2011 Iveco Daily 35c15 17m³ Panelvan Hakk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan chaos_54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,167

chaos_54

Kamp I
Yer
İstanbul / Maltepe
Merhabalar.

Forumda birçok araç için konu geçmiş. Okuduğum kadari ile; Camper dönüşümü için 2011 iveco daily 35c15 17m³ araç düşünmekteyim. Hatta yarın birtane inceleyeceğim ve düzgün ise almak istiyorum.

Iveco'yu tercihimin nedenleri

PSA grubuna göre daha dayanıklı gözükmesi.
Yakıtı çok çok önemsemiyorum (tabi PSA grubuna göre iki kat yakmadığını ve Uzun yolda çok farketmeyeceğini düşünerek).
Parça fiyatları iveco çok pahalı değil dediler.
Karadeniz veya Anadoluya gittikçe PSA dan daha fazla servis imkanı
3,0 motor daha fazla güç (arkaya ekstra küçük bir romork düşünüyorum)

Yanlış anlaşılma olmasın bunlar sadece düşüncelerim. Sizlerden bilgi almak için buraya yazıyorum.

- iveco nun ikinci elde satışı ve değer kaybı varmıdır?
- Beni üzecek eksi yönleri var mı? Alırken nelere dikkat etmeliyim?
- Kronik sorunlar mevcut mu?
- Camper için çok mu yanlış seçim ?

Etiketler

Hayirli ugurlu olsun. Karavan icin en ideal araç. Tek sıkıntısı arka tekerlekler cok ortada. Mutfak ve banyoyu ayarlamak biraz zor olabilir. Ama bu forumdada bir çok örnekleri var.. Size fikir verebilir..

Engin ÇAMCI

Bayramdan önce 2 günde birkaç saat çalışarak oturma gurubu, masa ve yatağı hallettim aradaki bölmeyi çıkarttım. Pek düzgün olmasa da bayramda; Düzce de şelaleyi-Akcakoca Kaleyi, Sakarya Karasuyu. Şilede akçakeseyi, baya gezdik yani :smiley:

Arka taraf şuan ruhsatla uğraşamadığım için ve cam olmadığından aşırı sıcak oluyor. İlk önceliğim tavana araçlar için olan havalandırmalardan ve uyuguna bulursam araç kliması takmak. Ön göğüs kliması olmadığı ve servis te tavana tak daha iyi dediği için güneş panelinden kısıp klimaya yer ayıracağım.

Sonraki işim elektrik tesisatı ve su tesisatını halletmek olacak.

Su tesisatı için doğalgaz tesisatında kullanılan spiralli 10mm geçmeyecek pvc boru kullanacağım. Elektrik tesisatı için moda karavanın önerdiği CBE pc100 ve 2 adet akü alacağım.

İnvertör için kararsızım. Moda karavan 220 klimaya 2000w bile yetmez 1000w invertör al yeter dedi. bende invertörden kısayım sonra para denkleşince hondanın çanta tipi jeneratörünü alayım diyorum.

220 Buzdolabı ve laptop telefon şarjı gibi şeyler kullanacağım invertör önerebilirseniz sevinirim.

Birkaç resim ekleyeyim diyorum. Ben resimleri görüp özenmiştim bu işe. Belki başkalarına da vesile olur. :smiley:

DSC 0891
DSC 0908
DSC 0914
DSC 0945
DSC 0983

Merhaba hayırlı olsun.

Umarım kısa vadede planladığınız gibi bir karavan yaparsınız.

Ben de IVECO 17 m3 düşünmekteyim proje yada iç ölçüleri ile ilgili bir plan var mı elinizde
eğer varsa paylaşır mısınız.

merhaba karavan için ,

vw volt , mercedes siprinter , fiat ducato ve iveco arasında secim yapamıyorum

ne dersiniz hangisinin motoru daha saglam , hangi motor daha dayanıklı , uzun yolda en az sorun çıkarır

merhaba karavan için ,

vw volt , mercedes siprinter , fiat ducato ve iveco arasında secim yapamıyorum

ne dersiniz hangisinin motoru daha saglam , hangi motor daha dayanıklı , uzun yolda en az sorun çıkarır
2500 cc de iveco ve fiat-citroen-peugeot aynı motoru kullanıyor diye biliyorum. 3000 cc olan benim aracımda triger kayışı yerine zincir mevcut. Servisim önerdiği için zincirli olan modeli aldım.

Sprinter ve volt da güzeldir. Bence motor konusunda kötü geçmişli araba değilse, saydığınız modellerden bakımlı hiçbir araba kolay kolay üzmez sizi.

Araçların yedek parca ve bakım maliyetini araştırın ve içinize hangisi siniyorsa onu alın derim.

Birde ek bilgi iki model de 17m³ olmasına rağmen Ducato-boxer-jumper'a göre iveco daha dar ama daha yüksek ve uzundur. Bana göre yüksek ve uzun olması daha avantajlı oldu. Sizde bu seçenekleri ayrıca gözden geçirin derim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR