2012 Model Otomatik Vites Ssangyong Korando Şanzıman Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zenselman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,879

zenselman

Yeni Üye
Merhabalar,
Gezenbilir üyelerinden Şanzıman sorunu yaşayan korando kullanıcıları var mı?
2012 model otomatik vites Ssangyong Korando aracım var ve araç vites geçişlerinde (özellikle 3. vitese geçerken) tekleme oluyor. Servis şanzımanı indirdi ve bugün sorunun neden kaynaklandığını bildirecek. Olasılıkla şanzıman beyninin hasar görmüş olabileceği söylendi. Bunun için
* Şanzıman beynini ya da diğer parçalarını tamir ettirebileceğim yerler neresi?
* Çıkma şanzıman parçalarını nereden temin edebilirim.

S
Merhabalar,
Gezenbilir üyelerinden Şanzıman sorunu yaşayan korando kullanıcıları var mı?
2012 model otomatik vites Ssangyong Korando aracım var ve araç vites geçişlerinde (özellikle 3. vitese geçerken) tekleme oluyor. Servis şanzımanı indirdi ve bugün sorunun neden kaynaklandığını bildirecek. Olasılıkla şanzıman beyninin hasar görmüş olabileceği söylendi. Bunun için
* Şanzıman beynini ya da diğer parçalarını tamir ettirebileceğim yerler neresi?
* Çıkma şanzıman parçalarını nereden temin edebilirim.

Sorun nasıl çözüldü.?

Merhabalar. Sorun Kore'den getirtilen yeni şanzıman (19.500 tl) takılarak çözüldü. Servis sorunun şanzımanda olduğunu söyledi ve aşınmaları gösterdi, şanzımanı değiştirdikten sonra da sorun devam edince yeni şanzıman ile uyum yok denilerek şanzıman kontrol ünitesi de değişti. Aynı zamanda şanzıman kontrol ünitesi (indirimli 3.500 tl) de değişti.

Merhaba; acaba tespittemi hata yaptılar,öncelikle şanzıman kontrol ünitesi değişse problem halledilirmiydi.Herhalde acemi usta:smiley:

Sonrasında kendilerine ben de aynı soruyu sordum. Şanzımanı söküp aşınmaları ve şanzımandaki boşluğu göstermişlerdi. Şanzımanda da problem vardı belki ama, şanzıman değişmeden de problem çözülür müydü blilemiyorum. Aldığım ders: yetkili servis de olsa böyle büyük meblağlı işleri Ankara ve İstanbul gibi merkezi yerlerde yaptırmak.

23 bin lira gibi bir para harcamıssınız çok geçmiş olsun. çıkma düz vites şanzıman takıp arabayı satmayı düşündünüz mü bu süreçte?

Benim ssanyong korando C 2012 aracim var ve son zamanlarda surekli olmasada belli araliklarda sorunlar yasiyorum mesela d konuma alitken arac bazen vitese gecmiyor ve hafif gaz yapinca birden atlama yapiyor bu sorun ne olabilir servis e danistim sanzuman degisimine kadar yolu var ve 20 bin lira gibi biseylerden bahsediliyor bu arabalar guzel severek kullaniyorum bunun bi basit yolu tamiri mutlaka vardir bu sorunlarla kuarsilasan arkadaslardan yorum ve çözüm rica ediyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri