2016 Yılı Birinci Dönem Amatör Telsizcilik Sınavı (24 Nisan 2016)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla ceyar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,311
3-4 ay içerisinde sınav olacaktır. Sürekli takip etmeniz gerekiyor. Yılda 2 kez yapılmakta ve sınav zamanından ortalama 45-60 gün önce duyurulur.

TA2LJS Operatör Can - Zonguldak

73

Merhaba.
İletişim için mutlaka lazım olur.Arazide ve yolda sizi yaya bırakmaz.
Ayrıca;

Amatör telsiz sınav başvurunuzu yapmak için gecikmediniz.
Böylece röle bantları nı da kullanabilirsiniz.
Başarılar.

Merhaba tesekkur ederim
sizce telsiz karavan ile yurtdışı na cıkınca izne vs rabii midir

her ülkede serbestce kullanılanilir mi

Zannetmiyorum. Sanırım sadece beyan yeterli.
Gerek TIR şoförlerinden ve gerekse Forumda bu tür bir sorunla karşılaşanı duymadım.

Merhaba tesekkur ederim
sizce telsiz karavan ile yurtdışı na cıkınca izne vs rabii midir

her ülkede serbestce kullanılanilir mi
CB uluslar arası ise sorun olmaz. Yalnız karavan ile sorun teşkil etmese de kullanmanız sorun teşkil edecektir. Mevcut bölgede aktif kullanım için o bölgenin lisansını almasınız tıpkı TR'de telsiz kullanacak diğer yabancıların burada sınava girmesi gibi.

Herkese merhaba,

Kıyı Emniyeti tarafından düzenlenen Amatör Telsizci Belgesi 2016/1.'ci sınavı 24 Nisan 2016'da gerçekleşecektir. Sınav için başvurular 29 Şubat 2016 günü başlayıp, 08 Nisan 2016 günü mesai bitiminde sonlanacaktır. Sınav düzenlenecek iller ve sınav yeri adresleri Kıyı Emniyeti tarafından ilerleyen tarihlerde duyurulacaktır.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü

Sınavlarda çıkmış soruları içeren soru bankası linki
merhabalar bu sene haziran ayında olacağını öğrendim. duyuruyuda kıyı sahil emniyeti yapacakmiş. ne işi yaradığı ile ilgili bilgi verebilirmisiniz.
teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri