 dakika beklediğim halde bağlantı kuramadı ve aramaya devam ediyordu. Modemi kapatıp tekrar açtım ve hemen 1 dakikada bağlantı kurdu. Şimdi bu sim kartı ile internetteyim. Internet bağlantısı olduktan sonra modemin görünüşü:

Ekli dosyayı görüntüle 500857

Her zamanki gibi yine biraz fazla detaya kaçtım :smiley: ama başlangıçta bu bilgiler faydalı olabilir diye düşündüm.

Bahsettiğiniz detaylar zaten yol gösterici oluyor, bilgilendirmeden sonra Türkiye sim kartı taktım cihazın ayarlarına girerek roaming yerini açmayı öğrendim. Menüsünüde öğrenmiş oldum. Bahsetmeseydiniz Yunanistana girdiğimiz tarihte bağlantı olmuyor diyerek tırmalıyacaktık....

Rotamızı tam netleşmese de hazırladık, Türkiyeden çıkış Sofya hedef olarak değişebilir.
13 Haziran gecesini çıkış tarihi planlıyoruz, çocukların vizeleri bir hafta sonu belli olacak, vize süresi ve küçük kızımızın lise giriş takvimine göre planlarımızı yolda revize edebiliriz. Dönüş tarihi içinde belli bir günümüz yok.
Avrupa 2018 Rotamz

Son düzenleme:

Rotamızı tam netleşmese de hazırladık, Türkiyeden çıkış Sofya hedef olarak değişebilir.
13 Haziran gecesini çıkış tarihi planlıyoruz, çocukların vizeleri bir hafta sonu belli olacak, vize süresi ve küçük kızımızın lise giriş takvimine göre planlarımızı yolda revize edebiliriz. Dönüş tarihi içinde belli bir günümüz yok. Ekli dosyayı görüntüle 501897
Avrupa 2018 Rotamz

Merhaba, konaklamalarda içine 220 v elektrik alınabilecek pozisyona sahip camper durumuna çevrilmemiş VW Caravelle araç ile yola çıkacağız. Mevcut döviz hareketliliğinden bir kısım gıda malzemesi yanımıza alma isteği oluştu. Daha önce kullanmadığımız 12V ile çalışan soğutma ve ısıtma yapan bir buzluk yada tam olarak nasıl adlandırılır bilmediğim bir alet bulduk. Grubun soğutma sayfasındaki yazıları biraz inceledim ama doğal olarak Karavana yönelik olduğundan bir bilgi oluşturamadım. Bu tür araç ile yola çıkmış arkadaşlardan biraz bilgi ihtiyacımız var.
1 Mevcut cihaz bize en azından araç kullanırken çakmak kısmına bağlı olduğunda ve diğer telefon , navigasyon gibi aletlerde bağlı iken akü ile ilgili bir problem çıkarırmı?
2. Benzeri 12/220 V ile çalışan cihaz tavsiyeleri neler olabilir?
Konuya yarayacak tüm desteklere ihtiyaç var.
Herkese iyi akşamlar...
20180522 224131
20180522 224140

Merhaba, tüm yazılanları baştan son okudum. Vodafone Red tarifesi üyesiyim. 2017 Temmuz ayında Yunanistan'a gittim. Her şey dahil Türkiye'deki tüm haklarımı günlük 15 TL'ye yurtdışında da kullanacaktım. Günlük 15 TL sadece Vodafone'nin alacağı paraymış. Bir de diğer operatörlerin parası var onları da sayarsak 15 TL neredeyse iki katına çıkıyor normal kullanımda, fazla kullanılırsa iki katını da geçiyor. Ne kadar kullandığımızı da bilmiyoruz. Bir gün günlük 100 TL'yi aşmışız Vodafone müşteri hizmetleri aradı ve günlük 100 Tl'yi aştığımızın bilgisini verdi konuşma biter bitmez telefonu kapattım bir daha hiç açmadım, Hatta içinden simkartı'da çıkartım.

Aşağıdaki mesajı profilden göndermişsiniz. Cevap vermiştim ama porofilden sizde görmemiş olabilirsiniz.
İyi günler

Merhaba, benim adım Mehmet KIPÇAK (KIPÇAK70) kendi karavanımı kendim yaptım öğretmenim. Adana'da yaşıyorum. Temmuz, ağustos gibi Ortaavrupa gezisi düşünüyoruz. Tomtom via135 bende var. POİ'leri nasıl yüklediniz. Amazon'dan sipariş verdiğiniz simkart kaç günde İspanyaya teslim edildi. Şimdiden teşekkür ederim. Mehmet KIPÇAK

Geç gördüm, sistemden bir uyarıda gelmiyor. Simkart amazon ingiltereden sipariş edildi, bir haftada almış.
TomTom My Drive ile gerçekleşiyor.
Campercontact sitesinde TomTom için POİ listeleri download kısmında
Archies Camping sayfasındada onun POİ listeleri var.
Akdeniz 45, yazılarında Lidl marketlerin POİ bilgileri paylaşmıştı.
planlarınızı paylşırsanız memnun oluruz. İyi günler...

.

* TomTom via135 için bu sayfadan Türkçe bilgilere pdf. formatında ulaşılabilir. Dosyanın 42. sayfasında POİ yani İlgi Çekici Noktalarla (İÇN) ilgili bilgiler var.

* Sorularınızı bu sayfadan da direk yöneltebilirsiniz.

* TomTom’da Lidl veya benzeri marketler zaten yüklü. Arama satırına isminin yazılması yeterli.

Son düzenleme:

Nispeten pahalı olabilseler de kamplara yönelmeniz gerçekçi bir yaklaşım.

ACSI kartının bütün Haziran’ı kapsamama durumu olduğu gibi, çoçuklar için de ekstra ödeme yapmayı hesap ediyorsunuzdur sanırım. Ama kart hemen 2-3 gecelemeden sonra parasını çıkarıyor. Kartın sadece pahalı versiyonunun pasaport yerine geçtiğini sanıyordum ? Tekrar kontrol edin derim.
Benim tercihim hep ACSI kartı oluyor.
Bordatlas kartı için gerekli bilgiyi ise Hüseyin verebilir.

Maalesef yüksek sezonda geziyi AirBnb de dahil toplamda fleksibil planlamak bildiğiniz üzere daha rizikolu.

İzci kampı sorum, araca daha rahat sığmak açısından çocukların Türkiye’de bırakılma olasılığına yapılan haince bir göndermeydi.
Sanırım latifemi ciddiye aldınız. :yum:

.
Yazıları tekrar okuyup bir hatırlama yaparken, Ocak ayındaki bu paylaşımınızı eksik okuduğumu yeni anladım . Ciddiye almakla kalmayıp ileri tarihlerde size izci kampı ile ilgili bir gönderi daha yapmıştım....
İyi günler dilerim...

Nispeten pahalı olabilseler de kamplara yönelmeniz gerçekçi bir yaklaşım.

ACSI kartının bütün Haziran’ı kapsamama durumu olduğu gibi, çoçuklar için de ekstra ödeme yapmayı hesap ediyorsunuzdur sanırım. Ama kart hemen 2-3 gecelemeden sonra parasını çıkarıyor. Kartın sadece pahalı versiyonunun pasaport yerine geçtiğini sanıyordum ? Tekrar kontrol edin derim.
Benim tercihim hep ACSI kartı oluyor.
Bordatlas kartı için gerekli bilgiyi ise Hüseyin verebilir.

Maalesef yüksek sezonda geziyi AirBnb de dahil toplamda fleksibil planlamak bildiğiniz üzere daha rizikolu.

İzci kampı sorum, araca daha rahat sığmak açısından çocukların Türkiye’de bırakılma olasılığına yapılan haince bir göndermeydi.
Sanırım latifemi ciddiye aldınız. :yum:

.
Yazıları tekrar okuyup bir hatırlama yaparken, Ocak ayındaki bu paylaşımınızı eksik okuduğumu yeni anladım . Ciddiye almakla kalmayıp ileri tarihlerde size izci kampı ile ilgili bir gönderi daha yapmıştım....
İyi günler dilerim...

Merhaba, konaklamalarda içine 220 v elektrik alınabilecek pozisyona sahip camper durumuna çevrilmemiş VW Caravelle araç ile yola çıkacağız. Mevcut döviz hareketliliğinden bir kısım gıda malzemesi yanımıza alma isteği oluştu. Daha önce kullanmadığımız 12V ile çalışan soğutma ve ısıtma yapan bir buzluk yada tam olarak nasıl adlandırılır bilmediğim bir alet bulduk. Grubun soğutma sayfasındaki yazıları biraz inceledim ama doğal olarak Karavana yönelik olduğundan bir bilgi oluşturamadım. Bu tür araç ile yola çıkmış arkadaşlardan biraz bilgi ihtiyacımız var.
1 Mevcut cihaz bize en azından araç kullanırken çakmak kısmına bağlı olduğunda ve diğer telefon , navigasyon gibi aletlerde bağlı iken akü ile ilgili bir problem çıkarırmı?
2. Benzeri 12/220 V ile çalışan cihaz tavsiyeleri neler olabilir?
Konuya yarayacak tüm desteklere ihtiyaç var.
Herkese iyi akşamlar...Ekli dosyayı görüntüle 501955 Ekli dosyayı görüntüle 501956
Aracin mevcut cakmak cikisi oncesi tahminen 10 amperlik sigortasi oldugu icin arac calisirken bir den fazla ekipmani kullanmanizda problem yok. Cok akim cekilirse sigortasi atar. Yalniz arac motoru calismiyorken sogutucuyu kullanirsaniz akunuz bosalabilir ve araci calistiramazsiniz.
Diger elektrik buldugunuzda kullanabileceginiz 220V cihaz tavsiyelerim;
Ketıl
Tek gozlu elektrikli ocak
100 Wattlik 220/12 V cevirici
Vantilator cok sicak olacaksa

.

Gerçi hepsi malumun ilamı ama;
* Soğutucunuzu, pekçok markette bulacağınız buzları, dondurucularda kullanılan fermuarlı plastik torbalara koyarak destekliyebilirsiniz.
* Yağ, peynir, sucuk, salam dışında fazla şeyi soğutucunuza doldurmayın. Günlük tüketim en uygunu.
* Su için pompalı plastik termuslar oldukça kullanışlı.
* Su bazı ülkelerde depozitolu şişelerde satılıyor. Hemen geri verebilmek için gerektiği kadar 5-8 litrelik plastik şişeleriniz yanınızda olsun.
* Bulgur, yollarda makarnadan daha az sorunlu ve ekmek yerine geçebilir.
* Düşünebildiğinizden fazla ıslak mendil alın.
* Çöp torbalarını unutmayın.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR