2011 forester benzin tuketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sistoskop Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,948

sistoskop

Su Tesisatçısı
Yer
Antalya
Merhaba belki faydası olur diye aracımın ilk 1000 km deki tuketim degerlerini yazmak istedim.
2.0 turbosuz otomatik aracımı ilk aldıgımdan 1000 km ye geldigimde bilgisayarda ort. 11,5 litre yazdı (1.trip ayarı)
ayrıca sadece sabah ev-iş, aksam iş-ev (yaklasık 5 km git-gel toplam 10 km) net 100 km yaptıgım tam bir dur-kalklı 2.trip ayarında da 14 litre yazdı.
Her ne kadar ilk 1000 km de yakıt tuketimi biraz fazla olur diye soylenir. Ama acıkcası bu rakamlar şimdilik beni tatmin etti.

Etiketler
Ynt: 2011 forester benzin tuketimi

11.5 litre iyi gibi geldi banada. Benim bildiğim 5000 km'den sonra 1 litre kadar düşüyor yakıt tüketimi.

Aman dikkat, aracınıza LPG dönüşümü yaptırmayı düşünürseniz çok dikkatli tercih yapın. Hatta benimle irtibata geçmenizi tavsiye ederim. Bu aracın LPG dönüşümü hassastır ve doğru yapılmazsa sahibini çok üzer. Forumda bu konuda başlık da vardı.

Bende benzin tütetimimi aktarayım,
afyon - ankara arasında 100/8,6 lt yaktım, (290 km 25 lt) biraz inanılmaz gibi ama gerçek ;) Afyon'da 3,77 tl den benzin aldım (açılış nedeniyle indirimdeymiş) böylelikle 324 tl yakmış oldu
100 km altına düşülmedi, en yüksek 140 km yapıldı yine yolda 3 yerde durup-kalktık,
yine bir depo ile 600 km altında yakmadım şehiriçi-şehirler arası,

1.6 otomatik binek araçtan çok az fazla, gayet iyi bir sonuç bence. Benim eski aracım yaklaşık aynı koşullarda 7.5-8 litre yakıyordu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR