2013 Avrupa Gezimiz İçin Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cantunc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 252
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 153,529
Ynt: 2013 Avrupa Gezimiz İçin Yardım

cantunc' Alıntı:
Enver beyciğim,kuşun yanında birde kurabiye veriyorlar...
Hay allah,bense kuş lokumu diyorlarya Hacıbekirin küçük lokumları,onları seviyorum :smiley: Arayı epey açmışız,Topik 100 bini geçmiş,rekora gidiyor ,Amerika seyahat hazırlıkları tamamlandımı bari....Beklemedeyiz,gitmemiz hayal olacağından bu kez bizim için bir ilk yapıp biraz fotoğraf paylaşırsınız dimi..Şimdiden güzel geziler.

Etiketler

Sayın Dede,teşekkür tıklamanızdan sonra işler açıldı.Birde Nevzat beyin gelişiyle nezaket farkı başladı..ABD.Gezimiz malum Haziran sonu.Avrupadan farklı bir heyecan.Sizede nasip olur inşallah.Gelelim fotoğraf işine benim iddiam fotoromansızda faydalı bilgilerin okunacağıydı.Bunu sanırım ispatta ettim.
ABD.gezisinde sizi kıramayacağım için fotoğrafta yayınlayacağım..Sağlıcakla kalın.

Sohbeteten dolayı konudan hafif sapma oldu..Sayın Kerem cimen'in sorusuna birde ben yanıt vermek isterim.2012 de Garmin kullandım az hata ile geziyi tamamlamıştık.Sonra birilerinin aklına uyup Tomtom aldım.Geçen seneki geziyi burnumuzdan getirdi desem yalan olmaz.Otoyolda sorun çıkatmıyor.Zaten otoyolda onada ihtiyaç yok.Roma,Paris gibi büyük şehirlerin göbeğinde bile yolu bulamıyor.Bir kere geçerseniz sonra hatırlıyor ilk kez ise dolaştırıp duruyor.Tomtom kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Can bey bu bahsettiginiz durum haritalar ile ilgili olabilir. Babama ait garmin cihazda Ankara icinde yoku bulamiyor ama benim telefonumdaki program hatasiz goturuyor.

Ben telefonlara yuklenen navigasyon programlarina daha cok guveniyorum cunku internet uzerinden kendilerini surekli guncelliyorlar. Yani haritalariniz 100% guncel oluyor. Halbuki cihaz seklinde satilanlarda fabrika cikisi harita ile kaliyorsunuz ve bir cok harita guncellemesi parali.

Sent from my iPad using Tapatalk

cantunc' Alıntı:
Sohbeteten dolayı konudan hafif sapma oldu..Sayın Kerem cimen'in sorusuna birde ben yanıt vermek isterim.2012 de Garmin kullandım az hata ile geziyi tamamlamıştık.Sonra birilerinin aklına uyup Tomtom aldım.Geçen seneki geziyi burnumuzdan getirdi desem yalan olmaz.Otoyolda sorun çıkatmıyor.Zaten otoyolda onada ihtiyaç yok.Roma,Paris gibi büyük şehirlerin göbeğinde bile yolu bulamıyor.Bir kere geçerseniz sonra hatırlıyor ilk kez ise dolaştırıp duruyor.Tomtom kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim fakat şuan tomtom cihazımı almış bulunuyorum o yüzden mecbur onu kullanıcaz ilaveten cep telefonuma copilot diye bir navigasyon yükledim tomtoma göre daha detaylı gibi geldi bana ikisini ortak kullanıcam.zaten gideceğim yerlerin kordinatlarını çıkarttım her ülke için. O yüzden belki biraz dolaştırır ama gideceğim noktaya götürür diye tahmin ediyorum. Sadece ücretli yollara sokmasın yeter. Onun önleminide o ülkenin vinyetini tedbir amaçlı alıcam ceza yememek ve mecbur kaldığımda kullanabilmek için.

Nevigasyon hatalarını en aza indirmek için Hüseyin Şahin beye katılıyorum,kapsamlı bir yol haritasının kullanılmasında yarar var.Gördüğüm kadarıyla tüm avrupalı karavancılar karayolları haritasından yararlanıyorlar.

Konu değişmiş gibi olacak ama birde okumama alışkanlığımız var.Bunca yazışma çizişme olmasına rağmen nasıl gideceğiz nasıl yapacağız gibi sorular oluyor.Yunanistan-İtalya arası ferbotları kullanma konusu hala gidecekler için sorun gibi gözüküyor.Bari veya Igoumenitsa limanına gidin.Aracınızı park edin onlarca acenta göreceksiniz.Dolaşın fiyat alın.10-15 e.luk farklar göreceksiniz.En uygun bulduğunuz fiyattaki bileti alın.Veya internette Yunanistan-İtalya feribot diye ararsanız yine onlarca acenta bulup sanal bieti alabilirsiniz.Birde ben bir acenta önereyim.Milano Travel.E-Mail:milantvl@otenet.gr web sitesi:www.milano-travel.gr Tel:00302665023565 faks:0030 2665024880

Okumama alışkanlığında haklısınız okumak yerine bir bilene sormak daha kolay geliyor. Bu seneki tatilim için uzun süredir okuyorum hatta okuduklarımdan kendime bir tatil klasörü hazırladım ülke ülke şehir şehir. Gezilecek yerlerden tutunda kalıcak yere kadar kordinatları ve açıklamaları yazılı. Yol durumları trafik kuralları vinyet veya otoban durumu hepsi var klasörümde. İşyerindeki arkadaşlar klasörü görünce piskopat dediler bana ;) ama insanı korkutuyor tanımadığın bir yer kullanmadığın bir dil ya başıma bir iş gelirse diye. En çok korktuğumda oralarda ya trafik kazasına karışırsak ne olucak ?

Klavyemden lafı aldınız..Trafik kazası olduğunda ne olacak?Malum yurt dışına çıkmadan önce uluslararası trafik sigortası yaptırıyorsunuz bunu kullanacaksınız.Süreli yurt dışı kasko imkanıda var.Birde yurt dışı kapsamlı sağlık sigortası yaptırdınızmı önlemlerinizi tamamlamış olursunuz..
Diğer konuya gelince özellikle ilk yurt dışı gezisinde heyecan ve tedirginlik çok normal.Trafiği gözünüzde büyütmeyin Türkiye'de araç kullanıyorsanız oralarda çocuk oyuncağı.Sadece ve sadece trafik kurallarına aynen riayet edin.
Gezi hazırlık planlarınızı ne kadar çok çalışarak hazırlarsanız o denli bilinçli seyyahat edersiniz.Milletin psikopat demesine aldırmayın kıskançlıklarındandır.
kazasız,keyifli seyyahatler...

Teşekkürler daha önce 5-6 kere iş için gitmiştim ama arabayla ilk olucak. Umarım bütün tatilci dostlarımız kazasız belasız tatillerini yaparlar.

Melih bey,yola çıkmadan çnce Tomtom'un haritalarını güncellemişti.Güncellenecek harita yok raporuda verdiydi.Yani harita sorunu değil sanırım uydu sorunu..Tomtom'un ABD'de verimli olduğunu söylediler.Şimdi onu ABD'ye götüreceğim oradada iş görmezse presleyip intikamımı alacağım.
Gelelim sizin kullandığınıza.Sygic adli offline navigasyon uygulaması her ülke için sanırım ücretli indiriliyor birde internete ihtiyaç duyuluyor....

Sygic dünya haritasi var topluca..indirim de yapmislar ama tum dünya ulkelerini kapsamiyor . Bir de hepsi bedava yan sanayi app var. . Sygic internetsiz kullanıliyor haritasini indirmisseniz. Tomtom dan Avrupa'da cok iyi faydalanmis Türkiye de cuvallamistim. Sarj olmamaya baslayinca presledim. Haritası na cihazına yilina göre değişiyor belki.

Sayin Bartek'in dedigi gibi internetsiz kullanilan bir uygulama. Hemde cep telefonunuza yuklendigi icin surekli yaninizda. Ben ayrica bir navigasyon cihazi tasimayi sevmiyorum. Telefonda bir cok farkli navigasyon denedim, Turkiye'de Garmin cihazi denedim. Sygic hepsinden basarili geldi bana.

Sent from my iPad using Tapatalk

Melih bey,bu programı dün Roma'da kullandım.Tomtoma göre çok daha iyi netice aldım.Tabiatiyle bazı eksiklikleri var.Onuda yanınızda bulunduracağınız harita veya şehir planı ile tamamlayabiliyorsunuz.

Ise yaradigina sevindim. Bende babamin kullandigi Garmin ile karsilastirmis ve daha basarili bulmustum.

Sayın cantunc tomtom a göre artıları neler biraz açabilirmisiniz . Tomtoma birsürü harita bedeli ödemişken extra ciddi birşey yoksa birde sygic için ödemeyelim.görseller benimde hoşuma gitti.fakat test edemedim.
Teşekkürler
Mustafa güler

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri