2017 Yazı Boyunca Karavanı Avrupa Da Bırakıp Arada Gidip Gelerek Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 778
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 148,040
42007DBB 177C 4D09 B2C8 97AEAA4614CC
6C5A3FE0 34EA 4941 A475 E5315F934991
F8FAFD1A CE5D 42B0 AD72 68A21A445FB8
FEB7043C 69D1 4377 9AFF 8FACCB93F0BF
B249037D 9018 47A2 8166 7E4C79A0784B
Kızlar içmişler sarhoş olmuşlar tekne trafiğini bitirdiler kanalda :smiley:)))) Yardıma da kimse gitmiyor.Türkiye de olsa centilmenler suya bile atlar

Etiketler

Ekli dosyayı görüntüle 67790 Tekne gezisinin sonuna geldik artık inip yaya devam edeceğiz bu sefer.Birçok şirin dükkan var.Kito ile alışveriş yapacağız accuk
Harika bir gezi ve anlatım+paylaşım :smiley:

Bu arada tahta'dan - ahşaptan - suyla hemhal olmuş kazıklardan anlayan varsa anlatsın isterim...

Nasıl oluyor da bu kadar dayanıklı oluyor bu kazıklar suya???

Çürümüyor mu ?... Veya sık sık değiştiriyollar mı çürüyenleri?...

Biz ''Betoncu Müteahhit'' evleri gördük , onlarda büyüdük - yaşadık- yaşıyoruz .

Bu ahşap olayını çözemedim / anlamadım bi türlü o_O:(:confused::confused:

Bu arada tahta'dan - ahşaptan - suyla hemhal olmuş kazıklardan anlayan varsa anlatsın isterim...

Biz ''Betoncu Müteahhit'' evleri gördük , onlarda büyüdük - yaşadık- yaşıyoruz .

Çok teşekkürler.Valla mimarlar bilir heralde bunu:smiley:

Dün bu sayfalardaki güzel resimlere bakarken tesadüfen bir Alman TV kanalında Hollanda’daki su kanalları hakında bir proğram vardı. Bugünde biraz internette araştırdım. Hollanda’nın 1/4 ` i deniz seviyesinin altında. Amsterdam şehri ağaç kazıklar (direkler) üzerinde kurulmuş. 400 yılı aşan bir zamandır bu ağaçlar evlerin yükünü kaldırıyor. Toprağa çakılı bu ağaçların toprak içinde ıslak kalmaları, havayla temas etmemeleri gerekiyor. Resimlerde kanal kenarlarında gördüğümüz tahtaların havayla teması olan bölümleri herhalde bu kadar uzun ömürlü değildir.:smiley:

Bu satırları yazarken, Google’ye „Ağac kazıklar üzerindeki şehirler“ i sordum, cevap:
Amsterdam: Ahşap kazıklar üzerinde bir şehir…

Ekli dosyayı görüntüle 67807 Bunu görünce aklıma öğrenciyken babamın verdiği 69 model Vosvos’um geldi.Ne güzel arabaydı.Ekli dosyayı görüntüle 67808 Evlerin bahçelerinin hepsi ayrı bir sanat eseriEkli dosyayı görüntüle 67809 Ekli dosyayı görüntüle 67810 Ekli dosyayı görüntüle 67811 Burada da kasabanın içince Camping var ama sabit çadır ve bungolalar var kiralıyorlar.Karavanla girmek mümkün değil
Karavanı bırakıp bir gece burada kalınır :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri