2011 Forester 2.0 Td Vs 2008 Forester 2.0 Zl/ X Limited Vs 2007 Rav4 2.0

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oguzhan00 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,853

oguzhan00

Yeni Üye
Arkadaşlar Ankara civarında hem hafif arazi hemde günlük kullanım için araç bakıyorum. Bütcem 75bin civarı. İnanılmaz bir arazi aracı olmasına gerek yok. Ankara kışında yol tutsun, yokuşlarda bayılmasın vaktimi sanayide harcamasın istiyorum. Arazi olarak yerde 20-25 cm kar varken köy yoluna girsin, yazın yayla yollarında hafif arazide dağılmasın, yağmurda çamurda tali yolda yada patikada padinaja düşmesin yeter kafasındayım. Düşük arazi vitesi vs çok aramıyorum. 4*4 ü sağlam olsa iyi bir lastikle benim gideceğim yerlere yeter sanırım.

Aslında 2008-11 Forester veya 2008 civarı Rav4'de düşünüyordum.

Malum sitede dolaşırken 3 tane forester ilanı arasında kaldım o yüzden buraya sormayı uygun gördüm.

2008 Subaru Forester 2.0 74.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 724689555

2011 Subaru Forester 2.0 TD 81.500 TL Galeriden satılık ikinci el - 680216780

2008 Subaru Forester 2.0 74.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 719860381

bu anlamda aklıma takılan sorular şunlar:

1- 2008-2011 Forester dizel motorututmadı mı? Sitede okuduğum turbo sorunları kullanıcı hataları gibi duruyor.
2- Forester benzinliye tüp taktırırken çok sorun yaşayan olmuş bu cidden kronik bir sorun mu yoksa ülkemizdeki ilgisiz lpg ustaları yüzünden mi oluyor?
3- Uzun süre lpg takılmış km'si 200bin civarı rav4 alınır mı ? Sorun yaşatır mı?

Şimdiden cevap veren kardeşlerime ve abilerime saygılar, herkese çok teşekkürler, iyi forumlar.

Son düzenleme:

Oğuzhan Bey Merhaba, Subaru'nun üst segment olarak ürettiği otomobillerde kullandığı motor EJ serisi
(horizontal) yatay çalışan ve sadece 91/93 Oktan Kurşunsuz benzinle kullanılan, benzeri Dünya'da sadece PORSCHE'de bulunan özel bir motordur! LPG asla bir Benzinli bir motor yakıtı olarak kullanılamaz. NLG
Toyota'nın İsveç'te ürettiği otomobiller için denendi ancak Avrupa Birliği Patlama Riski nedeniye üretime izin vermedi! Sorularınıza gelince;
1- 2008-2011 Forester dizel motoru tutmadı mı? Diesel Yakıt bu motorun çalışma prensiplerine uygun değil nasıl tutsun? SUBARU 4x2 ve Diesel Motorlu otomobillerini sadece Türkiye Distribütörü için üretmiştir.
2- Forester benzinliye tüp taktırırken çok sorun yaşayan olmuş bu cidden kronik bir sorun mu yoksa ülkemizdeki ilgisiz lpg ustaları yüzünden mi oluyor? KRONIK sorundur ve hep böyle kalacaktır, motorun dizaynı 91/93 Oktan Kurşunsuz Benzin özelliklerine göre dizayn edilmiştir.
3- Uzun süre lpg takılmış km'si 200bin civarı rav4 alınır mı ? ASLA ALINMAMALI!
4- Ankara'da Yaşıyorsanız EKSPERTİZ için Subaru Servisi SELAMİ Usta, Güvenilir bir Ustamızdır.
1986'dan 2011'e kadar Subarunun bütün modellerini kullanmış ve Subaru için Yedek Parça İthal eden bir Şirketin sahibi olarak bu bilgileri size aktarıyorum. Sorularınız olursa yazın cevaplarım. Selamlar, Ömer.

Oğuzhan Bey Merhaba, Subaru'nun üst segment olarak ürettiği otomobillerde kullandığı motor EJ serisi
(horizontal) yatay çalışan ve sadece 91/93 Oktan Kurşunsuz benzinle kullanılan, benzeri Dünya'da sadece PORSCHE'de bulunan özel bir motordur! LPG asla bir Benzinli bir motor yakıtı olarak kullanılamaz. NLG
Toyota'nın İsveç'te ürettiği otomobiller için denendi ancak Avrupa Birliği Patlama Riski nedeniye üretime izin vermedi! Sorularınıza gelince;
1- 2008-2011 Forester dizel motoru tutmadı mı? Diesel Yakıt bu motorun çalışma prensiplerine uygun değil nasıl tutsun? SUBARU 4x2 ve Diesel Motorlu otomobillerini sadece Türkiye Distribütörü için üretmiştir.
2- Forester benzinliye tüp taktırırken çok sorun yaşayan olmuş bu cidden kronik bir sorun mu yoksa ülkemizdeki ilgisiz lpg ustaları yüzünden mi oluyor? KRONIK sorundur ve hep böyle kalacaktır, motorun dizaynı 91/93 Oktan Kurşunsuz Benzin özelliklerine göre dizayn edilmiştir.
4- Ankara'da Yaşıyorsanız EKSPERTİZ için Subaru Servisi SELAMİ Usta, Güvenilir bir Ustamızdır.
1986'dan 2011'e kadar Subarunun bütün modellerini kullanmış ve Subaru için Yedek Parça İthal eden bir Şirketin sahibi olarak bu bilgileri size aktarıyorum. Sorularınız olursa yazın cevaplarım. Selamlar, Ömer.

Ömer bey cevabınız için teşekkürler, sizin bu yazdıklarınız ışığında benzinliden başka çare bırakmıyorsunuz fakat şuanki şartlar altında mümkün değil, araç ya lpg ya dizel olmak zorunda. Hiç lpg takılmamış forester bir araca atiker yağlı sistem öneriyorlar ama yine de sıkıntı çıkarma ihtimali var sanırım. Belki tüpsüz rav4 bakıp kendimde taktırabilirim ama rav4'ün 4 çeker sistemini anlayamadım arazide pek işe yaramaz gibi duruyor.

Hocam merakımdan soruyorum dizel yakıt niçin boxer motorun çalışma prensibine uygun değil? Uygun değil derken performans mı yakıt mı ya da mekanik problem vb. demek istediniz. Kendimde 2011 Outback dizel kullanıcısıyım herhangi bir problem yaşamadım. Bu motorlarda dikkat edilmesi gereken bir konu Euro 4 motorların bir kısmında yaşanan blok problemleri. Subaru bu motorların çoğunu garanti kapsamında Euro 5 bloklarla değiştirdi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri