2008 Model Peugeot Boxer 13 M3 Dreamliner Karavan Dönüşümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Zafer Aksu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 248
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,611
Merhabalar efendim
Haftasonu İstanbulda olacağım için bugün bir kaç işi bitirdim. Su Depolarını sabitledim muslukları ve tahliye hortumlarını aldım. Akü volt göstergesi vardı iki tane birini monte ettim diğerinin kablosu koptu leyim yapacağım onunda monte edeceğim. Birde nurgazın mini ısıtıcısını aldım malum çalışırken üşüyoruz inanılmaz memnunum 5 dakikada 13 m3 ü ısıtıyor. Yani ani ısıtmalar için birebir hareket halinde ve gece açık kalmasını tavsiye etmiyorum ama hızla ısıtmak isterseniz aracı birebir 120 lira dolu küçük tüp ve ısıtma aparatı. Herkese iyi haftasonu dilerim efedindim saygılarla 14a10b1170f0802a58c2a6ff9ff336f8 29f24df7823f9864b8215439094e1a62 0643411af29806ad9aeb07f2a71df714 Edb408f5daa4ccdbd3b35ad6741b057b 3a6e6433a0712a36fd30ea1b968de85b D1b7a55361ad005b0f5bad7794886d17

MAR-LX1M cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler

Merhaba Zafer bey,
13 metreküp ve 5 kişi söz konusu olduğunda su depolarını aracın altına almanızı beklerdim ama onlar da kendilerine sıcak alanda yer bulabilmiş görünüyor
Samimi paylaşımlarınız hepimize örnek nitelikte..
Merakla takipteyiz
Ziyaretinizi ve çıraklık eğitimimi maalesef henüz başaramadım ama haftaya sizin de uygun olduğunuz bir ara ayarlamaya çalışacağım.
Istanbuldaki işlerinizde kolaylıklar dilerim.

Merhaba Zafer bey,
13 metreküp ve 5 kişi söz konusu olduğunda su depolarını aracın altına almanızı beklerdim ama onlar da kendilerine sıcak alanda yer bulabilmiş görünüyor
Samimi paylaşımlarınız hepimize örnek nitelikte..
Merakla takipteyiz
Ziyaretinizi ve çıraklık eğitimimi maalesef henüz başaramadım ama haftaya sizin de uygun olduğunuz bir ara ayarlamaya çalışacağım.
Istanbuldaki işlerinizde kolaylıklar dilerim.
Teşekkürler mümkün olduğunca basit yapmaya çalışıyorum bütçe ve zaman kısıtından dolayı. Ama yer çok daha 2. Kat var tavanda

İnci nin hangi aküsünü kullandınız ? hem araç çalışırken hem de güneş enerjisinden mi şarj olacak ?
Selam SuprA aldım normal araç aküsü bende güneş paneli olmayacak 220 girişi var birde şarj dinamosundan şarj olacak. 3-4 gün zaten benim max yolculuk o yüzden güneş paneli ve jel akü tercih etmedim. Bende 220 ile sadece mini amonyaklı buzdolabı var başka 220 kullanan cihaz yok hep 12 volt

Merhaba bugün itibariyle mobilyaya başladım. Zorlu bir gündü 2 defa elimi deldim matkapla artık yavaş yavaş sona yaklaşıyoruz planladığım gibi Şubat ayında bitirmeyi planlıyorum. Malum haftada bir gün çalışmayla yavaş ilerliyor puf, mutfak tezgahı ve depo bağlantılarını bitirdim. Hafta içi kapakları takıp kenarlarını bantlayacağım onlarıda atarım iyi haftasonu dilerim Ed80588ee4014d079dfeef22c44f08ed 0a5282a42a62926d452fac4d07902789 983faf0347873249dd4fddd7225cc695 744f63aa217bacd578d1123bceb42744 78618f509363cdb49347d73ada00e29c B1430d3b960d99549dcc081c33e17bb2

Merhaba, yaklaşık 3 haftadır yaşam aküsünden ışık kullanıyorum birde ara sıra matkap şarjı bazı el aletlerini çalıştırıyorum daha önce yazdığım gibi yaşam aküsü için 200 amperlik İnci akü FormulA akü tercih ettim. Çok kaliteli ve çok dayanıklı bir akü. Ben aracımda 220 kullanmadığım için güneş paneli maliyetine gerek duymadım. Yaşam akümü şarj dinamosundan hareket halinde oturduğum sitede 220 volt ve 20 amper akü şarj cihazıyla ( en uygun şarj akünüzün kapasitesinin 10 da 1 güçle şarj etmektir bu yüzden 20 amper akü şarjı aldım ) şarj ediyorum. Aracı hiç hareket ettirmeden 2 günden fazla bir yerde kalmak zaten bana göre değil bu yüzden enerji sorunu yaşayacağımı sanmıyorum. Ama tecrübe ettikten sonra yanılmıyorsam tabi açık yüreklilikle bununda buradan paylaşacağım aracımın kendisine de 102 amper bir akü taktım yine inci akü FormulA ondan da çok memnunum 12 volt 22 inc televizyonum ve ekranlı teyibim ben çalışırken 10-12 açık kalıyor hiç bitmedi akü 12.4 ün voltunda altına düşmedi akım gayet memnunum yani. Her iki aküyü de ayda 1 akü şarj aleti ile düşük akımla şarj edip 5/6 yıl ve hatta üzerinde kullanabileceğimi düşünüyorum. Bunları neden yazıyorum hepimizin bir karavan hayali var bazen bütçeler yüzünden sürekli bir sonraki seneye erteliyoruz. Erteliyoruz hayatı ancak hayat kısa çok sevdiğim bir laf var "Mükemmel iyinin düşmanıdır" hiçbirimiz mükemmel olmak mükemmel arabayı almak mükemmel malzemeleri almak zorunda değiliz. İmkanımız ve zamanımız varsa tamam ama benim gibi kısıtlı imkanı olan bir sürü insan var sizlere sesleniyorum elinizdekiyle başlayın abiler bırakın güneş paneline 4.000 lira yatırmayı, bırakın 3 sistemli buzdolaplarına dünyanın parasını vermeyi boşverin sizler aileniz çocuklarınız yerde camı açıp süngerde de yatar o günü yaşamak önemli olan. Önemli olan güzel bir denize girmek, aracın üstüne yatıp yıldızları izlemek, ormanın sesini dinlemek bir yaz gecesinde ve daha fazlası. Karavan bir "araç" amacımız değil amacımız doğada olmak yollarda olmak takılmayın kimseyle yarışmayın daha iyisini yapmak için kimsenin görüşünün beğenisinin bir önemi yok siz varsınız aileniz arkadaşlarınız var ve sadece bugün var. Dün ve yarın yok unutmayın. Sevgiyle kalın 3dbcef87833cf586d3ed6f7d5174f15c 1f70026b51f2cfdc86b7dd3b3c39e41f 36c65bd152731ee0e1bc3885dcd7b26c

Merhaba, yaklaşık 3 haftadır yaşam aküsünden ışık kullanıyorum birde ara sıra matkap şarjı bazı el aletlerini çalıştırıyorum daha önce yazdığım gibi yaşam aküsü için 200 amperlik İnci akü FormulA akü tercih ettim. Çok kaliteli ve çok dayanıklı bir akü. Ben aracımda 220 kullanmadığım için güneş paneli maliyetine gerek duymadım. Yaşam akümü şarj dinamosundan hareket halinde oturduğum sitede 220 volt ve 20 amper akü şarj cihazıyla ( en uygun şarj akünüzün kapasitesinin 10 da 1 güçle şarj etmektir bu yüzden 20 amper akü şarjı aldım ) şarj ediyorum. Aracı hiç hareket ettirmeden 2 günden fazla bir yerde kalmak zaten bana göre değil bu yüzden enerji sorunu yaşayacağımı sanmıyorum. Ama tecrübe ettikten sonra yanılmıyorsam tabi açık yüreklilikle bununda buradan paylaşacağım Emoji16 aracımın kendisine de 102 amper bir akü taktım yine inci akü FormulA ondan da çok memnunum 12 volt 22 inc televizyonum ve ekranlı teyibim ben çalışırken 10-12 açık kalıyor hiç bitmedi akü 12.4 ün voltunda altına düşmedi akım gayet memnunum yani. Her iki aküyü de ayda 1 akü şarj aleti ile düşük akımla şarj edip 5/6 yıl ve hatta üzerinde kullanabileceğimi düşünüyorum. Bunları neden yazıyorum hepimizin bir karavan hayali var bazen bütçeler yüzünden sürekli bir sonraki seneye erteliyoruz. Erteliyoruz hayatı ancak hayat kısa çok sevdiğim bir laf var "Mükemmel iyinin düşmanıdır" hiçbirimiz mükemmel olmak mükemmel arabayı almak mükemmel malzemeleri almak zorunda değiliz. İmkanımız ve zamanımız varsa tamam ama benim gibi kısıtlı imkanı olan bir sürü insan var sizlere sesleniyorum Emoji16 elinizdekiyle başlayın abiler bırakın güneş paneline 4.000 lira yatırmayı, bırakın 3 sistemli buzdolaplarına dünyanın parasını vermeyi boşverin sizler aileniz çocuklarınız yerde camı açıp süngerde de yatar o günü yaşamak önemli olan. Önemli olan güzel bir denize girmek, aracın üstüne yatıp yıldızları izlemek, ormanın sesini dinlemek bir yaz gecesinde ve daha fazlası. Karavan bir "araç" amacımız değil amacımız doğada olmak yollarda olmak takılmayın kimseyle yarışmayın daha iyisini yapmak için kimsenin görüşünün beğenisinin bir önemi yok siz varsınız aileniz arkadaşlarınız var ve sadece bugün var. Dün ve yarın yok unutmayın. Sevgiyle kalın Emoji113 3dbcef87833cf586d3ed6f7d5174f15c 1f70026b51f2cfdc86b7dd3b3c39e41f 36c65bd152731ee0e1bc3885dcd7b26c

Merhaba,
Harika mesajlar.. mükemmel iyinin düşmanı gerçekten..
Kolaylıklar diliyorum

Merhaba internetten aldığım 5li Led seti gayet başarılı 10 saniye bakınca gözler kör oluyor üstelik 139 lira. Tavsiye ederim çok çok iyi ışık veriyor siste ormanda deniz kenarında ihtiyacınız olursa bence fazlasını bile sunuyor üstelik Led olduğu için enerji kullanımı da gayet makul 4997bf83fe3dfb884c5e35d9808655e7 Ce119bbf984c34c32aef920c31fa482c B666ff5854b782b4500d7662d003591c 32739a509b6087f9aa5bbffb9386ae73 A9868838304a1788981c679cf9e3dfe4 C1a5087fd419c8fb4824fd8f79c67030

Zafer Bey, Yazılarınızı ilgiyle takibediyorum. Beni karavan yaptığım eski günlere götürdünüz. Karavanım 98 model Iveco Daily idi . Yaşlanınca pek kullanmadığımız için satmıştım. Ama siz beni yeniden heyacanlandırdınız. Iveco’dan daha küçük bir aracı karavan yapma hayalini yeniden kurmaya başladım. Son zamanlarda değişen mevzuatı çok iyi bilmediğim için size sormak istediğim bir kaç sorum var. Cevaplarsanız minnetkar kalırım.
1 –Ticari kayıtlı aracı hususi kullanım için almada sorun var mı? Yoksa sadece hususi kullanılmış araçlar mı karavan yapılabiliyor?
2 - 35 plakası alınca ruhsatı araç cinsi aynı kalmak kaydı ile hususi kullanıma döndürdünüz mü?
3- Yaptığınız tüm işler bittikten sonra proje etabına gelmek üzeresiniz. Ruhsatı ‘özel amaçlı Araç’ olarak değiştireceksiniz değil mi?
4 – Son sualim genel, Hangi araçlar karavana dönüştürülebiliyor? Bu konuda bir kısıt var mı?
Mavişehir’de oturuyorum. Bir gün de yanınıza gelip tanışma fırsatı buacağımı umut ediyorum.
Cevabınızı beklersaygılar sunarım.
SMILE75

Zafer Bey, Yazılarınızı ilgiyle takibediyorum. Beni karavan yaptığım eski günlere götürdünüz. Karavanım 98 model Iveco Daily idi . Yaşlanınca pek kullanmadığımız için satmıştım. Ama siz beni yeniden heyacanlandırdınız. Iveco’dan daha küçük bir aracı karavan yapma hayalini yeniden kurmaya başladım. Son zamanlarda değişen mevzuatı çok iyi bilmediğim için size sormak istediğim bir kaç sorum var. Cevaplarsanız minnetkar kalırım.
1 –Ticari kayıtlı aracı hususi kullanım için almada sorun var mı? Yoksa sadece hususi kullanılmış araçlar mı karavan yapılabiliyor?
2 - 35 plakası alınca ruhsatı araç cinsi aynı kalmak kaydı ile hususi kullanıma döndürdünüz mü?
3- Yaptığınız tüm işler bittikten sonra proje etabına gelmek üzeresiniz. Ruhsatı ‘özel amaçlı Araç’ olarak değiştireceksiniz değil mi?
4 – Son sualim genel, Hangi araçlar karavana dönüştürülebiliyor? Bu konuda bir kısıt var mı?
Mavişehir’de oturuyorum. Bir gün de yanınıza gelip tanışma fırsatı buacağımı umut ediyorum.
Cevabınızı beklersaygılar sunarım.
SMILE75
Merhaba iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Aşağıya cevapları yazıyorum ayrıca istediğiniz zaman arayabilirsiniz kahve içebilirizde.
1_ ticari aracı hususiye çeviriyoruz ruhsat aşamasında bunda bir sorun yok.
2_ aracı Ankaradan aldım 58 plakaydı İzmir de 35 e çevirdim tercih sizin burada bir sorun yok. Ruhsatı karavana çevirirken de plaka aynı kalacak 35 değişmeyecek.
3_ ben motokaran olarak işleyeceğim özel amaçlı taşıt değil tüm işlerim bitince 2.000 lira verip proje ile TSE de onaya sokacağım ruhsatta hususi karavan olarak geçecek.
4_ her araç çevrilir kamyon dahil. Ben PSA grubunu seçtim ( Peugeot Citroën Fiat) bunun nedeni araç boyutu parça bulunabilirliği yakıt tasarrufu. Benim boyum 1.85 enine arkaya yatak yaptım net 1.96 yer kaldı bu sayede hem rahat yatıcan hemde alanı tasarruflu kullanabileceğim.

Detay için istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Be de Karşıyaka dayım. Bostanlı pazarının arkasında da karavan yapan bir arkadaşımız var her türlü destek oluruz saygılar

Merhaba, yaklaşık 3 haftadır yaşam aküsünden ışık kullanıyorum birde ara sıra matkap şarjı bazı el aletlerini çalıştırıyorum daha önce yazdığım gibi yaşam aküsü için 200 amperlik İnci akü FormulA akü tercih ettim. Çok kaliteli ve çok dayanıklı bir akü. Ben aracımda 220 kullanmadığım için güneş paneli maliyetine gerek duymadım. Yaşam akümü şarj dinamosundan hareket halinde oturduğum sitede 220 volt ve 20 amper akü şarj cihazıyla ( en uygun şarj akünüzün kapasitesinin 10 da 1 güçle şarj etmektir bu yüzden 20 amper akü şarjı aldım ) şarj ediyorum. Aracı hiç hareket ettirmeden 2 günden fazla bir yerde kalmak zaten bana göre değil bu yüzden enerji sorunu yaşayacağımı sanmıyorum. Ama tecrübe ettikten sonra yanılmıyorsam tabi açık yüreklilikle bununda buradan paylaşacağım aracımın kendisine de 102 amper bir akü taktım yine inci akü FormulA ondan da çok memnunum 12 volt 22 inc televizyonum ve ekranlı teyibim ben çalışırken 10-12 açık kalıyor hiç bitmedi akü 12.4 ün voltunda altına düşmedi akım gayet memnunum yani. Her iki aküyü de ayda 1 akü şarj aleti ile düşük akımla şarj edip 5/6 yıl ve hatta üzerinde kullanabileceğimi düşünüyorum. Bunları neden yazıyorum hepimizin bir karavan hayali var bazen bütçeler yüzünden sürekli bir sonraki seneye erteliyoruz. Erteliyoruz hayatı ancak hayat kısa çok sevdiğim bir laf var "Mükemmel iyinin düşmanıdır" hiçbirimiz mükemmel olmak mükemmel arabayı almak mükemmel malzemeleri almak zorunda değiliz. İmkanımız ve zamanımız varsa tamam ama benim gibi kısıtlı imkanı olan bir sürü insan var sizlere sesleniyorum elinizdekiyle başlayın abiler bırakın güneş paneline 4.000 lira yatırmayı, bırakın 3 sistemli buzdolaplarına dünyanın parasını vermeyi boşverin sizler aileniz çocuklarınız yerde camı açıp süngerde de yatar o günü yaşamak önemli olan. Önemli olan güzel bir denize girmek, aracın üstüne yatıp yıldızları izlemek, ormanın sesini dinlemek bir yaz gecesinde ve daha fazlası. Karavan bir "araç" amacımız değil amacımız doğada olmak yollarda olmak takılmayın kimseyle yarışmayın daha iyisini yapmak için kimsenin görüşünün beğenisinin bir önemi yok siz varsınız aileniz arkadaşlarınız var ve sadece bugün var. Dün ve yarın yok unutmayın. Sevgiyle kalın 3dbcef87833cf586d3ed6f7d5174f15c 1f70026b51f2cfdc86b7dd3b3c39e41f 36c65bd152731ee0e1bc3885dcd7b26c

Yaz gezimde bir karavanın arkasındaki şu yazı dikkatimi çekti.
IMG 20190907 103618

Aynı sizin gibi düşünen bir Alman karavancı da „ilerde değil şimdi“ diyordu.

Merhaba iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Aşağıya cevapları yazıyorum ayrıca istediğiniz zaman arayabilirsiniz kahve içebilirizde.
1_ ticari aracı hususiye çeviriyoruz ruhsat aşamasında bunda bir sorun yok.
2_ aracı Ankaradan aldım 58 plakaydı İzmir de 35 e çevirdim tercih sizin burada bir sorun yok. Ruhsatı karavana çevirirken de plaka aynı kalacak 35 değişmeyecek.
3_ ben motokaran olarak işleyeceğim özel amaçlı taşıt değil tüm işlerim bitince 2.000 lira verip proje ile TSE de onaya sokacağım ruhsatta hususi karavan olarak geçecek.
4_ her araç çevrilir kamyon dahil. Ben PSA grubunu seçtim ( Peugeot Citroën Fiat) bunun nedeni araç boyutu parça bulunabilirliği yakıt tasarrufu. Benim boyum 1.85 enine arkaya yatak yaptım net 1.96 yer kaldı bu sayede hem rahat yatıcan hemde alanı tasarruflu kullanabileceğim.

Detay için istediğiniz zaman arayabilirsiniz. Be de Karşıyaka dayım. Bostanlı pazarının arkasında da karavan yapan bir arkadaşımız var her türlü destek oluruz saygılar

Ruhsat dönüşümü kısmını merakla bekliyorum.Çünkü ne kadar uğraştıysam SA kodlu özel amaçlı taşıt sınıfına sokmadan sadece karavan ,ya da kamp aracı şeklinde ruhsat çıkartamadım.Umarım siz başarabilirsiniz.

Merhabalar efendim gezdik tozduk izmir istanbul derken Dreamliner bizi bekler özledim valla çalışmayı :smiley:
Evet efendim yarın ufaktan çalışmaya başlıyorum yine 1 Ocak günüde biraz çalışacağım. Bu arada Allah nasip ederse Dreamliner ile Yurt içi ilk uzun testimi 6-10 Nisan'da Kuşadası-Bodrum-Marmaris-Fethiye olarak yapacağım. Sonrasında da 27 Haziran - 11 Temmuz arası 2 haftalık bir Yunanistan - İtalya rotası planlıyorum. Şimdiden araştırmalara başladım benim için en kritik ve en büyük maliyet olan Yunanistan IGOUMENITSA ile İtalya BRINDISI arası feribotun biletini Şubat başı gibi almayı düşünüyorum 5 kişi ve karavan gidiş dönüş 250 görünüyor şu anda detaylı araştırıp bileti alacağım. Feribot sitesi linki Homepage - Grimaldi Lines
Plan az çok belli şimdiden günlük Plan listesini ve Günlük yapılacak ziyaretleri konaklamaları vs çıkarmaya başladım. Tabi bunlar önemli yoksa karavan bitmeyecek gaza gelmem lazım :smiley: Bu arada sağolsun İzmir'de olup yardım etmek ve tanışmak isteyen birkaç dost oldu uygun olan varsa yeni yılın ilk gününün öğleden sonrası biraz çalışacağım sonrasında Bu cumartesi de çalışacağım uygun olanları beklerim. Herkese mutlu bir sene dilerim umarım hayallerinize ulaştığınız bir yıl olur sevgiyle kalın.

Dreamliner logo

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri