2008 Model Peugeot Boxer 13 M3 Dreamliner Karavan Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Zafer Aksu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 248
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,245
Merhaba bugün arka kapı üst bölgesinin laminant kaplamasını yaptım. Bu hafta komple izalasyon ve laminant kaplama işlerini bitiriyorum inşallah hafta sonu. Bugün 102 amper inci marka akü aldım araçta 80 amper mutlu akü vardı 2 saat Teyp dinlemeye bitiyordu araştırdım inci akü de karar kıldım. Birde 200 amper akü aldım. Ben güneş paneli kullanmayacağım için 2. Şarj dinamosu ve 220 volt ile şarj edeceğim 200 amperi. Normal sulu akü çok başarılı bir akü inci. Tahminen en az 48 saat marj basmadan 45 litre buzdolabımı çalıştırır. Ay başı invertör ve kapasitör alıcam. Öncelikli planın 45 litre amonyaklı buzdolabımı 12 volta çevirmek. Olmazsa invertör ile kullanacağım. Ben zaten 2/3 günlük seyahatler planlıyorum genelde. Uzar ise 3 günde bir campinge girip 220 ile besleyebilirim yada günlük 2/3 saat yer değiştirerek şarj dinamosu ilede şarj edebilirim. Deneyimlerimi yine buradan paylaşırım. Birde 4 mevsim 225/70 15C Ticari sınıf Lassa lastik aldım 4 tane oda perşembe günü takılacak. Ha birde 22 inc 12 volt TV aldım oda perşembe cumaya gelir Gitti paralar valla bütçe araç dahil 60.000 di şu an 50.000 liralara geldim. Allah yar ve yardımcım olsun

4 lastik 2.400tl
102 amper akü 500tl
200 amper akü 1.000tl
22inc Televizyon 500tl

Toplam 4.400

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Zafer bey, İzmir merkezli kullanımda 4 mevsim lastikleri kışın karlı yerlerde de gezebilme amacıyla mi tercih ettiniz.. genelde 4 mevsim lastiklerin verimsiz olduğuna dair yorumlar okumuştum ama kendim hiç kullanmadım.

Zafer bey, İzmir merkezli kullanımda 4 mevsim lastikleri kışın karlı yerlerde de gezebilme amacıyla mi tercih ettiniz.. genelde 4 mevsim lastiklerin verimsiz olduğuna dair yorumlar okumuştum ama kendim hiç kullanmadım.
Selam evet sıklıkla İstanbul ve kışında kullanmayı düşünüyorum şirket araçlarımız da 4 mevsim var olumsuz bir durum yaşamadım şu ana kadar ben ama deneyimlerimi paylaşırım

Merhaba bugün arka kapı üst bölgesinin laminant kaplamasını yaptım. Bu hafta komple izalasyon ve laminant kaplama işlerini bitiriyorum inşallah hafta sonu. Bugün 102 amper inci marka akü aldım araçta 80 amper mutlu akü vardı 2 saat Teyp dinlemeye bitiyordu araştırdım inci akü de karar kıldım. Birde 200 amper akü aldım. Ben güneş paneli kullanmayacağım için 2. Şarj dinamosu ve 220 volt ile şarj edeceğim 200 amperi. Normal sulu akü çok başarılı bir akü inci. Tahminen en az 48 saat marj basmadan 45 litre buzdolabımı çalıştırır. Ay başı invertör ve kapasitör alıcam. Öncelikli planın 45 litre amonyaklı buzdolabımı 12 volta çevirmek. Olmazsa invertör ile kullanacağım. Ben zaten 2/3 günlük seyahatler planlıyorum genelde. Uzar ise 3 günde bir campinge girip 220 ile besleyebilirim yada günlük 2/3 saat yer değiştirerek şarj dinamosu ilede şarj edebilirim. Deneyimlerimi yine buradan paylaşırım.

4 lastik 2.400tl
102 amper akü 500tl
200 amper akü 1.000tl
22inc Televizyon 500tl

200 amper sulu yerine,200 amper deep cycle AGM olabilirdi.Daimi ve düzenli şarj kaynağınız olmadığından.....
Sulu bataryaların kullanacağınız miktarın %50 gibi faydalı birikimi olur,200 amp.degerinde 100 amp.

Zafer Bey ben de 12 volt tv arayışına girdim.. Araştırma yaptınız mı tv ile ilgili olarak ? Sizin aldığınız markaya sahibinden.com da rastladım.. Bilindik markalar 12 volt tv üretmiyor..Forumda da tv konusunda bir karşılaştırma bulamadım maalesef..

Zafer Bey ben de 12 volt tv arayışına girdim.. Araştırma yaptınız mı tv ile ilgili olarak ? Sizin aldığınız markaya sahibinden.com da rastladım.. Bilindik markalar 12 volt tv üretmiyor..Forumda da tv konusunda bir karşılaştırma bulamadım maalesef..
Selam evet araştırdım sorunsuz gibi duruyor ama kullanmam gerek net dönüş yapabilmem için kargodan gelmiş akşam inceleyeceğim hello markası 2200 modeli ben 500 e aldım ama 600 650 yazıyor bazı sitelerde

tv yi nereden temin ettiniz zafer bey acaba?
Bir bayim aracılığıyla temin ettim oda toptancıdan sipariş etti İstanbuldan. 500 e aldım ben ama Web de 600 650 yazıyor fiyatlar ben bir deneyimleyim size geri bildirim veririm kargodan gelmiş akşam inceleyeceğim

Merhaba TV geldi ben begendim ilk izlenim olarak başarılı 1080P ekran 22inc geçen hafta aldığım Teyp ile ekranlarını birbirine bağlayacağım 2 ön 2 arka toplam 4 hoparlör olacak amfi düşünmüyorum ses kalitesi yeterli teyibin kumandadan USB yede geçip ön ve arkayı ayırabiliyorum. Bu hafta sonu full çalışma ile izalasyon ve laminant döşemesini bitirip aldığım 2li koltuğu montajlayıp iç iskeletide yapabildiğimi yapacağım artık heyecan tavan paralar suyunu çekti ama heyecan artıyor ortaya birşeyler çıktıkça Allah dileyen herkese nasip etsin 3 yıl hayalini kurduk ailecek umarım daha güzelleri sizlerin olur A163a83ecf7a19cd1bcb374acd46f86c Dbd966ddce793c53dba85feaadf17139 456e8b2cf71f835740d21f855f9cfe95 9cb76eb851f6108d7e9c616a4d1bad67

Şu 45 litrelik amonyaklı mini buzdolabımıda 12 volta çeviren invertör ile hiç işim kalmayacak olmadı en kötü invertör tabi 60w çok çekmez aküyü diye düşünüyorum 200 amper akü bana 3 gün gitsin yeter 2a96d5baa99271bf1f19e4c0c390ad66 85ed042e4e63c3ca1389285a95b5f518 A8248f2e38c217e7a4f7a69827c32c94

Merhaba TV geldi ben begendim ilk izlenim olarak başarılı 1080P ekran 22inc geçen hafta aldığım Teyp ile ekranlarını birbirine bağlayacağım 2 ön 2 arka toplam 4 hoparlör olacak amfi düşünmüyorum ses kalitesi yeterli teyibin kumandadan USB yede geçip ön ve arkayı ayırabiliyorum. Bu hafta sonu full çalışma ile izalasyon ve laminant döşemesini bitirip aldığım 2li koltuğu montajlayıp iç iskeletide yapabildiğimi yapacağım artık heyecan tavan paralar suyunu çekti ama heyecan artıyor ortaya birşeyler çıktıkça Allah dileyen herkese nasip etsin 3 yıl hayalini kurduk ailecek umarım daha güzelleri sizlerin olur A163a83ecf7a19cd1bcb374acd46f86c Dbd966ddce793c53dba85feaadf17139 456e8b2cf71f835740d21f855f9cfe95 9cb76eb851f6108d7e9c616a4d1bad67

Kaç tane hdmi girişi var acaba ? Ben karavanı yurtdışında kullanacağım için kamera sistemi de yaptırıyorum.. vga girişi var mı ? Vga girişi yoksa ve tek hdmi girişi varsa işimi görmez..

Kaç tane hdmi girişi var acaba ? Ben karavanı yurtdışında kullanacağım için kamera sistemi de yaptırıyorum.. vga girişi var mı ? Vga girişi yoksa ve tek hdmi girişi varsa işimi görmez..
Selam 1 Hdi girişi var VGA girişinde var resim ekledim 2c971fe1283548aa2adf92fdca272a63

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR