2014 Yaz 5555 Km. 39 Gün.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barkancelebi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,878

barkancelebi

Ana Kamp
Yer
ANKARA
Merhaba Değerli Arkadaşlar,
2014 yılı 27 Temmuzdan 4 Eylül'e kadar 39 gün yaklaşık 6000 km ve doğu karadeniz haricinde çoğu çekme karavan ile 3 oğlumuz (Yusuf 7, Selim 3, Talha 1,5) yaptığımız tura ait fotoğrafları instagram ve facebook da "talhascaravan" olarak paylaştık. Genel olarak kamp yerleri, çekme karavan ve çekici performansı, çocuklarla tatil deneyimi, gezi notları ve rotamız ile ilgili ayrıca vakit buldukça paylaşımda bulunacağım. Şimdilik takip etmek isteyenler için "talhascaravan" sayfasından tur fotoğraflarını takip edebilirsiniz.

Harita yüklemeden önce merak edenler için rotamız şu şekilde gerçekleşti.
Ankara, Mengen, Karasu, İznik, Bursa, Erdek, Ayvalık, Selçuk, Bafa Gölü, Marmaris, Salda Gölü, Eğirdir, Sultanhanı, Kapadokya, Hattuşa, Osmancık, Rize, Artvin, Perşembe, Osmancık, Ankara.

Fatih Şimşek- End. Müh - Ankara

Etiketler

Ynt: 2014 Yaz 5555 Km. 39 Gün.

Değerli Arkadaşlar Merhaba,

Şimdi kısaca rotamızdan bahsedeyim.
Ramzan bayramı ile Ankaradan yola çıktık, Mengende bir gece konakladık daha sonra adapazarında karasuda 4-5 gün kalıp burada yarım kalan hazırlıkları bitirdik. Ardından seyahat tam anlamıyla başladı. İlk gün İznik dolaylarında kampa yaparız diye düşünüyordum ancak oraya vardığımızda pek uygun bir kampa alanı bulamadık. Esasında varolduğunu zannettiğim kamp alanı orada yoktu :smiley: Neyse sürdük Bursaya doğru. Bursa da MISI kamp var. Nilufer Belediyesi yaptırmış çok temiz ve düzenli bir yer oraya karavanı çektik akşam da oldu hemen hemen ve Bursa da yağmurda başladı. Günlük 20 TL kalmak. başka bir ücret istemiyorlar. Zaten kamp alanında da başka kimse yoktu. Bursada gece biraz dolaştık zaten bildiğimiz yer sadece konaklama amacı ile durduk. Gece tıkır tıkır yağmur yağdı baya. Sonra belirli bir rotamız yoktu. Orada güvenlik görevlisi ile muhabbet ettik biraz Erdek tarafları da güzel dedi. Hadi dedik o tarafa sürelim. Sabah kahvaltı yapıp çıktık. esasında Ulubat gölü etrafında da birgün konaklamak istiyorduk ama orada bardaktan boşanırcasına yağmur vardı. Yola devam. Manyas a ugradık oradan Erdek. Erdek yarım adasının kuzeyine kadar gittik ama heryer çok kalabalık oldugu için sonunda yine daha önce yolda tespit ettiğim Ant kampinge giriş yaptık. burası temiz sakin güzel bir yer. burada 4 gece konakladık birazda karavanın tesisat arızası sebebiyle fazladan konakladık esasında. Neyse sonra yola devam. Kafamda altınkamp falan var örende. Oralarada kadar sürdük. Edremiti sel almış götürmüş, altınkampda çamur içinde. Aslında güzel de bir kamp alanı ama yağmurda anlamsız. Güneşi görene kadar gidelim dedik artık güneye. Ayvalıka geldik. Ayvalık trafiğine bir girdim çekme karavanla rezillik. Kamp alanları çok dolu, ayvalıkda oyle. Neyse dedik bu kalabalıkda ne yapalım. 1 saatte zor çıktım ordan. Güneye devam. Boyle gide gide akşam vakti Selcuk'a vardık. 500 km ye yakın yol yaptım o gün. En yorucu günümüzdü yol anlamında. dereliye karavanı bıraktık, biraz Selcukta takıldık. Dereli iyi demişlerdi ama ben hiçbirşey anlamadım, toz toprak günlük 50 lira. tuvalet duşlar temiz değil. Sabah karavanın içinde kahvaltıyı yapıp hemen çıktık. Buradan Bafa gölü tarafına geçme hedefimiz vardı, Geçtik. Bafa gölünde cuma vakti olduk. Gölün karşı kıyısında bir restaurant var. Herakleia Restaurant. Oraya karavanı kurduk. Karia da gezdik biraz. Ama artık o kadar turistik olmuşki buralar eski halinden eser yok. Gezemiyorsunuz bile herkes peşinizde bişey satmaya çalışıyor vs. Gölün manzarası güzel, doğası güzel ama göl ölmüş resmen. O kadar kirletilmiş ki köpük yosun çıkan balığı bile yemek istemiyor insan. Neyse gece orada kaldık. Kamp sahibinin uyardığı gibi gece ışık sinekleri geldi. Neyseki ışığı kablo ile karşı ağaca taşıdım. yoksa karavana girmek çıkmak mümkün değil binlerce sinek. Bizim ufaklık bu arada biraz rahatsızlandı Milasa hastaneye falan git derken oradaki günümüzde bitti. Sonra daha güneye gidelim dedik çıktık yola. Gökova yolları, marmaris yolları her zaman harika, manzara müthiş. Ama gökova orman kampı anababa günü akşam da yaklaşıyor. Yer bulamadık. Daha ilerde ordada ören diye bir yer var ve kampingler ama biz bebekler olduğu için yerleşim yerlerniden çok uzaklaşmak istemedik. Bu arada internetten okuduğum boncuk kamping geldi aklıma aradım, yer de var dedi. Ok. Sür bakalım marmaris yollarıda. Marmarise 15 km kala Sedir adası tabelasından saptık sağa yolun sonunda Boncuk koyu. Yol zaten belirli bir süre sonra stabilize hale geliyor. Artık akşamda oldu geri dönüşte çok mümkün değil, içimden diyorum inşallah iyi bir yerdir. Yol bitti. Oraya geldik baktım sakin güzel bir yer. Yaşlı palmiyeler, deniz hoş. Şimdiye kadar bu yoldan geçtik o kadar buraya gelmemişiz. Orjinal bir yer ayrı bir başlık konusu. İşletme orta halli, aile düzenine uygun bir yer. Ama doğası itibariyle cennetten bir köşe. Orada kampı attık artık. Ancak muğlada dışarda yediğimiz yemekten çocuklar zehirlendi sanırım hepsi hasta. 2-3 gün böyle hastalık, marmarise git gel geçti. Artık birkaç gün daha boyle devam etse ben geri döneceğim. İlaçlar fayda etmiyor vs. Sonra aklıma bal geldi. Çocuklara biraz bal verdik hepsi turp gibi oldu o gün. Burada öğlene kadar deniz harika tertemiz berrak, komşular güzel insanlar vs derken 8 gün kalmışız. Günlük 60 Tl gibi bir bedel ödedik. Tabi fiyat biraz tuzlu ama burada konaklarken çubucak vs datça yolundaki kampinglerin kalabalık halini görünce fiyata razı oluyor insan. sonra dedik yola devam yatmak için çıkmadık yola. Oradan yukarı çıktık, geldik Salda gölüne. Salda gölü ayrı bir cennet ama Orman İşletmenin yerine karavan alımını yasaklamışlar. Gölün kuzeyinde bir köy var otarafa gittik , çocuklar biraz göle atladılar. Su harika. Dünyanın en berrak göllerinden biri. 80 lerde sit alanı ilan edildiğinden tertemiz. Uzaktan bakılınca turkuaz ve mavinin en güzel tonları var. Sonra orada pek iyi bir yer bulamayınca çocuklarla beraber kalmak için, Eğirdire sürelim dedim. Çıktık yola güneş batarken gece Eğirdire geldik. Eğirdirde altınkum kamp alanı var. Fiyatı uygun 20 TL civarı. Orada orta yaşlı 3-4 muhabbeti çok hoş karavancı abimiz uzun dönemli konaklıyor. 3 gece kaldık hem onları sevdiğimizden hem de dinlendik. Çok rahat bir yer. Gerçi hava biraz yine yağmurluydu göle pek giremedik ama etrafı gezdik. Kovada, barla, eğirdir vs. çok güzel yerler. 3 gece sonra yine çıktık yola. Esasında benim hedefimde Adıyaman tarafına kdar gidip oradan doğu karadenize çıkmak vardı. Ama gerçekten 3 çocukla ve yerli bri karavanla bu iş tam bir mücadele oldu. Hedefi biraz aşağı indirdik ama doğu karadeniz hale hedefimizde :smiley: Konya ya doğru sürdük, yolda kolay geçti. Konya karatayda kalırız belki diye düşünüyordum ya da köylerde bir yerlerde ama olmadı. Konya zaten çok sık geldiğimiz yer transit geçtik, aksaraya doğru. İyi bakalım. Arkadaş bir yol bu kadar mı sıkıcı olur. Yol bitmiyor ben bittim zaten karavan arkada hızlı gidemiyorsunuz ortalama hızmız neredeyse 70 civarı max 90 a da çıksak. Neyse orada Sultan hanında kervansaray kamp var. Bu çoraklıkta yemyeşil kavak ağaçları yemyeşil kocaman bir çim bahçesi kimsecikler yok. Oh dedim burada duralım. Sabah kervansarayı da gezeriz. Konakladık orada. Çok da iyi oldu. Çocuklar bahcenın tadını cıkardı. Bizim büyük abi dediki ille peri bacalarına gidelim. İyi dedik gidelim. Sürdük kapadokyaya. Gittik orada panorama kamping var manzararı fena yer değil. Sahibi Sinan sağolsun çekme karavanı zar zor yerleştirdik. GErçi sonra manzaranın tam ortasına italyan karavancılar yerleştirmiş ama neyse. çok muhabbetli bir arkadaş. Orada zelveyi cocuklar sırtımızda gezdik. heryer bembeyaz kum , çocuklar kumların içinde hem güzel hem pasaklı. hadi bunları yıka falan yok arakadaş 5 dakka sonra yine aynılar. bir de kamp alanının manzarası güzel ama büyük adamlara göre her yer bayır ucurum cocukları zaptetmek zor. Sabah balonların sesiyle uyandık, pencerede balonlar, manzara güzel. Neyse erkenden cıktık yola. Uzun bir yolun ardından hattuşaya vardık. Oradada merkezde zaten güzel bir kamp alanı var. Orada kalmadık ama kullanmamıza izin verdiler. Çok güzel bir yer yapmışlar tavsiye edilir. Biraz karavanı ekipmanı göremenin tozlarından temizledik, biraz da çocuklarla hattusayı gezdik. Tabi hattuşa bir derya oyle bırgunluk iş değil. Sonra Osmancıktan dostlar aradı, cocukların arkadaşları falan da var. Bizi misafir ettiler orada. Oradan doğu kardenize artık karavanı bırakıp minibusle gectik, zaten karadeniz yaylalarına çekme karavan çıkarmak mümkün değil. Popüler yerlerde de artık biz kalmıyoruz ayder, uzungol vs. Gece yola çıktık sabah 6 da rize. Yaklaşık 9-10 gün kadar artvin ve rize de çıkılmadık dağ tepe bırakmadık, çocuklar bazılarında geldi bazılarında dedelerinde kaldı denize falan gitti. Dönüş yolunda sabah 6 da yola cıktık, perşembede2-3 saat dinlendik, osmancıktan karavanı aldık aksam 8-9 gibi Ankaraya geldik. Yaklaşık 6000 km oldu ve 40 gun. Tamamen herseyden uzak, haber yok, internet vs gerekmedikçe yok. Harika bir zaman dilimi oldu. Gerçi cok da zor zamanlar oldu. Çocuklar bu arada büyüdü gözle görülür biçimde :smiley: Sonuç olarak aslında ben rotayı kısaca bir geçmek istedim aslında burada karavancılık, fotografcılık, gezi kültürü, cocuklarla tatil, kamp alanları gibi başlıklarda anlatılacak çok hikayemiz oldu. Gezi rotasının bir fotoğrafını atıyorum. Fotoğraflara
https://www.facebook.com/Talhascaravan adresinden ya da instagram dan yine talhascaravan adı ile erişebilirsiniz. Yeni fotoğraflarda yakın zamanda koyacağım. Ailece bu şekilde bir tura çıkmak isteyenler olursa malzeme listesi, karavan, kamp alanları vs. konularda buradan destek olabilirim.

Saygılar sevgiler

fatih şimşek

IMG 7022

IMG 5688

Gezi notlarınızı zevkle okudum. Bu yaşlarda üç çocukla 39 günlük bir karavan gezisi güzel de olsa çok sabır ister sanıyorum.
Paylaşım için teşekkürler.

Evet gerçekten sabır istiyor ama çocuklar farklı bir deneyim sağlıyor çok da güzel anlar yaşanıyor. Aslında zaten sabretmede öğrenilen bir eyleme dönüşüyor. Birbirimizi daha çok dinliyor, birbirimizle şehirde yaşadığımız hayata göre çok daha fazla ilgilenmiş oluyoruz. Biz gezmeyi seviyoruz, e çocuklar var diye de evde mi oturalım :smiley: ya da 5 yıldızlı hapislere mi atalım kendimizi. Karavana yeni başladık ama daha profesyonel bir araçla ve biraz da bu sene edindiğimiz tecrübe ile çok daha güzel seyahatler yaşarız umarım.

IMG 4306

Gözlükleri taktık bekliyoruz şimdiden teşekkürler

Merhabalar,

Çok teşekkür ederiz, seyahat esnasında çocuklarla beraber elimizden geldiğince çekimlerde yaptık bunun montajını yapabilirsek kısa bir belgesel tadında sunacağız, sizleri de haberdar ederiz tabiki.

saygılar sevgiler

fatih

Belgesel olarak değerlendirilebilecek harika bir gezi.... Geziyi süsleyen çocuklar... :D :D
Tek kelime ile harika...

Merhaba,

Seyretmek isteyenler gezinin kısa bir filmine buradan ulaşabilirler.

https://vimeo.com/118567563

sevgiler saygılar

fatih

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri