2007 Ducato 17 M3 Motokaravana Dönüyor-serila

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERİLA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 160
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,333
Güzel ve basit bir çalışma olmuş..her şey gerektiği gibi hesaplanıp yapılmış..elinize emeğinize sağlık..Benzer bir proje çalışma aşamasında olan benim için de iyi bir kaynak oldu çalışma notlarınız ve fotoğraflarınız...sizlere iyi tatiller sonsuz gezmeler diliyorum..

İlginiz için teşekkür ederim, umarım siz de en kısa zamanda arzu ettiğiniz gibi bir karavana sahip olursunuz :smiley:

Etiketler
Merhabalar..Bir sorum olacak..Acaba aracınıza kurduğunuz güneş paneli sistemi yeterli oldu mu ? Aküler ortalama kaç gün idare ediyor ..Sisteminizde bir eksiklik tespit ettiniz mi ?..Teşekkürler ...Selamlar..

Sinan Yıldız..

Merhabalar..Bir sorum olacak..Acaba aracınıza kurduğunuz güneş paneli sistemi yeterli oldu mu ? Aküler ortalama kaç gün idare ediyor ..Sisteminizde bir eksiklik tespit ettiniz mi ?..Teşekkürler ...Selamlar..

Sinan Yıldız..
Buzdolabım 220 V olmasına rağmen şuana kadar ciddi bir sıkıntı yaşamadım doğrusu. Sadece akü de bir sorun oldu firma yenisiyle değiştirdi. Zaten kampinglerde elektrik bağlantısı oluyor, ayrıca araç seyir halindeyken de şarj dinomosundan yaşam aküsü şarj oluyor. Bununla beraber ileride daha da rahat edebilmek için bir tane daha 200 ahm akü ekleyeceğim sisteme. O zaman tadından yenmez..:smiley:

Hakan Bey hayirli olsun cok guzel gorunuyor. Birkac arkadas trafik sigortasini sormus, ben de merak ettim, kaca yapildi sigorta ?

Hazır mobilya aksamını cilaya vermişken boş durmayalım dedik ve aracın kokpit kısmını ve koltuklarını ele aldık..:smiley:

Ekli dosyayı görüntüle 60930

Ekli dosyayı görüntüle 60931

Ekli dosyayı görüntüle 60932

Ekli dosyayı görüntüle 60933

Ekli dosyayı görüntüle 60934
Hakan Bey merhaba, aradan epey bi zaman gçmiş ama, şöför mahallindeki, direksiyon üstündeki rafı siz mi yaptırdınız? O kadar aeç inceledim öyle bir raf göremedim Sadece Citroen'de gördüm. Siz takdırdıysanız nereye yaptırdınız acaba?

Hakan Bey merhaba, aradan epey bi zaman gçmiş ama, şöför mahallindeki, direksiyon üstündeki rafı siz mi yaptırdınız? O kadar aeç inceledim öyle bir raf göremedim Sadece Citroen'de gördüm. Siz takdırdıysanız nereye yaptırdınız acaba?

Merhaba
Kabin üzerindeki standart sacı çıkarttık, yerine resimdekini taktık. Bu değişimi İzmir' de bulunan Aykut Dizayn isimli firma yaptı. Parça bir bütün olarak takıldı, hatırladığım kadarıyla Bursa'dan getirttiler. Jumper, Boxer ve Ducato aynı ölçülerde olduğu için sizin citroende gördüğünüz Ducato'ya da olur zannedersem.

Merhaba
Kabin üzerindeki standart sacı çıkarttık, yerine resimdekini taktık. Bu değişimi İzmir' de bulunan Aykut Dizayn isimli firma yaptı. Parça bir bütün olarak takıldı, hatırladığım kadarıyla Bursa'dan getirttiler. Jumper, Boxer ve Ducato aynı ölçülerde olduğu için sizin citroende gördüğünüz Ducato'ya da olur zannedersem.
Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Hakan Bey tekrar Methaba,Karavanınızın imalatının son aşamalarında takibe almış ve bir çırpıda okumyştum post ları.
.Nereden baksanız 2 yılı aşkın zaman geçti üzerinden.
Emeklilik planlarımdaki revizeler nedeni ile henüz emekli olabildim.Hatta şu an biraz toparlanabilmek adına sizin memlekette Termal tatildeyiz ailece.Keşke buralarda olsanız ve sizle tanışma olanağı bulsam ve fikirlerinizi alabilse idim ne güzel olurdu.

Üstadım sıcak bir şekilde 2014-15 makyajlı kasa 17 M3 PSA arıyorum,son yıllardaki yoğun rağbet piyasaları allak bullak etmiş görünüyor.Biraz zaman alacak gibi...Bu arada size iki şey sormak isterim,

İlki ; proje başlangıcında arkaya düşündüğünüz portatif ranzayı daha sonra iptal etmiştiniz sanırım.Nedeni neydi,pratikte zorlayıcı yanları mı oldu? Benim için elzem bu 4. Kişi yatağı...Açıklama ve varsa,alternatif önerileriniz benim için çok değerli olacak.
İkinci ve genel anlamlı görüş talebimde, aradan geçen süreçteki deneyimlerinize dayanarak "KEŞKE" leriniz oldu mu?
Vaktinizi aldım affınıza sığınarak,görüşlerinizi bekliyor olacağım.
Saygılarımla

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hakan Bey tekrar Methaba,Karavanınızın imalatının son aşamalarında takibe almış ve bir çırpıda okumyştum post ları.
.Nereden baksanız 2 yılı aşkın zaman geçti üzerinden.
Emeklilik planlarımdaki revizeler nedeni ile henüz emekli olabildim.Hatta şu an biraz toparlanabilmek adına sizin memlekette Termal tatildeyiz ailece.Keşke buralarda olsanız ve sizle tanışma olanağı bulsam ve fikirlerinizi alabilse idim ne güzel olurdu.

Üstadım sıcak bir şekilde 2014-15 makyajlı kasa 17 M3 PSA arıyorum,son yıllardaki yoğun rağbet piyasaları allak bullak etmiş görünüyor.Biraz zaman alacak gibi...Bu arada size iki şey sormak isterim,

İlki ; proje başlangıcında arkaya düşündüğünüz portatif ranzayı daha sonra iptal etmiştiniz sanırım.Nedeni neydi,pratikte zorlayıcı yanları mı oldu? Benim için elzem bu 4. Kişi yatağı...Açıklama ve varsa,alternatif önerileriniz benim için çok değerli olacak.
İkinci ve genel anlamlı görüş talebimde, aradan geçen süreçteki deneyimlerinize dayanarak "KEŞKE" leriniz oldu mu?
Vaktinizi aldım affınıza sığınarak,görüşlerinizi bekliyor olacağım.
Saygılarımla

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba,
Öncelikle geç yanıt için özür dilerim. Son bir aydır inanılmaz bir koşuşturma içersinde geçtiğinden dolayı foruma girme fırsatım hiç olmadı doğrusu.
Bu arada ben de resmen emekli oldum ancak fiilen çalışmaya devam.:smiley: Bu nedenle herhalde bir süre daha karavanın hakkını veremeyeceğiz, öyle görünüyor.
Ranzayı fikrini iptal etmemin doğrusu 2 sebebi var diyebilirim. Düşündüğüm gibi kurma-toplama işi çok pratik olmayacak gibi geldi. Ayrıca mobilya kısmını doğal bambu kaplama yaptığım için çizilme zarar görme ihtimali olacağını hissettim. İkinci neden ise büyük kızımızın artık bizle pek takılmıyor olduğu gerçeği. Yine de 4 kişi seyahatte bir çözüm ürettim. Küçük kızım için sürücü ve yolcu koltuğunun üzerine bir aparat yaptım. 65×170 cm boyunda. Arka koltukta bulunan çift katlı sırt süngeri açıp bu aparatın üzerine koyduğumda 14-15 yaşındaki bir çocuğun rahatlıkla yatabileceği bir yatak oluyor. (Resmini yüklemeye çalışacağım)Arkadaki yatağın ölçüsü zaten 190×185 cm. burada da 3 kişi yatabiliyor, böylece sorun kalmıyor.
Keşkelerim oldumu konusuna gelince, doğrusu bugüne kadar aracı yoğunluğumdan dolayı en fazla toplam 25-30 gün civarında kullanmışımdır. Şuana kadar keşke dediğim bir husus olmadı. Seçmiş olduğum tasarımdan çok memnunum doğrusu. En büyük lüksü ic mekanın kullanımı
yemek ve dinlenme anlamında çok rahat. Sabit yatak olmaması çok da rahatsız edici bir durum . Yatak kurma toplama işi toplam en fazla 10 dk tutmuyor.
Bu tasarımı tavsiye ederim doğrusu. Tabi tercih size kalmış.
Başka yardımcı olabileceğim bir husus varsa memnuniyetle beklerim. Bundan sonra foruma daha sık girebileceğim herhalde.:smiley::smiley::smiley:

Sungurbey,
Buradan resim yükleyemedim, sürekli hata veriyor.
Özelden telefon verirseniz watsapptan gönderebilirim.

Herkese merhaba
Uzunca bir zamandır forumu çok aktif olarak takip edememiştim. Aracıma son olarak yapmış olduğum donanım ilavesi ile ilgili olarak bilgi vermek istiyorum. Aracın imalatı aşamasında dizel ısıtıcı işini sonraya bırakmıştım. Bilindiği gibi ülkemizde dizel kuru hava ısıtıcıları genel olarak Webasto olarak adlandırılıyor. Piyasada bu cihazlara adını veren Webasto'nun yanı sıra Eberspacher, Demmon gibi ithal ürünlerin yanı sıra Dai Shava ve Yılkar gibi yerli ürünler de mevcut. Ben araştırmalarım neticesinde Fiyat/Kalite unsurlarını göz önünde bulundurarak Bursa üretimi yapılan Yılkar firmasının 2.5 KW lık Y2 Dizel Kuru Hava Isıtıcısına karar verdim ve ürünü İstanbul'daki Kafkas Oto Firmasından temin ettim.(Kafkas Oto Klima Isıtma Soğutma | Pendik Oto Klima | Webasto Kilima | Yılkar Kilima| Climart Kilima | Jova Webasto Klima | Yetkili Servis ) Bu arada Kafkas otodan Recep Ustaya göstermiş olduğu yakın ilgiden ve esnaflık anlayışından dolayı çok teşekkür ederim. Cihazı firmadan temin ettikten sonra, yaklaşık 10 gün önce montajını yine karavancı olan İzmirli bir dostumla birlikte ön yolcu koltuğu altına gerçekleştirdik. Ilk yaptığın gözlemlere göre 17 metreküplük aracıma Y2 modeli yeterli geldi.
Artık yurtdışından İzmir'e dönüş yaptığım için karavanla daha fazla haşır neşir olabilecek ve bundan sonra kışın da karavanımı aktif olarak kullanabileceğim.
Tabi tek dileğimiz hepimize bela olan pandeminin bir an önce bitmesi..😊
Bu vesileyle tüm gezenbilir ailesinin yeni yılını kutlar, 2021 yılının sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim. 😊🙏
20201228 181541
20201228 181557
20201214 120823
20201228 181453

Herkese merhaba
Uzunca bir zamandır forumu çok aktif olarak takip edememiştim. Aracıma son olarak yapmış olduğum donanım ilavesi ile ilgili olarak bilgi vermek istiyorum. Aracın imalatı aşamasında dizel ısıtıcı işini sonraya bırakmıştım. Bilindiği gibi ülkemizde dizel kuru hava ısıtıcıları genel olarak Webasto olarak adlandırılıyor. Piyasada bu cihazlara adını veren Webasto'nun yanı sıra Eberspacher, Demmon gibi ithal ürünlerin yanı sıra Dai Shava ve Yılkar gibi yerli ürünler de mevcut. Ben araştırmalarım neticesinde Fiyat/Kalite unsurlarını göz önünde bulundurarak Bursa üretimi yapılan Yılkar firmasının 2.5 KW lık Y2 Dizel Kuru Hava Isıtıcısına karar verdim ve ürünü İstanbul'daki Kafkas Oto Firmasından temin ettim.(Kafkas Oto Klima Isıtma Soğutma | Pendik Oto Klima | Webasto Kilima | Yılkar Kilima| Climart Kilima | Jova Webasto Klima | Yetkili Servis ) Bu arada Kafkas otodan Recep Ustaya göstermiş olduğu yakın ilgiden ve esnaflık anlayışından dolayı çok teşekkür ederim. Cihazı firmadan temin ettikten sonra, yaklaşık 10 gün önce montajını yine karavancı olan İzmirli bir dostumla birlikte ön yolcu koltuğu altına gerçekleştirdik. Ilk yaptığın gözlemlere göre 17 metreküplük aracıma Y2 modeli yeterli geldi.
Artık yurtdışından İzmir'e dönüş yaptığım için karavanla daha fazla haşır neşir olabilecek ve bundan sonra kışın da karavanımı aktif olarak kullanabileceğim.
Tabi tek dileğimiz hepimize bela olan pandeminin bir an önce bitmesi..😊
Bu vesileyle tüm gezenbilir ailesinin yeni yılını kutlar, 2021 yılının sağlık ve mutluluk getirmesini dilerim. 😊🙏
Ekli dosyayı görüntüle 634412Ekli dosyayı görüntüle 634415Ekli dosyayı görüntüle 634417Ekli dosyayı görüntüle 634418
Hakan Bey yeşil sahalara tekrar hoşgeldiniz.
Kazasız,belasız seyahatler ve keyifli kamplar dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri