2013 Avrupa Gezimiz İçin Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 252
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 153,533
Ynt: 2013 Avrupa Gezimiz İçin Yardım

Sn.Öztürk dediğiniz yeri biliyorum.Ancak Temmuz,Ağustos aylarında orada kalınmaz.Sıcaklık gölgede 34 derece.Güneşte herhelde 50 olur.Zaten şu an orası boş.
Üç günlük dinlenmeden sonra Alexadrouplis'e hareket ettik.2 kez 6 şar e.otoyol parası vererek 218 km.sonra kampinge vardık.gecelik 23 e.Artık 15 gün burada kalarak tatil yapacağız.Bu tatilide hak ettiğimize inanıyoruz.
Kavala'daki Batis kampı tercih etmiyoruz.Nedenide deniz kısmı plaj ve cafe-bar.Kamping deniz görmediği gibi Beach'in gürültüsüde tahammül edilir gibi değil.Fiyatıda maşallah.
Evet çeşitli zamanlarda gittiğim avrupa ülkelerinde buralara bir gün karavanla gelip dolaşmayı düşünmüştüm.Geçen yıl Portekize kadar olan Akdeniz yolculuğundan sonra bu yıl neredeyse bütün avrupayı kapsayacak uzun bir rally yaptık.
Bu rallyde sevgili eşim ve co-pilotuma,Uzun yolculuk boyunca tık demeden bize konforlu bir yolculuk sağlayan İveco'ma çok teşekkür ederim.
Siz takip eden arkadaşlarımada bir gün aynı keyifleri yaşamalarını diliyorum.
İstanbul'a dönüşte maliyet ile ilgli ayrıntıları teferruatlı olarak yazacağım.
Şimdilik kalın sağlıcakla....

Etiketler

cantunc' Alıntı:
Sn.Öztürk dediğiniz yeri biliyorum.Ancak Temmuz,Ağustos aylarında orada kalınmaz.Sıcaklık gölgede 34 derece.Güneşte herhelde 50 olur.Zaten şu an orası boş.
Üç günlük dinlenmeden sonra Alexadrouplis'e hareket ettik.2 kez 6 şar e.otoyol parası vererek 218 km.sonra kampinge vardık.gecelik 23 e.Artık 15 gün burada kalarak tatil yapacağız.Bu tatilide hak ettiğimize inanıyoruz.
Kavala'daki Batis kampı tercih etmiyoruz.Nedenide deniz kısmı plaj ve cafe-bar.Kamping deniz görmediği gibi Beach'in gürültüsüde tahammül edilir gibi değil.Fiyatıda maşallah.
Evet çeşitli zamanlarda gittiğim avrupa ülkelerinde buralara bir gün karavanla gelip dolaşmayı düşünmüştüm.Geçen yıl Portekize kadar olan Akdeniz yolculuğundan sonra bu yıl neredeyse bütün avrupayı kapsayacak uzun bir rally yaptık.
Bu rallyde sevgili eşim ve co-pilotuma,Uzun yolculuk boyunca tık demeden bize konforlu bir yolculuk sağlayan İveco'ma çok teşekkür ederim.
Konuyu favorilerime ekledim,kısmet olurda bir gün lazım olur diye,tatilinizin keyifli geçmesi dileğiyle.bir kez daha teşekkürler.

cantunc' Alıntı:
sayın cantunc;
yazı dizinizi bende ilgiyle izlemekteyim, temenileriniz için teşekkür ederim. Bu kadar teferruatlı yazı dizinizle, MALİYET'i de ayrıntılı olarak vereceginizden şüphem yok. "merakla bekliyorum"
sayın abim; bu arada benim arabanın plakası da 36 degiştirmedim, Telekomun arabasıymış Ankarada AYYILDIZ firmasından satın almıştım. keyifli, kazasız, belasız seyahatlar dileyimle kalın salıcakla. selam/saygılarımla

Sayin Cantunc

Pazar gunu Bursa'dan yola cikiyoruz.Once Plovdiv'de bir dosta ugramamamiz gerekiyor ardindan Selanik'teki Waterland'e ve oradan Chalkidiki'ye gececegiz.Ilk defa Alexandrapouliye ugramayacagiz ona denk geldiniz.Yoksa gorusmeyi tanismayi cok isterdim.

Selamlar
Mustafa Guler

Sayın Güler inşallah bir başka zaman ve yerde tanışmak dileğiyle yolunuz açık olsun..

Sayın Özer,İşin özü zaten maliyet.Çoğu kişinin elini kolunuda bağlayan zaten bu.Basit bir anlatımla yurt dışı fiyatları Türkiye'nin iki katı.Örneğin biz basit bir kaç hatıra eşyası dışında hiç bir şey almadık.Basit bir tişörtün bile 20 e.satıldığı yerden zaten ne alınırki.
Benim anlayışımda gezmek ile alışveriş farklı olgular.Ancak ne enteresandırki bu gezidede rastladığımız insanlarımızın kahve fincanı bile satın aldığına şahit olduk..Biraz alış veriş merakımız var.hele yabancı malıysa.
Elektronik eşyalar Türkiye ile aynı para..Taşımaya değmez.Tax free işi ise karışık.Hava limanlarında daha kolay oluyor ama kara kapılarında zor.
Sonuçta amaç zaten gezmek ise gerisi teferruat..

Alisveris konusunda bende ayni fikirdeyim.Fakat bazi ulkerin olmazsa olmazlari var benim icin
Mesela Yunanistan in zeytinyagi, bulgaristanin kasari, Almanya'nin Jagermeister'i, Isvicrenin Frey'i, Avusturya'nin Aromat'i, Makedonya'nin gazozu, Turkmenistan'in kavunu, Italya'nin limoncellosu .... saymakla bitmez.. :smiley:)Ama hepside damak lezzeti, kahvenin fincanini, pazarin t-shirt unu, teknosanin hard diskini memleketimden alirim. :smiley:
Su cok onemli pahada agir yariya yakin fiyat farki olan seyleri de yurtdisinda ucuza buluyorsak elbette degerlendirmeliyiz.Ben 1 yildir tente bakiyorum.Gecen Bulgaristan'da 1/3 fiyatina bulunca aldim.

Birde yurtdışında karavanla gezme konusunda insanımızın elini kolunu bağlayan unsurların başında serbest dolaşım hakkımızın olmayışı geliyor.Vize almanın zorluğu uzun süreli yurt dışı seyyahatleri engelliyor.AB'ye girmenin sağlayacağı en önemli avantajlardan biride bu.Yoksa ülkedeki hem az sayıda olan hemde ilkel şartlar sağlayıp 50 Tl.talep eden kampinglerimizin yerine aynı paraya çok iyi şartlarda yurt dışı kampinglerde konaklamak çok daha keyifli.

Gezerken rastladığımız yabancı karavanların bir bölümüde kiralıktı.Karavana yatırım yapmak istemeyen veya park edecek yerleri olmayanlar bu yolu tercih ediyor.Bunlardan konuştuğumuz bir aile senede 3 haftalık izinleri olduğunu,şehir merkezinde yaşaıkları için park sorunları oluğunu bu nedenlede kiralama yoluna gittiklerinden bahsettiler.Almanya başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde karavan kiralama şirketleri var.Bu yolla hem Bulgaristan,Sırbistan gibi transit geçilecek ülkelerde boşuna zaman harcanmaz veya ferybota para verilmez hemde karavanla gezme zevkinizide tatmin edebilirsiniz.

Sizlere aktarmak istediklerimin sonuna geldim.Maliyet konusunu çıkattığım zaman sonuna ekleyeceğim.Sanırım bundan sonra gezeceklere faydalı olmuşumdur.
Seneye yapacağımız gezinin bilgi aktarımına kadar hoşçakalın..

cantunc' Alıntı:
Sizlere aktarmak istediklerimin sonuna geldim.Maliyet konusunu çıkattığım zaman sonuna ekleyeceğim.Sanırım bundan sonra gezeceklere faydalı olmuşumdur.
Seneye yapacağımız gezinin bilgi aktarımına kadar hoşçakalın..
Avrupada karavanla gezmeyi sorun olmaktan çıkartacak en ince detaya kadar bilgi sahibiyiz paylaşımınızla... Teşekkürler ,iyi tatiller,hayırlı bayramlar...

Batis kampta geçen sene 3 gün kaldık.
Dediğiniz gibi bir gürültü olmadığı gibi fiyatları tüm avrupa turumuza göre oldukça makuldu.
Birkaç sıra arkadan yer seçerseniz sesten zerre kadar etkileneceğinizi düşünmüyorum.
Ayrıca akşam 6 dan sonra kimsecikler kalmıyor sahilde :smiley:

cantunc' Alıntı:

Dağciçam'ın hangi ayda kaldığını bilmiyorum.Yunanistan'daki kamp yerleri 15 Ağustostan sonra boşalır.Bir kaç sıra arkada kaldığınız taktirde zaten deniz görme şansınız olmadığınız gibi bu kezde esntiden yararlanamyorsunuz....Bazı kişiler hareketli yerleri veya önünde beahclub olan yerleri sevebilir.Biz daha çok deniz gören,sahile mümkünse sıfır olan az gürültülü yerleri tercih ediyoruz.

Sn.Öztürk,inşallah gelecek yıllarda seyyahati birlikte yapma fırsatını buluruz.Şahsınızda tüm arkadaşlarında bayramını kutlar esenlikler dilerim.

Konuyu kapattımdı ama yazmazsam eksik kalır dedim.Alexabroupolis yani Dedeağaç.Kamping,axrupa standartında.15 Ağustostan itibarende boşalıyor.23 e.türkçesi bizdeki kampinglerle aynı para.Bifteğin kilosu,12 e.Barbunyanın kilosu 15 e.Bira 0.70 e.Uzo 8 e.Kasabadaki restoranda tüm deniz mahsülleri,salata ve alkol 23 e.Yarısınıda yiyemeyeceksiniz.İstanbul'a 300 km.Duty freedeki sigara ve alkol alacaklarınızıda hesap ederseniz maliyet dahada düşer.Velhasıl neden Bodruma veya oraya buraya gideyimki?Yan tarafınızdaki Yunanlıda size her sabah güler yüzle günaydın diyecek.Tavuk kanadının mangal dumanı yok.avaz avaz bağırış yok.Deniz kumluk,kumsal ince kum.Tabiatiyle bu tip tatili sevenlere duyurulur.

cantunc' Alıntı:
Konuyu kapattımdı ama yazmazsam eksik kalır dedim.Alexabroupolis yani Dedeağaç.Kamping,axrupa standartında.15 Ağustostan itibarende boşalıyor.23 e.türkçesi bizdeki kampinglerle aynı para.Bifteğin kilosu,12 e.Barbunyanın kilosu 15 e.Bira 0.70 e.Uzo 8 e.Kasabadaki restoranda tüm deniz mahsülleri,salata ve alkol 23 e.Yarısınıda yiyemeyeceksiniz.İstanbul'a 300 km.Duty freedeki sigara ve alkol alacaklarınızıda hesap ederseniz maliyet dahada düşer.Velhasıl neden Bodruma veya oraya buraya gideyimki?Yan tarafınızdaki Yunanlıda size her sabah güler yüzle günaydın diyecek.Tavuk kanadının mangal dumanı yok.avaz avaz bağırış yok.Deniz kumluk,kumsal ince kum.Tabiatiyle bu tip tatili sevenlere duyurulur.
Döndüğümden beri ,arkadaşlara Mayıs ayında en az 6 aylık multi schengen alınabilirse akıllı işi dedeağaçta tatil diyorum bende...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri