2017 Yazı Boyunca Karavanı Avrupa Da Bırakıp Arada Gidip Gelerek Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 778
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 148,048
2BFD1168 11FE 4E73 A915 61A6CE1FC1FB
Bu arada Efsane’de artık yalnız değiliz.Çevreyi devamlı gözleyip komşu karavanlarıdakiler için gıybet yapan Hollandalı teyze de bizimle

Etiketler

Ekli dosyayı görüntüle 67841 Tüm gün dolaştıktan sonra da dinlenmeyi hak ettik artık.Efsane nin yanına döndük,hadi ultra modern mangalı yakıp iki kadeh aslan sütü yuvarlayalım dedik.Manzara harika.
Burak , böyle göl-akarsu-dere....falan denilince benim aklıma DERHAL(!) gelen bir vızıltı oluyor !..
S-İ-V-R-İ-S-İ-N-E-K (!):eek::weary:o_O

Nedir bu ''yarım metre derinlik''teki suların larva yoğunluğu ?..
Uyunabiliyor mu?.. Extra korunma gerekiyor mu?..
ENEZ'de dayımın yazlığında geçen 2 günden sonra , en büyük tatil fobim oldu bu resmen:weary::sweatsmile::weary::sweatsmile:
Kendi gezimde de OHRiD'de biraz muzdarip olduk .
Konaklama sırasında değilse de St.Naum'da akşam yemeği sırasında.....

Burak , böyle göl-akarsu-dere....falan denilince benim aklıma DERHAL(!) gelen bir vızıltı oluyor !..
S-İ-V-R-İ-S-İ-N-E-K (!):eek::weary:o_O

Nedir bu ''yarım metre derinlik''teki suların larva yoğunluğu ?..
Uyunabiliyor mu?.. Extra korunma gerekiyor mu?..
ENEZ'de dayımın yazlığında geçen 2 günden sonra , en büyük tatil fobim oldu bu resmen:weary::sweatsmile::weary::sweatsmile:
Kendi gezimde de OHRiD'de biraz muzdarip olduk .
Konaklama sırasında değilse de St.Naum'da akşam yemeği sırasında.....
Abi sivrisineğin S si bile yoktu Gieethorn da.Ama Venedik te mesela felaket durum.Hollanda buna çözüm bulmuş gibi.Yoksa dediğin gibi durulmaz.

99FA6ED4 4A68 4331 AFDA DB2466237CBF
9B74B70F 95ED 4948 938C 7851DA5F9EA0
5833CFFB C66B 45E8 A023 C16966220DAE
8E146835 30DF 4218 B4FF F5DA70D8D2DF
2CEEA3B4 6F42 4621 8C29 9EF0ECA32BEF
Ben burada yaşamak isterdim gerçekten ama iki ay yılda.Şu öndeki kayığa da bittim.Yaşlı amca ve teyze geldiler ve bir gün kaldılar.Kayıkların büyük camları çok hoş.Karavan gibi kayıkları kullanıyorlar.Gelişmiş ülke olmanın ve küçük bir ülke olmanın avantajları.

Muhabbetinize limon sıkmış olmayayım ama, bir de işin öbür yüzü var. Bu yerler senenin büyük bölümünü nemli ve kapalı geçirir, yandan, aşağıdan ve yukarıdan su içindedirler. Güneş keyfekeder, sıcaklık nazlı, kısaca şansa bağlıdır.. Turist güzergahlarında oturup ekmeğini onlardan çıkarmıyorsa, çoğunlukla kaybolan özel yaşamlarına hayıf ederler. Nem yüzünden romatizma, bronşit yaygın olup, şişmiş burun etleri konuşmalarını öyle değiştirmiştir ki diyalektlerinden tanırsınız. Son senelere kadar o güzelim evler bizim eski tuğlaların yarısı kadar olan iki tuğlanın arasına doldurulan birkaç santimlik izolasyon ve tek camlı pencerelerle yapılıyordu. Toprak su içinde olduğundan evlerin Almanya’daki gibi kilerleri de yoktur. Bu da nemden korunmak için pek uygun bir yapı tarzı değil.
Venedik sakinleri neden şehirden kaçıp Mestre’ye yerleşiyor dersiniz ?
Dışı bizi ama içi onları yakıyor olmalı ?

Fakaaat o kısıtlı yaz aylarına denk gelirseniz, zevkden 4 köşe olmamak için sebep bulamazsınız. İnsan kendini cennette sanır. Ancak iki aylık aşk iyi fikir.
İlk defa Çernobil patladıktan birkaç gün sonra çoçukları arabalarına atıp gezmiştik.
Şimdi de yazın ilk fırsatta tekrar gitmeyi umuyorum. Bizden 3 saat çekiyor.

Burak bey, bu günlerdeki havaları düşününce, şortunuza, açık gökyüzüne ama özellikle gölgelerin boyuna bakınca, resimlerin aktüel olmadığını sanmak yanlış olur muydu acep ? ;)

Son düzenleme:

İnsan oralara kadar gider de gitmişken Giethoorn Muhtarı'nı razı edip de bir konduluk yer çevirmez mi hiç ?...
Şemikleri , Yamanları bilmedin mi hiç?
Bunca yıl Türkiye'de yaşamışlık -görmüş geçir(il)mişlik- hiç mi tortu bırakmadı?:weary:
'Muhtar Senedi'yle sana yapıvereydi bi hemşehrilik de , yerin adresin belli olaydı hieç olmazsaaaaaaa !..:p
Abi gerçekten düşünmedim değil ama adamlar heryeri parselleyip kullanmışlar.Burada otopark açmayı düşündüm Belediye boş yer bırakmamış.Yani yaşam şansı biraz zor :smiley:))))

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri