2017 Yazı Boyunca Karavanı Avrupa Da Bırakıp Arada Gidip Gelerek Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 778
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 148,081
Muhabbetinize limon sıkmış olmayayım ama, bir de işin öbür yüzü var. Bu yerler senenin büyük bölümünü nemli ve kapalı geçirir, yandan, aşağıdan ve yukarıdan su içindedirler. Güneş keyfekeder, sıcaklık nazlı, kısaca şansa bağlıdır.. Turist güzergahlarında oturup ekmeğini onlardan çıkarmıyorsa, çoğunlukla kaybolan özel yaşamlarına hayıf ederler. Nem yüzünden romatizma, bronşit yaygın olup, şişmiş burun etleri konuşmalarını öyle değiştirmiştir ki diyalektlerinden tanırsınız. Son senelere kadar o güzelim evler bizim eski tuğlaların yarısı kadar olan iki tuğlanın arasına doldurulan birkaç santimlik izolasyon ve tek camlı pencerelerle yapılıyordu. Toprak su içinde olduğundan evlerin Almanya’daki gibi kilerleri de yoktur. Bu da nemden korunmak için pek uygun bir yapı tarzı değil.
Venedik sakinleri neden şehirden kaçıp Mestre’ye yerleşiyor dersiniz ?
Dışı bizi ama içi onları yakıyor olmalı ?

Fakaaat o kısıtlı yaz aylarına denk gelirseniz, zevkden 4 köşe olmamak için sebep bulamazsınız. İnsan kendini cennette sanır. Ancak iki aylık aşk iyi fikir.
İlk defa Çernobil patladıktan birkaç gün sonra çoçukları arabalarına atıp gezmiştik.
Şimdi de yazın ilk fırsatta tekrar gitmeyi umuyorum. Bizden 3 saat çekiyor.

Burak bey, bu günlerdeki havaları düşününce, şortunuza, açık gökyüzüne ama özellikle gölgelerin boyuna bakınca, resimlerin aktüel olmadığını sanmak yanlış olur muydu acep ? ;)
Evet aslında iklim çok fena ve yaz da sadece bir birbuçuk ay gibi kısa süre olduğundan ve bizim olduğumuz zaman en güzel zamanı olduğundan hayaller bitmiyor.Ama diğer taraftan kuzey ülkeleri intiharın,psikolojik rahatsızlıkları en fazla olduğu yer.

Çernobil diyince orayı gezmek için geçen sene tur satın almaya çalıştık Kiev den ama adamlar rehberlerin öldüğünü çok az rehberin orayı gezdirdiğini söyleyip gezememiştik bir kaç ay sonrasına randevu veriyorlardı.

Evet geziyi yayımlamaya devam ediyorum resimler güncel değil ama gezerken anlık yayımlama şansım olmuyor.İş yoğunluğu ve gezinin hızı ve internet bunlara etken.Elimden geldiğince boş fırsatlarda paylaşıyorum.

Etiketler

94DEC50C F7E7 4878 AB7B C17C75831FE6
6FBB9E02 C5E0 43FC 850C 80392EA1DECC
8F614EF2 CE46 4011 8D72 F722B3FD236E
0FAF7FD5 D4A0 4043 B71D 18ADAD5F8DC7
Eveeet Giethoorn dan ayrılıp biraz da müze gezelim dedik.Burası büyük bir açıkhava müzesi.Hollanda yaşamını gösteren

D92A81BD 3923 4691 A5EF BD89ADC1EA35

Çernobil diyince orayı gezmek için geçen sene tur satın almaya çalıştık Kiev den ama adamlar rehberlerin öldüğünü çok az rehberin orayı gezdirdiğini söyleyip gezememiştik bir kaç ay sonrasına randevu veriyorlardı.

.
Çernobil derken, ben Giethoorn’u çocuklarla ilk gezişimizin, onun patlamasının bir kaç gün sonrasına geldiğini söylemek istemiştim.
32 sene evvel yani.

Son düzenleme:

Museum - Zuiderzeemuseum Enkhuizen

Adamlar internet üzerinden de müzeyi gezme olanağı sunmuşlar !..
Sağolsun , Burak sayesinde bu müzeyi -internet üzerinden de olsa- bir gezip-görmek bize de nasip oldu:p
Yoksaaa , nerden aklımıza gelecek de gidip oralarda Zuiderzee müzesini bulup da gezmek(!?!)
Birkaç Google-foto da ben ekliyeyim müzeden bariiii.....
Hazır görüp-gezmişken (!):confused::rolleyes:

BALKAN72
BALKAN73

Museum - Zuiderzeemuseum Enkhuizen

Adamlar internet üzerinden de müzeyi gezme olanağı sunmuşlar !..
Sağolsun , Burak sayesinde bu müzeyi -internet üzerinden de olsa- bir gezip-görmek bize de nasip oldu:p
Yoksaaa , nerden aklımıza gelecek de gidip oralarda Zuiderzee müzesini bulup da gezmek(!?!)
Birkaç Google-foto da ben ekliyeyim müzeden bariiii.....
Hazır görüp-gezmişken (!):confused::rolleyes:

Ekli dosyayı görüntüle 497053 Ekli dosyayı görüntüle 497054
Evet şu internet süper bişi valla :smiley:

58DD257F C4F2 423B 92BB 5F5BDAF5BFB8
C15189C1 A8AD 412C 948F 57DBA1611995
FDAABA57 9F3B 48FE BD6C 4409C910F650
73DC7F07 7680 42C0 8273 DA64AA5524AF
6EEE20A4 A200 4B7C 8339 00E5A6916F74
Burası gerçekten Enkhuizen in ilk kurulduğu köymüş.Olduğu gibi köyü bırakıp şehir büyüyünce sakinler başka yere geçip burasını açıkhava müzesi yapmışlar.Müze de yerel giysilerle o zamanın yaşamını size aldırmadan sürdüren bir çalışan kitle var

Ekli dosyayı görüntüle 61465 Ekli dosyayı görüntüle 61466 Ekli dosyayı görüntüle 61467 Ekli dosyayı görüntüle 61468 Ekli dosyayı görüntüle 61469 Efsaneyi göl kıyısında bir yere park edip bisikleti çıkartıp dolaştım ama içim rahat değil baya yerleşimden ileri park ettim aklım orada.Gecen sene Üsküp de camımı kırmışlardı aynı durumu bir daha yaşamak istemiyorum
Aslında Yanya'da (İonia) göl kıyısında büyük bir kamping de var. Ama biz de senin park ettiğin yerde geceledik. Yanya çok güzel bir kent, bir daha gitmeyi kesinlikle isterim :smiley:

Önce telefonda GPS yi aktif yapıyorum.Sonra fotoğraf makinesini tıklayıp açıyorum ayarlar veya özellikler tuşu ile bütün ayar veya özellik sekmelerini açıyorum.orada artık ismi nasıl olursa fotoğrafa koordinatları kaydeden özelliği aktif ediyorum her şeye tama dedikten sonra fotograf makinesini kapatıyorum.Bundan sonra bir resim çektiğim zaman fotoğraf bilgilerine koordinatlarda kayıt olmuş oluyor.Hatta bütün özellikler sekmesinde sesli kayıtıda aktif edince çektiğimiz fotoya sesli notta ekleyebiliyoruz.Güzel sesler çıkaran bir şelaleyi böyle sesli notla çekersek fotoya bakarken şelalenin sesinide dinliyoruz.

Önce telefonda GPS yi aktif yapıyorum.Sonra fotoğraf makinesini tıklayıp açıyorum ayarlar veya özellikler tuşu ile bütün ayar veya özellik sekmelerini açıyorum.orada artık ismi nasıl olursa fotoğrafa koordinatları kaydeden özelliği aktif ediyorum her şeye tama dedikten sonra fotograf makinesini kapatıyorum.Bundan sonra bir resim çektiğim zaman fotoğraf bilgilerine koordinatlarda kayıt olmuş oluyor.Hatta bütün özellikler sekmesinde sesli kayıtıda aktif edince çektiğimiz fotoya sesli notta ekleyebiliyoruz.Güzel sesler çıkaran bir şelaleyi böyle sesli notla çekersek fotoya bakarken şelalenin sesinide dinliyoruz.
An İnce telefonunuz android mi ios mu kullanıyor?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR