2008 Honda Crv Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alicinkara Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,641

Alicinkara

Yeni Üye
Merhaba,

Siteyi tesadüfen buldum ve çok faydalı şeyler okudum.
Ancak benimde bazı sorularım olacak ve sizlerden cevap alabilirsem

Yaklaşık 1 ay önce 2011 model Mazda 3 90.yıl aracımı satıp Honda Bayiinden 2008 Model 71.000 km de CRV aldım.
Benim için müthiş birşeydi çünkü 14. aracımı aldım ve hiç kullanmadığım bir segmente geçtim. :smiley:
Yakıt tan daha önce çok ağzım yandığı için yine Honda yetkili servisi aracılığı ile BRC marka LPG taktırdım.

Şuana kadar 3000 km yol yaptım (genelde şehir dışı) ve 38 LT ile yaklaşık 320-330 km yapıyorum. Bu normalmidir? Şehir içinde ortalama değerlerin ne olması gerekir? Benzinli hiç kullanmadığım için benzin değerlerini bilmiyorum.

Geçen hafta Ankaraya gittim ve ilk defa bir arabam beni yolda bıraktı. Klima kasnak ve mıknatısı dağılmış. bana 1200 TL ye mal oldu. Bu arıza başka arızalarında habercisi olabilirmi yoksa kronik ve nadir olan bir arızamıdır? (Buna benzer bir yorum okudum sitede)

Çok ilginç bir şekilde çok hafif rampalarda bile araç D konumunda geri kaçırıyor. Hatta kaçırmıyor baya geri geri gidiyor. Bu normalmidir. Forumun birinde D2 de kalkmak gerektiği yazıyor rampalarda ama bilemedim nedir doğrusu.

İçeriye rüzgar sesi geliyor çok fazla. Serviste LPG takılırken ayna bağlantı yerlerinde ki izolasyonuda yenilediklerini söylediler ama hala aynı devam ediyor. Başka bir nedeni varmıdır sizce rüzgar almasının?

Araç üzerinde NECVOX marka multimedya sistemi var. Ancak direksiyon kumandası çalışmıyor. Yine serviste yaptırdım ama kısa sürede yeniden kullanılmaz hale geldi. Bunun kesin bir çözümü yokmudur?

Gelecek hafta sonu servise götüreceğim bu konular için ancak hiç bilgisiz gidip ne derlerse inanmak zorunda kalmak istemiyorum. Yetkili ve tanınmış bir yerden aldığım için başka yere göstermemiştim şimdi ise açıkcası korkmaya başladım yukarıda yazdıklarımdan ötürü hatamı yaptım diye.

Kusura bakmayın sanırım uzun yazdım çok. Bu sorularımın cevapları olabilir belki başka konular altında ama işyerinde olduğum içinde hepsini okuyamadım.

Cevaplarsanız sevinirim.

Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: 2008 Honda Crv Hakkında

Ali bey selamlar,
Honda marka olarak çok problemsiz bir markadır.crv de guzel bir modelidir.bence nazar boncuğu olmuş...
Aracınızı bu arada kesinlikle yetkili servise götürmeyin gereksiz yere fazla para harcarsınız.uzun vadede hondayı seveceğinize eminim.....

İstanbulda ikamet ediyorsanız Bostancı sanayi sitesinde ikiler Hondaya gidin.hüseyin abi siZe her konuda yardımcı olacaktır.

Murat bey merhaba,

Öncelikle teşekkür ederim.
Bundan önce kullandığım mazdalarımı İkilere götürürdüm hep Necmettini ,Hüseyini iyi tanırım :smiley: Ama 6 ayda olsa uzatılmış garantisi devam ediyor. O nedenle bugüne kadar bakımlarının yapıldığı servise götürmeye devam etmek istiyorum.

Bu arada bugün eşim özellikle rampalarda D2 ile kalkmayı denemiş ama anlattığına göre düz vites arabanın geri kayması gibi en ufak bir tutunma olmadan geri gidiyor araba. Umarım ciddi birşey yoktur.

Ben honda Accord kullaniyorum...Rampada bir problem yaşamıyorum...Bir servise kontrol ettirin isterseniz

Bu forumdan bayağı şeyler öğrenirim diye ümit etmiştim ama herkes tatilde sanırım :smiley:

Benzinli hiç kullanmadığım için benzin değerlerini bilmiyorum.

Bende CRV hiç kullanmadım ama benzer bir araç kullandığım için uzun yolda 9lt/100km (benzin) nin üzerine çıkmaması gerektiğini söyleyebilirim. LPG için de bundan litre bazında %10-15 fazla yakıyor olması normaldir.

Klima konusuna gelince, bunun kronik bir problem olduğunu zannetmiyorum muhtemelen eski sahibi aracın altını biryerlere vurmuştur...

Merhaba,once,sanziman yaginin tam olup olmadigini kontrol etmek gerekir.
Eger sanziman yagi tam ise en son ne zaman degismis ogrenin.
Degisim zamani da periyodik sureler icindeyse,bir filtresi olmasi lazim.
Filtrenin degisip degismedigini veya tikali olup olmadigini kontrol etmek gerek.
Ve eger o dahi duzgun ise iste o zaman balata yada pleytlerde sorun vardir.
Bu bilgiler ozellikle Honda icin degil,otomatik sanziman genellemesidir.
Balata veya pleyt ciddi rakamlara malolabilir.Fakat sonra problemler biter.
Sifir araclarda bile sorunlar yasayanlar oluyor.Ikinci elde sorun olmasi normaldir.
Honda'yi daha iyi bilenler dogru bilgileri yazarlar sanirim.
Benim yazdiklarimdan bazilari Honda icin gecerli olmayabilir.
Yine de kontrol edilmesi gerekli parca ve yaglardir.
Bazi bildiklerimi paylastim,isinize yaramasini umarim.

merhaba

cuma günü serviste herşeyine baktırdım tekrar. bahsettiğim kaydırmanın normal olduğunu söylediler. kalkış destek olmadığı için oluyormuş. şanzıman yağı yeni değişmiş. 4000 km önce olmuş değişim.
klima kasnak ve mıknatısı için kimse açıklama yapamıyor ama Sakyuz un dediği gibi altını vurmuş olabileceğinden bahsediliyor daha önce.

şimdilik bu şekilde kullanıyorum umarım sorun çıkarmaz :smiley:

Arkadaşlar Merhaba,

Kendi aracım 2008 Model Honda Civic Elegance ama artık SUV tarzında bir araca sahip olmak istediğimde 2008 Modem CRV bakıyorum fakat. Bilenlere bir kaç sorum olacak ?

Araçta Şanzuman sorunu olabiliyor mu ?
140.000 km civarlarında olan bir CRV alınır mı ?
Kronik bir hastalığı var mı aracın ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR