2006 Navara 4x4 Le Bazı Sorunlar Ve Parça Temini Hk.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karga35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,584

karga35

Yeni Üye
Selamlar.

2006 Navara LE 4x4 2.5 DCI aracımın altından takır tukur sesler geliyordu,
İzmir - Urla ' da bir usta ya gösterdim. Ön Şaft istavrozu değişecekmiş. Parçayı orada temin edemedik,
Bu araca uygun parçayı internetten sipariş edebileceğim bir yer bilen var mı acaba ? Navara Şaft istavrozu olarak aradım bazı siteler çıkıyor ama parçadan emin olamıyorum.

Birde sorum olacak,

Son birkaç aydır araç 4 çeker moduna geçmiyor. 4H - 4LO ikisine de geçmiyor.
Daha önceden geçerken düğmeyi çevirince dınnn diye bir ses gelip sonra geçiyordu.
Şimdi o seste gelmiyor. Göstergede geçecekmiş gibi 4 teker simgesi yanıyor sonra sönüyor.

Bu arıza hakkında bir fikir edinmek isiyorum, ve İzmir'de bu tarz arızalara bakan tavsiye edebileceğiniz ustalar / servisler var ise bilgi edinmek isterim.

Teşekkürler.

Etiketler
Sizden ricam araci cihaza baglatip hata kodlarini ogrenmeniz ve bana iletmeniz. Sonrasinda eger selonoid valf degisimi yada kartta tamir ile cozulebilecek ise ben burdan yardimci olurum.
Mekanik bir sorun oldugunu dusunmuyorum.
Birde otomatik vites sanziman yagina bir bagin degistirmedi iseniz kirli olavilir yahut sogutma suyu ile karismis olabilir.
Hata kodlari ile ne oldugunu anlayabiliriz baskalarina da yardimci olabiliriz

Sizden ricam araci cihaza baglatip hata kodlarini ogrenmeniz ve bana iletmeniz. Sonrasinda eger selonoid valf degisimi yada kartta tamir ile cozulebilecek ise ben burdan yardimci olurum.
Mekanik bir sorun oldugunu dusunmuyorum.
Birde otomatik vites sanziman yagina bir bagin degistirmedi iseniz kirli olavilir yahut sogutma suyu ile karismis olabilir.
Hata kodlari ile ne oldugunu anlayabiliriz baskalarina da yardimci olabiliriz

Selamlar, Teşekkürler yanıtınız için. Dediğiniz hata kodlarını öğrenmek için bir servis bulup götüreyim. Neticeyi haber veririm. Bu arada benim elimdede bir cihaz var ama sanırım o işe yaramıyor. OBDII diye bir bluetooth cihaz ve Torque diye bir android yazılım. Bu cihaz ile taratma yaptığımda bana bir hata kodu vermedi. Sanırım basit bir cihaz.

Acikcasi herhangi bir motor ustasinda sanayide bu cihazlar var elinizde obdii ve throque bu kodlari gormenize yetmez en azindan ben ugrastim olmamisti.

Nissan consult ii ve ara baglanti kablosu gerekli consult2 programi bende var ama ara kabloyu edinememistim.

Kodlari gonderdiginizde ben servis manuelindan okur aciklamaya calisirim. Hatta becerebilir isem buraya servis manualinide yuklerim.

Acikcasi herhangi bir motor ustasinda sanayide bu cihazlar var elinizde obdii ve throque bu kodlari gormenize yetmez en azindan ben ugrastim olmamisti.

Nissan consult ii ve ara baglanti kablosu gerekli consult2 programi bende var ama ara kabloyu edinememistim.

Kodlari gonderdiginizde ben servis manuelindan okur aciklamaya calisirim. Hatta becerebilir isem buraya servis manualinide yuklerim.
Teşekkürler en kısa zamanda iletirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri