2009 Yazı Böyle Geçti

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan egeli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,480
Ynt: 2009 Yazı Böyle Geçti

[attachment=1]

Marmaris'e döndüğümüzde pırıl pırıl bir hava karşıladı, bizi.. Günboyu denize girdik, güneşlendik.. Akşam yat limanı dahil, Marmaris'in
her yerini gezdik..
[attachment=2]
Ertesi gün de geç saate kadar kaldığımız Marmaris'ten Akyaka'ya geçtik.. Akyaka'da balık-ekmek yemeden gidilmez.. Nefis
mezgitler, her zaman taze...
[attachment=3]
[attachment=4]

Knidosta

Marmaris

Gkovada

Akayaka

Etiketler

[attachment=1]
[attachment=2]

Gökova'ya gelmişken Akbük'e uğramadan olmaz değil mi?

[attachment=3]
[attachment=4]

Akyaka

Akyakada gn batm

Gkova Akbk yolu

Tepeden akbk

Akbük, gerçekten eşsiz bir yer... Bir de sinekleri olmasa.. Bir-iki gün kalırız, dediğimiz yerde yarım gün duramadık.. O arada
aracımıza dolan sinekleri etkisiz hale getirmek de yarım günümüzü aldı, nerdeyse.. İnsan üzülüyor.. Bu güzellik, böyle olumsuz
izlenim bırakmamalı, gelenlerde..

[attachment=1]
[attachment=2]

Sineklerle mücadele sonrası Ören yolundayız... Tepelerden aşıyoruz, köylerden geçiyoruz.. Nihayet uzaktan Kemerköy Termik
Santralının bacası görünüyor.. Bu da Ören'in kaderi.. Mutlaka yapılması gerekiyorsa; daha içerilere yapılsaydı, burası bakir kalsaydı
olmaz mıydı, acaba?
[attachment=3]
[attachment=4]

Akbk

Akbk1

Ren1

Ren

evet bu güzel resimler beni temmuz ayına döndürdü,Bir kez daha sorguladım çekme karavanmı ? mobilmi diye.mesela ben kargı koyunda sizin park ettiğiniz yere çekme karavanımı park etsem otopark girişi diye değenikçilerle papaz olurdum.(Kaldıki daha eski yıllarda tam o ağacın altında tek başına bir tv program yapımcısının karavanı vardı,çok kişi yeri öğrenmese telaşında idi)Ben karavanımı hisar önünde kamp alanına bırakıp datça-knidos-palamutbükü-gezimi aracımla yapmıştım.Ancak erken gidip datça dan tekne turuna katılıp bu güzellikleri yaşamak daha kolay bir yol benim için.

busefergi gezimde en çok zevk aldığım biryerde akyaka vede o güzel pazarı nefıstı balık ekmek vede şalgam çok nezatliydi tabık göl gezisi motorlarla süperdi sizi taktır edıyorumçok güzel yerlerde bulunmuşsunuz.gezilerimin uğrak yeridir akyaka saygılar erdekten ayhan

Ülker Hn, Yavuz Bey merhabalar,

Gezi anılarınızı keyifle izliyorum.
Kargı Koyu'nda ağacın diğer yanında bir tam gün kalmıştım 2008 yazında.
Bu eşsiz yere otel yapılacağından bahsetmişlerdi, üzülmüştüm.
Gezi anılarınızda görünce en azından bu yıl bir yapı dikilmediğine sevindim.

Sevgi ve dostlukla,
Gezekalın.
Selçuk

[attachment=1]
[attachment=2]

Ören-Milas yolu üzerinde Beçin Kalesi
[attachment=3]

Milas-İzmir yoluna devam ettiğinizde Bafa Gölü kıyısından geçer yol.. Göle gelmeden, sağa ayrılan yol 10 km. sonra Kapıkırı Köyüne ulaşır. Köy,
gölle olduğu kadar, Heraklia Ören yeriyle de iç içe.. Öyle ki; bir evin bahçesinde 'Agora' tabelası görebiliyorsunuz.. 'Tapınak'ta inekler geziniyor.

[attachment=4]

Antik kentin taşları kimi evin bahçe duvarına malzeme olmuş, kimi evin kapısına eşik olmuş.
Aracımızdan iner inmez, etrafımız, ellerinde sepetlerle yaptıkları elişlerini satmaya çalışan köy hanımları tarafından sarıldı.. Hepsi birden kendi işini
almamız için bir taraftan konuşuyor, bir taraftan işlerini kolumuza, boynumuza dolamaya çalışıyorlardı.. Bir an bunaldığımızı hissettik. Bunun üzerine
Yavuz, böyle davranacaklarına, elişlerini ortak bir tezgahta sergilemeleri, satıştan kazanılanın paylaşılması, böylesinin daha düzenli, daha ilginç
olacağı konusunda konuşmaya başladıysa da; onlar, bu kez ellerindekini Yavuz'a pazarlamaya çalıştılar..

Rende

Rende gnbatm

Bein Kalesi

Tapnakta inekler

Ha ha ha, benzer olayı Köprülü Kanyon Selge antik kenti girişindeki köyde de yaşadık. Ne yapsam kurtuluş yok, ben de bir araya gelin fotoğrafınızı çekeceğim deyince yüzlerini örtüp kaçtılar.
Güzel gezinizi zevkle okuyoruz Ülker hanım.
Tülay & Oğuz

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

Kapkr

Bafa Gl

Bafa Gl1

Bafa glnde ada

Bu kez Didim-Akbük'teyiz... Durup durup yağmur yağıyor.. Hava kapalı.. Çevrede buraya yerleşen bir kaç İngilizden başka kimseler yok.. Galiba
eve dönüş zamanı geldi...

[attachment=1]
[attachment=2]

Yolumuz Kuşadası'ndan geçiyor. Kuşadası betonlaşmaya yenik düşmüş.. Dere tepe çok katlı binalarla dolu..

[attachment=3]

Didim Akbk

Akbkte gnbatm

Kuadas

Gezimizi Urla-Çeşmealtı'nda noktaladık.. Gene yağmur yağıyordu.
Sabahleyin de arabamızın minik, şirin bir misafiri vardı.

[attachment=1]
[attachment=2]

Bugün 26 Ekim 2009.. Beş aylık bir gezinin ardından İzmir'e, evimize döndük..

2009 yazı işte böyle geçti!

ve biz şimdiden yazı ve gezmeyi özledik..

Değerli dostlar;
Bizi izlediğiniz için teşekkür ediyoruz. Gösterdiğiniz ilgiden cesaret alarak, kış gezileri anı ve izlenimlerimizi de sizlerle paylaşmak ümit ve dileğiyle
hoşçakalın! Herşey gönlünüzce olsun..

Minik misafir

Misafir

LkerYavuz

Sn. Egelı.
cok guzel bır gezı olmus.
Aktarımınızdan dolayı tesekkur ederım.
Saglık ve mutluluklar dılerım.
Mehmet_ Izmır.

Örnek bir çiftin yazı ve fotoğrafları için çok çok teşekkürler...

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.