2008 Chevrolet Captiva Sport Dizel...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,472

erolkan

Zirve
Yer
Fethiye
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 2 yıllık 3.Subaru Forester maceramdan sonra, hakkında birçok olumsuz yorum yapılan, ama birebir kullanıcılardan aldıgım olumlu yorumlar ve araştırmalarımla 2008 Captivamı almış bulunmaktayım. 2 gündür kullanıyorum. Olumlu olumsuz bütün yorumlarımı ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacagım..
665c3443cfbf3a57909d02a218f07eb0

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Öncelıkle hemen şuradan başlıyalım bence.Internette yazılan yorumlar hep çok yaktıgı yönunde ama neye ve kıme göre?
1886 kg
1991 cc Dizel motor
Yarı otomatık 5 ileri şanzıman...Bu aracı hangı araca bakarak kıyaslıyoruz sizce?

hayırlı olsun güle güle kullanın
renault clio kullanan çok yakıyor diyecek burdan altında range rover kullanan ağır abimiz konfor yok diyecek porscheden inen arkadaş virajı iyi değil diyecek aynı sorentolar hakkındaki kötü yorumlar gibi
doğru olan bu araç hakkındaki gerçek bilgiler ve kullanacak arkadaşın beklentisi ve karşılayıp karşılamadığıdır
bence hiçbir araca göre kıyaslamaya gerek yok şehir içi durkalk yakıtı şehirler arası ve ortalama yakıt miktarı daha önce kullandığınız araca göre bu aracın konforu teknik özellikleri sizin için artıları yazarsanız zevkle okunur bende sorento var duster ile yada range rover ile kıyaslayınca olmuyor aynı kulvarda değiller

İlk başta Captivada en çok hoşuma giden yüksek oturma pozısyonuydu. Daha sonra aracı çalıştırınca direksiyonun çok hafif olması sayesınde özellikle park etme konusunda 2 tonluk aracı parketmede çok etkili..
Donanım konusunda diyecek hiçbirşey yok Captiva.. Dijital klimadan, karartmalı dikiz aynasına.. Esp den perde havayastıklarına, yokuş iniş destegıne kadar hersey var...

İlk başta Captivada en çok hoşuma giden yüksek oturma pozısyonuydu. Daha sonra aracı çalıştırınca direksiyonun çok hafif olması sayesınde özellikle park etme konusunda 2 tonluk aracı parketmede çok etkili..
Donanım konusunda diyecek hiçbirşey yok Captiva.. Dijital klimadan, karartmalı dikiz aynasına.. Esp den perde havayastıklarına, yokuş iniş destegıne kadar hersey var...

Aracın içi, derileri iyi. Ama biraz trim sesi oluyor bozuk yolda. Ön konsoldakı düğmeler, klima butonları vs kullanımı gayet kolay. 6 lı mp3 çalarlı cd changer var. Sistemin ses kalitesi düşük. Radyo çekimi gayet iyi. Soğutmalı torpıdo gözü yazın azda olsa işimi görecek cinsten. Bagaj zaten devasa.. Ama 7 koltuklu kullanısanız bayagı hacmi düşüyor. ArKa diz mesafesi oldukça geniş.. Ortada diferansiyel çıkıntısı olmadıgı için arkaya 3 yetişkin çok rahat oturuyor..

Yakıt durumu nasıldır acaba ? Bende araba arayışı içindeyim. Çok off road modum yok. Az buçuk bozuk yollara giriyorum. Suzuki Grand Vitara falan da bakıyordum da dizel olması dikkatimi çekti Captivanın. Gv tüp takınca bagajı öldürüyor

Yakıt durumu nasıldır acaba ? Bende araba arayışı içindeyim. Çok off road modum yok. Az buçuk bozuk yollara giriyorum. Suzuki Grand Vitara falan da bakıyordum da dizel olması dikkatimi çekti Captivanın. Gv tüp takınca bagajı öldürüyor
Yakıt durumu şimdilik bıraz fala çunku aracın turbosunun devreye gırmesıyle benı koltuga yapıştırması çok hoşuma gıttıgı için dıpgaz kalkıyorum hep..Şu an şehırcı 11.4 lt dizel yakıyor

Arazide iş yapmaz diyorlar ama bence iş yapacak Captiva..
boş ağırlık captiva da 1825 kg 2000cc 150 hp 11-13 lt arası yakıt normal çok değil
benim aracım sorento 2005 model 1985 kg 2500cc 140 hp bununda ortalama 12 lt uzun yolda 9lt civarı oluyor ama biraz gerçek dışı oluyor çünkü günlük kullanıyoruz ortalaması bu rakkamlara tekabül ediyor tabi birde 80-90 gitmiyorum yavaş gidicek olsam suziki maritu 1.0 alır 80 le giderim

aracınızı keyifle sorunsuzca kullanmanızı dilerim.
2008 modelini ama 3.2 benzinli 230 hp olanı, yaşadığım Ukrayna'da sıfır alıp 7.5 yıl /120 bin km kullandım. bu motor ve benzinli araçla yakıta hiç girmemek en iyisi zira 66 lt depoyla hiç 400 km göremedim. 0-100 hızlanması 8.5 saniye olan ve ara hızlanmalarda da koltuğa yapıştıran Captiva, o zamanki sürüş alışkanlıklarıma uygun, büyük bagajlı ve yüksek station vagon araçtır. iyice denizin dibine gitmeden geldiğimiz plajda veya karlı yollarda bırakmadı. araç önden çekişli, öyle low falan yok, dilediğinizde 4H bile yok, kendi kafasına göre takılıp, gerektiğinde 4 çekere geçiyor. sadece bir kez amortisor değiştirdim o da yüksek hızda çukura girdiğim için (Ukrayna yolları anlatılmaz, yaşanır) beklediğimden sağlam çıktı, üzmedi diyebilirim.

Son düzenleme:

1 Haftalık kullanım sonucunda bana göre ;
Eksileri
-Plastık trım sesi
-Klima soğutması Subaru kadar iyi değil
-Elektrıklı surucu koltugundakı boşluk
-Dizel in sesli çalışması
Artıları ise ;
-Cüssesine göre iyi yakması
-Hızlanmaların kesıntısız ve hıssettırmeden olması
-Özellıkle arka bagajın genışlığı
-Hafıf arazıde bekledıgımden daha ıyı olması

üstadım aracınızı eşinizden dostunuzdan mı aldınız ? Tanıdığınız bildiğiniz araçmı , sormamdaki sebep ; dizel ve neredeyse 10 yaşında araç için turbo enjektör otomatik vites gibi hassas konularda karşı tarafa güven açısından soruyorum . otomatik vitesinizde boşluk vs varmıdır ? bende captiva almayı düşünüyorum , başta belirttiğiniz gibi hep kötü yorumlar hep kötü yorumlar insan ne alacağını şaşırıyor memlekette .

üstadım aracınızı eşinizden dostunuzdan mı aldınız ? Tanıdığınız bildiğiniz araçmı , sormamdaki sebep ; dizel ve neredeyse 10 yaşında araç için turbo enjektör otomatik vites gibi hassas konularda karşı tarafa güven açısından soruyorum . otomatik vitesinizde boşluk vs varmıdır ? bende captiva almayı düşünüyorum , başta belirttiğiniz gibi hep kötü yorumlar hep kötü yorumlar insan ne alacağını şaşırıyor memlekette .
Merhaba, aracı tanıdıktan almadım ama almadan önce ince eleyip sık dokudum. Bunun sonucunda da sıkıntısız bi araç aldıgımı düşünüyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri